Informacje

17.01.2011 15:28 Kino Atlantic, Festiwal Planete Doc i TVN Warszawa zapraszają

1 na 100: nowy cykl dla kinomaniaków

SERWISY:

Tylko 100 osób może wziąć udział w takim pokazie filmowym. To będzie nie tylko okazja, żeby zobaczyć film przed oficjalną premierą, lecz także spotkać specjalnych gości - filmowców, aktorów i nie tylko.

"1/100" to nowy cykl filmowy organizowany przez festiwal Kino Atlantic i Planete Doc. Zasada jest prosta: co miesiąc jeden pokaz przedpremierowy, jeden wyjątkowy gość i stu żądnych wrażeń kinomaniaków.

Pierwszy gość: Tomasz Raczek

Spotkania po projekcjach prowadzić będą Artur Wolski z kina Atlantic oraz Weronika Adamowska z Festiwalu Planete Doc. Gościem na pierwszym pokazie 22 stycznia (sobota) będzie Tomasz Raczek. 

O godz. 13.00 kinomani zobaczą film "Para do życia" w reż. Joonasa Berghälla, Mika Hotakainena, który do kin wchodzi 4 lutego.

Takich Finów nie znacie

To historie mężczyzn, dla których sauna staje się konfesjonałem – miejscem, w którym mogą wyznać swoim przyjaciołom najbardziej intymne historie. Ich szczerość jest czasem szokująca.

Fińscy mężczyźni potrafią mówić o swoich najintymniejszych uczuciach ze swobodą, jakiej pozazdrościliby im bohaterowie Woody'ego Allena. Absolutny brak tabu, umiejętność oczyszczającego płaczu, bezwzględność w analizie własnych emocji, ujmująca czułość, z jaką opowiadają o najbliższych – wszystko to odsłania inną twarz Finów, o lata świetlne odległą od obrazu niezbyt rozgarniętych mruków.

Film jest kandydatem do Oscara w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny". To pierwszy w historii przypadek, aby kraj wystawił film dokumentalny do walki o nominację Amerykańskiej Akademii Filmowej w tej kategorii. Film jest również nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej i otrzymał nagrodę główną Millennium Award na 7. Planete Doc Review w 2010 roku.

KOLEJNE SPOTKANIA:

26 lutego
"Szalona miłość – Yves Saint Laurent" (L'Amour Fou) reż. Pierre Thoretton (2009)
premiera na festiwalu Planete Doc w maju
GOŚĆ: Joanna Klimas

Yves Saint Laurent zbudował jedno z największych imperiów modowych i był jednym z największych kreatorów mody. Film opowiada o karierze kultowego projektanta, jego wieloletnim związku z Pierrem Bergé i decyzji pary o wystawieniu na aukcję cennej kolekcji dzieł sztuki.

Marzec
"Niedokończony film" (A Film Unfinished) reż. Yael Hersonski (2009)
premiera kinowa marzec
GOŚĆ: Marcel Łoziński

Po zakończeniu II wojny światowej odnaleziono materiały filmowe nakręcone przez hitlerowców w getcie warszawskim. Film jest niedokończony, nie posiada dźwięku, a jego treść, jak się okazuje, została zmanipulowana i służyła celom propagandowym.

Yael Hersonski pokazuje, jak precyzyjnie naziści sterowali i wpływali na masową opinię przekłamując rzeczywistość w getcie i angażując do wielu scen aktorów lub zmuszając Żydów do odgrywania nieprawdziwych sytuacji. Film otrzymał nagrodę Grand Jury Prize na festiwalu Hot Docs w Toronto w 2010 roku.

Kwiecień
"Życie Jane" (Jane's Journey) reż. Lorenz Knauer (2010) premiera na festiwalu Planete Doc w maju
Jane Goodall będzie gościem 8. festiwalu Planete Doc.
GOŚĆ: Martyna Wojciechowska

Filmowa biografia Jane Goodall – ikony ekologii, autorytetu w dziedzinie nauki, propagatorki praw zwierząt i działaczki społecznej, która od lat 60. prowadziła pierwsze tego typu poważne
badania nad szympansami. O bohaterce opowiadają m.in. Angelina Jolie i Pierce Brosnan.

Maj
"Erotic Man" reż. Jørgen Leth (2010)
premiera na festiwalu Planete Doc w maju
GOŚCIE: Arkadiusz Jakubik oraz Bartek Topa

Najnowszy film czołowego twórcy Dogmy, ikony eksperymentalnego kina dokumentalnego. Filmowa opowieść o erotycznej naturze człowieka, pokazana za pomocą dokumentów, listów, zdjęć i utworów lirycznych poświęconych ludzkiemu erotyzmowi.

Czerwiec
"Nad morzem" (Alamar) reż. Pedro González Rubio (2009)
premiera na festiwalu Planete Doc w maju
GOŚĆ: Maciej Stuhr

Przed nieuniknionym rozstaniem, młody człowiek z plemienia Majów i jego pięcioletni syn Natan postanawiają ruszyć w epicką podróż, aby obejrzeć jedną z największych i najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Film meksykańskiego reżysera Pedra González Rubio opowiada o relacji łączącej ojca i syna oraz harmonii, która
istnieje pomiędzy ludźmi a przyrodą.

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Bilety w cenie 20 zł (bilet normalny) i 16 zł (studenci i uczniowie).

TVN Warszawa jest patronem medialnym przeglądu.

myk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »