Absurdy

19.06.2018 12:28 spieszył się na "warsztaty z rozwoju duchowego i seksualności"

Zaparkował bentleya na zakazie.
"Ustaliłem to ze stróżem"

SERWISY:


Porzucony w przypadkowym miejscu samochód najczęściej "nikomu nie przeszkadza", zwłaszcza że stoi "tylko na chwilę". Czasami "absurdalne" bywają znaki, a winni są "zacietrzewieni" krytycy parkowania na chodnikach czy trawnikach. Tym razem tłumaczenia kierowcy, który zostawił samochód w miejscu niedozwolonym, wywindowały na zupełnie inny poziom. Są wręcz ekskluzywne.

Zdjęcie nieprawidłowo zaparkowanego bentleya opublikował na swoim facebookowym profilu bloger Artur Kurasiński. Smakowite przykłady warszawskiej parkingowej samowolki pokazuje od czterech lat. Zaczęło się od białego porshe zaparkowanego na pasach przy Chmielnej przez znanego sportowca. Właściciel bentleya tak znany nie jest. A przynajmniej nie był do momentu, w którym postanowił publicznie tłumaczyć swój wyczyn.

"Sposób parkowania ustaliłem ze stróżem"

Pod zdjęciem luksusowego samochodu zaparkowanego w okolicach ulic Zgoda i Przeskok rozpętała się interesująca debata. Jednym z pierwszych komentujących był mężczyzna, który podaje się za właściciela bentleya. Zaczął klasycznie: "Wszystkich oburzonych informuję, że na tej ulicy trwa remont i cała była zastawiona rano samochodami - sposób parkowania ustaliłem ze stróżem, któremu dałem również nr telefonu w razie potrzeby. Jak widać kontekst ma znaczenie".

W tym miejscu autor trafił jednak na racjonalny opór legalistów. Zwracali uwagę, że znak jest obowiązujący niezależnie od trwających budów i remontów oraz że stróż nie jest osobą uprawnioną do negocjacji warunków parkowania samochodu w przestrzeni miejskiej.

Kierowca nadal trzymał się standardowej listy dialogowej używanej w podobnych sytuacjach. Stwierdził, że nie blokował nikomu przejazdu, a w czasie jego postoju okolicami przejechały "ciężarówki i dostawczaki, śmieciarki i milion innych aut". Dodatkowo wyraził przekonanie, że osoba która ma w takich warunkach trudności z wydostaniem się autem z parkingu powinna zgłosić się na kurs prawa jazdy. Jak można się domyślić w celu podszkolenia zdolności manewrowania pojazdem w warunkach ciasnoty parkingowej. Zasugerował też, że cała awantura ma tylko jedno podłoże - zawiść wywołaną marką i wartością parkowanego pojazdu.

"To TYLKO przepis"

Oponenci byli jednak nieugięci. Rzucali argumenty nie tylko o przepisach, ale pokusili się też o wzmianki na temat szacunku do innych korzystających z przestrzeni wspólnej. I tu wytoczona została armata ostatecznie przesądzająca w debacie. "Jeśli złamałem przepis (choć wychodzę z założenia, że "linia zalicza się do boiska") to nie dlatego, że jeżdżę Bentleyem, ale dlatego że cenię swój czas i mam dużo spokoju. Nie jestem też przekonany, że aktualnie ułożony świat z prawami i przepisami, mundialem gdy giną ludzie w Syrii jest poukładany dobrze. Stary to TYLKO przepis drogowy".

Wyjawił też cel swojego pobytu w centrum Warszawy. To motyw wśród parkujących na dziko kierowców znany, choć najczęściej chodzi o chorego członka rodziny lub zupełnie bezradne i rozkapryszone potomstwo, po które - jak wskazują setki lat doświadczeń ludzkości z wychowaniem dzieci - trzeba podjechać dokładnie w miejsce ustalonego odbioru. Tym razem było jednak inaczej. Poważniej, mocniej, a przez to chyba bardziej zrozumiale: "Jestem na warsztatach z rozwoju duchowego i seksualności, a nie załatwiam tam milionowych biznesów" - napisał właściciel bentleya.

Zobacz nasze materiały o parkowaniu i blokadach zakładanych przez straż miejską:

mś/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • adekwatnakara

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2018 14:31 ~adekwatnakara

  Mandat dla takiego to pestka.
  Za karę powinien dostać z całej siły młotkiem w lewe jądro. :)

 • qyf4ti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2018 13:57 ~qyf4ti

  A gdyby tam zlikwidowac te wszystkie znaki zakazu parkowania i parkometry to był by spokój.
  Wg mnie stoi przed zakazem a nie za!

 • anna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2018 13:57 ~anna

  w Niemczech by odholowali

 • green_is_bad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2018 10:21 ~green_is_bad

  Pora na jakąś akcje przeciwko konfidentom może jakiś pomysł? Bo z zaproszenia na Ł3 przed meczem boją sie skorzystać :DDDD

 • Kako

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2018 06:43 ~Kako

  Kary sa za niskie i co wazne ich nieuchronnosc tez.

 • pozdrawiam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2018 21:08 ~pozdrawiam

  kiedyś w Polsce było lepiej brało się bejsbola i załatwiało się takiego donosiciela, a teraz..., przeprowadzam się do Rosji

 • Pozdrawiam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2018 20:56 ~Pozdrawiam

  ale trzeba być cio..ą, ma problem bo nie stać go na takie auto, w Rosji by skończył po ziemią

 • aniela

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2018 20:31 ~aniela

  Przepisy są dla wszystkich zakaz to zakaz bez dyskusji prawo jest równe !!!!!!!!!!!

 • tre

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2018 20:21 ~tre

  zasada jest taka im bogatszy jest gość to wydaje mu się,że więcej mu wolno

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2018 19:17 ~xyz



  benek~benek

  Czyli osobówkarze parkująniezgodnie z przepisami, bo mają chorego członka?
  xyz~xyz

  głodnemu benkowi jak zwykle chleb na myśli- i jak zwykle pomyliłeś portale
  benek~benek

  W artykule jest napisane, że osobówkarze mają chore członki. Dać ci na ten chleb?


  Nie. W artykule jest mowa o chorych członkach rodziny. To różnica beniu, nawet jeśli ty jej nie widzisz. Za chleb dziękuję, mam zasadę, że nie przyjmuje nic od starych dziadków z kozią szczeciną na brodzie lansujacych się na młodzików.. Kup sobie za to i lyknij bromu czy coś. A wy tvn-iaki przestańcie cenzurowac wpisy, bo wam do przekazu nie pasują.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »