Informacje

01.09.2019 11:05 SZCZEGÓŁY UTRUDNIEŃ

Wizyta wiceprezydenta USA. Sprawdź, gdzie nie wjedziesz i nie zaparkujesz

SERWISY:


Do stolicy zamiast prezydenta USA Donalda Trumpa przyleciał jego zastępca - Mike Pence.  Zamknięte są niektóre ulice oraz wprowadzone zostały zmiany w parkowaniu.

"Szczególne wymogi bezpieczeństwa towarzyszące tej wizycie, a także zmiany związane z organizacją uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej będą szczególnie widoczne na drogach" - podał urząd miasta.

Choć prezydent USA Donald Trump przełożył wizytę, to w Warszawie 1 września  pojawił się Mike Pence wraz z małżonką. Mają zostać w stolicy do 2 września.

Ze zmianami muszą liczyć się kierowcy, piesi i rowerzyści.

>> O ZMIANACH W ROZKŁADACH PRZECZYTAJ TUTAJ <<

Jak informuje ratusz, w czasie wizyty, kierowcy nie będą mogli zostawić samochodów w miejscach, gdzie będzie przejeżdżała kolumna z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych oraz w odległości 50 metrów od ulic poprzecznych.

"Wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. Ponadto z ulic tych zniknie łącznie ponad 1000 koszy na śmieci" – podaje w komunikacie ratusz.

Ulice, którymi mają poruszać się delegacje, a także drogi krzyżujące się z nimi, będą zamykane już na półtorej godziny przed planowanym przejazdem. Wszystkie te zmiany będą utrudniały poruszanie się po Ochocie i Śródmieściu.

Kierowcy nie pojadą ulicami w rejonie placu Piłsudskiego i Starego Miasta. Dodatkowo na niektórych ulicach w rejonie Starego Miasta zostanie wprowadzony zakaz wjazdu samochodów ciężarowych.

Ograniczenia dotkną także pieszych. Niedostępne będą place: Piłsudskiego, Teatralny i Zamkowy. Wygrodzone zostaną także obszary w rejonie hoteli.

Droga z Lotniska Chopina, czyli ulice Żwirki i Wigury, Raszyńska i Jerozolimskie, nie będzie zamknięta dla ruchu, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w czasie przejazdu kolumn z gośćmi.

Utrudnienia w rejonie placu Piłsudskiego:

Od piątku od godziny 22.00 do niedzieli do północy wyłączone z parkowania będą ulice:

Wierzbowa, Skwer Książąt Czartoryskich od Senatorskiej do Ambasady Królestwa Belgii, Canaletta, Niecała, Fredry (włącznie z parkingiem znajdującym się na końcu ulicy przy Ogrodzie Saskim), plac Teatralny (wraz z parkingiem przed Teatrem Wielkim Operą Narodową), plac Piłsudskiego (wraz z parkingiem przed Hotelem Europejskim), plac Małachowskiego, Mazowiecka, Traugutta, pasaż Niżyńskiego, Czackiego, Trębacka, Kozia (droga wewnętrzna łącząca ulicę Focha z Wierzbową, Focha, Moliera, Nowy Przejazd.

Od piątku od godziny 22 do poniedziałku do godziny 20 wyłączone z parkowania będą ulice:

Królewska (od ulicy Krakowskie Przedmieście do Marszałkowskiej), Krakowskie Przedmieście (od Królewskiej do Miodowej),  Miodowa (od Krakowskie Przedmieście do ul. Senatorskiej, Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingiem przed gmachem Dowództwa Garnizonu Warszawa), Ossolińskich.

Od soboty od godziny 22 do niedzieli do północy wyłączone z parkowania będą ulice:

Senatorska (od Wierzbowej do Nowy Przejazd), Wierzbowa, plac Piłsudskiego, Focha, Moliera, Królewska (od placu S. Małachowskiego do Krakowskie Przedmieście), pasaż Niżyńskiego (od Traugutta do Królewskiej), plac Małachowskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Trębacka, Ossolińskich (zostanie utrzymany wjazd do parkingu podziemnego hotelu od ulicy Krakowskie Przedmieście).


Ponadto – jak podaje ratusz - od godziny 22.00 w sobotę do północy w niedzielę ograniczone będzie poruszanie się samochodów ciężarowych na Senatorskiej oraz na obszarze ograniczonym ulicami: Marszałkowska, Królewska, plac Małachowskiego, Mazowiecka, Traugutta, Czackiego, pasaż Niżyńskiego, plac Piłsudskiego, Focha, Moliera, Wierzbowa.

Wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na całej długości pasażu Niżyńskiego oraz ulic Canaletta i Koziej. Dodatkowo – w niedzielę - przez cały dzień piesi nie skorzystają z placu Piłsudskiego oraz placu Teatralnego.

Utrudnienia w rejonie placu Zamkowego

Jeżeli chodzi o plac Zamkowy, od piątku od godziny 22 do niedzieli do północy wyłączone z parkowania są ulice:

plac Zamkowy (wraz z Dziedzińcem Trójkątnym), Senatorska, Podwale, Nowomiejska, Freta (od Nowomiejskiej do Długiej), Długa (od Miodowej do Freta), Miodowa (od Senatorskiej do Długiej), Kilińskiego, Kapitulna, Piekarska, Zapiecek, Wąski Dunaj (od Podwale do Piwnej), Piwna, Świętojańska (od Zamkowego do Zapiecek), Dziekania, Kanonia, Jezuicka, Celna, Brzozowa, Mostowa, Boleść, Grodzka, Nowy Zjazd, Bugaj, Wybrzeże Gdańskie (po stronie zachodniej od ulicy Boleść do Grodzkiej), parking pod  „Solidarności” pomiędzy Grodzką a Nowy Zjazd, estakady zjazdowe i wjazdowe z i na most Śląsko-Dąbrowski, parking przy budynku Mazowieckiego Centrum Stomatologii.

Z kolei od soboty, od godziny 22 do poniedziałku do godziny 20.00 samochodów nie zostawimy: Karowa (od Krakowskiego Przedmieścia do Browarnej), parking przed kościołem pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa (przy ul. Krakowskie Przedmieście między Pałacem Prezydenckim a skwerem Adama Mickiewicza), Krakowskie Przedmieście (od parkingu przed kościołem pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa do budynku Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", Bednarska.

W tym czasie na ulicy Bednarskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Od soboty od godziny 22.00 do niedzieli do północy wyłączone z ruchu są ulice: plac Zamkowy (wraz z tak zwanym Dziedzińcem Trójkątnym, Podwale, Kilińskiego, Kapitulna, Bugaj.

Jak zastrzegają urzędnicy, policja może zdecydować o zamknięciu mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Zabronione będzie też poruszanie się samochodów ciężarowych na obszarze ograniczonym ulicami: Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Freta, Mostowa, Bugaj, Grodzka, al. "Solidarności", Długa.

Na całej długości Kilińskiego, Podwala oraz Senatorskiej od Miodowej do Podwala zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Ponadto 1 września przez cały dzień wyłączone z ruchu pieszego będą plac Zamkowy oraz tzw. Dziedziniec Trójkątny.

Utrudnienia w rejonie hoteli

Obostrzenia zostaną również wprowadzone w rejonie hoteli.

Już od piątku, od godziny 16.00 do poniedziałku do godziny 20.00 samochodu nie zostawimy: Jerozolimskie (od Chałubińskiego do Emilii Plater), Emilii Plater (od Jerozolimskich do Nowogrodzkiej), Nowogrodzka (od Emilii Plater do Chałubińskiego), Chałubińskiego (od Nowogrodzkiej do Jerozolimskich), parking przy skrzyżowaniu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej, parking przy hotelu od strony Nowogrodzkiej, parking pod wiaduktem Chałubińskiego.

Dwie godziny później zamknięta dla samochodów zostanie ulica Emilii Plater – od Jerozolimskich do Nowogrodzkiej.

Ponadto od godziny 18.00 ograniczone będzie poruszanie się samochodów ciężarowych na ulicach: Nowogrodzkiej od Pankiewicza do Chałubińskiego, Emilii Plater od Wspólnej do ul. Nowogrodzkiej.

Od piątku od godziny 10.00 do niedzieli do godziny 22.00 wyłączone z parkowania są ulice: Emilii Plater od Śliskiej do Siennej (strona zachodnia), Śliska od Emilii Plater do Sosnowej, Sosnowa od Śliskiej do Siennej, Sienna od Sosnowej do Emilii Plater.

Od soboty od godziny 8.00 do niedzieli do północy wyłączone z ruchu kołowego będzie Emilii Plater po stronie zachodniej od Pańskiej do Złotej oraz po stronie wschodniej od Jerozolimskich do Świętokrzyskiej.

Ponadto od 31 sierpnia od godziny 8.00 do 1 września do północy zakazane zostanie poruszanie się samochodów ciężarowych na ulicach: Emilii Plater, Śliska, Sienna.

Na Pańskiej zostaną wprowadzone dwa kierunki ruchu (bez możliwości wyjazdu na Emilii Plater). Ograniczony zostanie także ruch pieszych w rejonie hotelu.

Od piątku od godziny 10.00 do niedzieli do północy wyłączone z parkowania są ulice: Belwederska od drogi wewnętrznej przy Hotelu Regent Warsaw do ul. Spacerowej, Spacerowa (strona wschodnia) od Belwederskiej do drogi wewnętrznej przy hotelu.

Od soboty od godziny 22.00 do poniedziałku do godziny 20.00 wyłączone z parkowania są ulice: Belwederska od Bagateli do ul. Spacerowej,  skwer Giedroycia, Bagatela od Ujazdowskich do Flory.

Ponadto od soboty od godz. 8.00 do niedzieli do północy wyłączone z ruchu zostały drogi rowerowe: wzdłuż Belwederskiej od drogi wjazdowej do Hotelu Regent Warsaw do Spacerowej, wzdłuż Spacerowej od Belwederskiej do wjazdu do hotelu.

Ograniczony zostanie także ruch pieszych w rejonie hotelu.

Lotnisko Chopina i trasa do centrum

Od piątku od godz. 20.00 do poniedziałku do północy wyłączone z parkowania (dotyczy także wyznaczonych miejsc parkingowych, zatok oraz chodnika) są ulice: Żwirki i Wigury, Krzyckiego, Raszyńska, plac Zawiszy, Jerozolimskie od Raszyńskiej do mostu Józefa Poniatowskiego, Marszałkowska od Jerozolimskich do Senatorskiej, Nowy Świat od ronda Ch. de Gaulle’a do placu Trzech Krzyży, plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, plac Na Rozdrożu.

Od piątku od godziny 20.00 do poniedziałku do północy wyłączone z parkowania (dotyczy także wyznaczonych miejsc parkingowych, zatok oraz chodnika) są ulice: aleja 3 Maja oraz parkingi na alei 3 Maja pod mostem Józefa Poniatowskiego, estakady wjazdowe oraz zjazdowe na i z mostu Józefa Poniatowskiego oraz Wisłostrady, Wybrzeże Kościuszkowskie od mostu Józefa Poniatowskiego do mostu Śląsko-Dąbrowskiego, a także powierzchnie pod mostem Józefa Poniatowskiego.

Tak wyglądała poprzednia wizyta Donalda Trumpa w Polsce:


kz/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • sammler

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2019 08:14 ~sammler

  Qyj~Qyj

  Szczegolnie, ze nie przyjezdza. Ale jak kupisz bilet w okolice pola golfowego, gdzie machac bedzie kijem to moze go na zywo obejrzysz (...)


  Czytelnik Wyborczej? Bo narracja identyczna. Oczywiście z podtekstem: Trump olał Dudę...

  A co jest złego w tym, że prezydent w weekend gra w golfa? On chciał pozostać dyspozycyjny, gdy zajdzie taka potrzeba. W odróżnieniu od naszego, tam prezydent jest szefem całej administracji i zasadniczo on wydaje polecenia. Co ma robić, czekając na nadejście huraganu?

  Strażacy grają w siatkówkę i siedzą na siłowni, bo 70-80% ich czasu pracy to czekanie. Też masz dla nich jakieś dobre rady?

 • JMSAA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2019 01:45 ~JMSAA

  Ciekawe czy jak przyjedzie Jakiś nasz premier do Waszyngtonu to też zamkną połowę miasta. Raczej nie - żeby nie powiedzieć, że nic nie zamkną i o ile w ogóle się tym przejmą to może go podwiozą a nasi zawsze robią z tego cyrki

 • Waws

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2019 23:51 ~Waws

  Reduta~Reduta

  Urządzanie 1 września marszów i tańców, degustacji potraw dla wspólnego przeżywania rocznicy jest nie tylko naigrawaniem się z ofiar wojny wywołanej przez Niemcy, ale także sprowadzaniem zwyczaju opłakiwania tragedii do popkulturowych imprez, których celem nie jest bynajmniej – wbrew zapewnieniom władz miasta Gdańska – upamiętnienie wydarzeń, lecz spłycenie ich znaczenia, zdjęcie odium odpowiedzialności z narodu sprawców i zamazanie podziału na sprawców i ofiary wojny.

  Pomyliły ci się pojęcia. Dzisiaj mamy 80 rocznice - trzeba razem upamiętnić ten dzień. I robić wszystko aby te i inne narody żyły razem a nie dzielić na sprawców i ofiary.

 • Vox

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2019 15:10 ~Vox

  Zamknięte było dużo więcej ulic i tras niż zapowiadano. Przesadzili tym razem.

 • Vox

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2019 15:09 ~Vox

  Zamknięte było dużo więcej ulic i tras niż zapowiadano. Przesadzili tym razem.

 • Reduta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2019 12:35 ~Reduta

  Urządzanie 1 września marszów i tańców, degustacji potraw dla wspólnego przeżywania rocznicy jest nie tylko naigrawaniem się z ofiar wojny wywołanej przez Niemcy, ale także sprowadzaniem zwyczaju opłakiwania tragedii do popkulturowych imprez, których celem nie jest bynajmniej – wbrew zapewnieniom władz miasta Gdańska – upamiętnienie wydarzeń, lecz spłycenie ich znaczenia, zdjęcie odium odpowiedzialności z narodu sprawców i zamazanie podziału na sprawców i ofiary wojny.

 • Qyj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2019 10:12 ~Qyj

  Edek~Edek

  Mam nadzieję że będzie można zobaczyć na żywo Trumpa. Ciesze się że będzie w Warszawie!

  Szczegolnie, ze nie przyjezdza. Ale jak kupisz bilet w okolice pola golfowego, gdzie machac bedzie kijem to moze go na zywo obejrzysz. To tak jak z Duda. Chxesz go zobaczyc, pojedz na narty. Zaraz sezon to adrian znowu aktywnowc rozpocznie.

 • zw1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2019 10:09 ~zw1

  Ta pani to na plażę przyjechała czy na obchody smutnej rocznicy? :(

 • Janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2019 09:20 ~Janek


  Polak z Chicago~Polak z Chicago

  Najlepiejepiej zaproscie Trumpa nad Wisle. Tam po awarii kolektora naprawde pachnie teraz po polsku !
  nick~nick


  Weź się po Chicago przejdź i zobacz ilu jest bezdomnych ćpunów. Tam naprawdę pachnie prawdziwą Ameryką.

  W Chicago jest największa Polonia więc bardzo możliwe.

 • Janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2019 09:17 ~Janek

  Czy jak Duda był w Stanach to też pozamykali centrum miasta?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »