Informacje

29.03.2011 15:00 Żegnaj Warszawo!

Dziękujemy za dwa lata

SERWISY:

Relacjonowali dla Was wybory samorządowe, bitwę pod KDT, fale powodziowe i przygotowania do Euro 2012. Samych mistrzostw już w TVN Warszawa nie zrelacjonują - reporterzy stacji pożegnali się z widzami.

- TVN Warszawa kończy nadawanie i przychodzi do online - takim komunikatem w miniony piątek Grupa TVN poinformowała o zamknięciu stacji, która przez ponad dwa lata relacjonowała najważniejsze wydarzenia w mieście.

- Po ponad dwóch latach bycia z Państwem, relacjonowania najważniejszych wydarzeń dla tego miasta, mówimy DZIĘKUJEMY - zakończyła ostatnie wydanie "Stolicy" Małgorzata Prokopiuk.

Miasto nie jest już takie samo

Razem z nią pożegnali się z widzami nasi koledzy: reporterzy, prowadzący, producenci, operatorzy, montażyści - wszyscy ci, bez których telewizja by nie istniała. Razem ze "Stolicą" skończył się "Rytm miasta", "Witaj Warszawo!" i "Miejski Reporter", a w budynku przy Kawalerii 5 zrobiło się pusto i cicho.

Nasza stacja zmieniała się razem z Warszawą, przez którą w tym czasie przetoczyły się trzy fale powodziowe, w której otwarto nowe drogi, zresztą nie zawsze najlepszej jakości. Zniknęła hala Kupieckich Domów Towarowych i Jarmark Europa, za to nad Wisłą wyrosło Centrum Nauki Kopernik, a nad Pragą zaczął górować Stadion Narodowy, choć gdy ruszaliśmy - nikt nie wierzył, że to się uda. Zakończyła się budowa pierwszej linii metra i ruszyła budowa drugiej - wszystko to pokazywały nasze kamery.

Małgosia Walczak, Wujek Samo Zło, Filip Chajzer, Łukasz Wieczorek, Igor Sokołowski, Agnieszka Górniakowska i inni - każdy na swój sposób opowiadał o Warszawie. Niezależnie od pory dnia i nocy, byli tam, gdzie Wy nie mogliście dotrzeć. Mimo korków, w których często stali razem z Wami, mimo paraliżujących miasto śnieżyć i ulew, płonących autobusów i zepsutych pociągów.

Ich pracę doceniano w Polsce i na świecie, gdzie TVN Warszawa dostawała branżowe nagrody. Doceniali ją nawet ci, którzy na co dzień byli po drugiej stronie kamery - urzędnicy i politycy. - Dostawało się nam od nich, czasem bardzo, ale zazwyczaj słusznie. Szkoda, że to już koniec. Warszawa zasługuje na swoją telewizję - mówią dziś zgdonie, ponad politycznymi podziałami.

Portal działa dalej

Ale przede wszystkim ich pracę docenialiście Wy - widzowie. Szukaliście u nich pomocy, informowaliście, gdzie dzieje się coś ważnego dzwoniąc, pisząc emaile i przysyłając zdjęcia. Teraz piszecie, że za nimi tęsknicie.

Zobaczycie ich pewnie niebawem w innych stacjach i nowych programach. Też trzymamy za nich kciuki, bo nam będzie nam brakowało ich pracy, ich pomocy, ich towarzystwa.

Ale wciąż będziemy informować Was o tym, co dzieje się w mieście. Dalej czekamy na Wasze emaile. Zbieramy zdjęcia i filmy. Informujemy o tym, co dzieje się na drogach. Piszemy o kulturze, historii i polityce. Bez kolegów z telewizji nie będzie już tak samo, ale nasza przygoda trwa dalej.

redakcja portalu tvnwarszawa.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Andrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2019 12:50 ~Andrzej

  Nic nie ma w TV sensownego .Fajna była ramówka TVN Warszawa. Proszę aktywujcie ten kanał.

 • matt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.01.2018 13:57 ~matt

  Od zakończenia emisji TVN Warszawa minęło już tak wiele czasu, a wciąż nie ma stacji, która zapełniłaby pustkę, lukę po tym wspaniałym projekcie. Zapewne, gdyby dziś wrócił kanał to byłby w zupełnie innym miejscu, lepszym, miałby o wiele większą widownię z DVB-T i multipleksu testowego TVN w Warszawie, ponieważ dziś już wszyscy odbierają naziemnie telewizję w tej technologii. Kiedy zamykano TVN Warszawa wiele osób jeszcze nie wiedziało o DVB-T. Fajnie jakby jeszcze ten projekt wrócił, pokazał nową jakość stacji lokalnych. Bardzo Was brakuje w TV.

 • Warsaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2017 11:40 ~Warsaw

  Czy TVN Warszawa powróci do transmisji w TV? kiedykolwiek?

 • klki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2014 18:21 ~klki

  pilnujmy wyborów by nie były sfałszowane . prawo i sprawiedliwośc prowadzi 15 procentami nad platformą obywatelską .przypilnujemy ich.

 • open

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2012 18:18 ~open

  Prosimy o powrót TVN Warszawa. Nigdy nie było tak dobrej i genialnej merytorycznie oraz programowo stacji. Jeżeli nie wrócicie to nigdy też nie będzie takiego kanału tv. Dużo ludzi nie może się pogodzić z waszym zamknięciem choć minęło już ponad 1,5 roku. Czy nikt tego nie zauważa? Liczba komentarzy mówi sama za siebie.

 • hello

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2012 09:36 ~hello

  Czy jest możliwy powrót stacji TVN Warszawa???

 • Ben

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.07.2012 19:06 ~Ben

  Weronika jest przepiękna, widziałem ją dzisiaj na TVP2 co mnie cieszy że ktoś docenia jej kunszt i piękno.

 • TVN WARSZAWA WRÓCI, ALE TYLKO W DVB-T

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2011 15:51 ~TVN…

  Będzie również TVN Kraków, Katowice i Poznań, nie martwcie się

 • Norberto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2011 15:27 ~Norberto

  Chcemy TVN WARSZAWA!
  To jakieś wolne żarty, że już go nie ma... (!!!!!!)

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2011 23:25 ~warszawianka

  TVN Warszawa był dla mnie łącznikiem z moim ukochanym Miastem, w którym niestety od jakiegoś czasu nie mieszkam. Miło było zaparzyć rano kubek kawy i obejrzeć 'Witaj Warszawo'... A teraz kanał 18 znikł z mojego telewizora i jestem naprawdę niepocieszona...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »