Absurdy

27.11.2010 20:14 Wyniki głosowania internautów

Zakaz wjazdu na objazd absurdem tygodnia

Najbardziej internautom tvnwarszawa.pl podobał się nakaz skrętu, uniemożliwiający skorzystanie z objazdu. Oto wyniki najnowszego rankingu drogowych absurdów.

Miejsce 1: zakaz wjazdu na objazd (zdjęcie główne)

Ustawiający znaki drogowe nie po raz pierwszy wykazali się poczuciem humoru. Ciekawe, czy do śmiechu będzie kierowcom, którzy będą szukać prawidłowego przejazdu przez skrzyżowanie Spisaka i Kompanii Kordian. Na zdjęciu przysłanym przez Łukasza widać, że kierowcy autobusów dostali podpowiedź, jak rozwiązać tę zagadkę – własną strzałkę.

Miejsce 2: mandat dla straży miejskiej

Co w takiej sytuacji powinni zrobić funkcjonariusze straży miejskiej po powrocie do służbowego samochodu? Oczywiście wlepić karę. Na nic zdały by się tłumaczenia. Mandatu by nie uniknęli. Zdjęcie przysłał Piotrek.

Miejsce 3: miała w nosie, że staje na kopercie

Nie jedno, a dwa miejsca dla niepełnosprawnych zajęła kobieta kierująca tym samochodem. Nie posiadała odpowiedniej karty. - Kiedy przechodnie zwrócili jej uwagę, tylko wzruszyła ramionami i poszła robić zakupy – pisze Kuba. - Mam nadzieje, że Pani będzie mogła podziwiać swój "wyczyn" na stronie www.tvnwarszawa.pl – dodaje.

Miejsce 4: trzy miejsca dla jednego samochodu

Nie wiadomo, czy bardziej trzeba się postarać, żeby zaparkować równolegle między liniami, czy tak, aby zająć jednym samochodem trzy miejsca. Pierwszą umiejętność ćwiczymy na kursie przed egzaminem na prawo jazdy i potwierdzamy zdając go. Drugą trenujemy w centrach handlowych. Jak się okazuje "kursantów" jest wielu. - Taki widok nie po raz pierwszy ukazuje się moim oczom – pisze na warszawa@tvn.pl Judyta.

Miejsce 5: znaki nie informacyjne

Znaki drogowe z kategorii informacyjne, umieszczone na zjeździe z mostu Gdańskiego po stronie praskiej, nie tyle informują kierowców, co mylą. Kłócą się ze znakami poziomymi. - Ponadto jadąc prosto lewym pasem wjedziemy na wiadukt, a prawym zjedziemy na rondo. Na upartego da się pojechać dołem, ale chyba nie w tym celu wybudowano wiadukt – pisze na warszawa@tvn.pl internauta Piotr.

myk/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • NieOgarniamNr1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2014 13:32 ~NieOgarniamNr1

  Na zdjęciu głównym jest zakas parkowania, a nie wjazdu. Takich żeczy już w przedszkolu uczą -.-

 • Znak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2010 05:31 ~Znak

  Małgorzata jest tylko słabym kierowcą i nie rozumie, że znaki nakazu zakazują wszystkich innych opcji oprócz tej którą nakazują.

  Na szczęście są też inne kobiety na drodze, które rozumieją znaki nakazu prawidłowo i chciałbym by tych było więcej niż takich jak Małgorzata.

  @egzaminator
  Masz całkowitą rację znaki POZIOME żółte są ważniejsze od białych. Znaki PIONOWE nie posiadają już takiej mocy dlatego też gdy znaki pionowe żółte są umieszczane inne znaki są przekreślane czarną krechą, czasem są zdejmowane.

 • minister

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2010 19:28 ~minister

  Niektórzy mają kupne prawko ;)

 • Bartol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2010 11:45 ~Bartol

  "Ja przepraszam, że pytam, ale gdzie na zdjęciu głównym jest zakaz wjazdu?"

  Nakaz jazdy w lewo jest jednoznaczny z zakazem jazdy prosto :-) A ja nie chciał bym spotkać na drodze ~Małgorzaty

 • egzaminator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2010 10:53 ~egzaminator

  Znaki POZIOME żółte mają pierwszeństwo nad białym, natomiast znaki pionowe nakazu są nad wszystkimi znakami, nawet nad pionowymi żółtym, które w tym przypadku traktowane są jako znaki informacyjne. (oprócz znaków zakaz ruchu itp). Więc Panowie zachęcam do przejrzenia najnowszego kodeksu ruchu drogowego.

 • x:D

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2010 09:49 ~x:D

  @Małgorzata Niestety pewnie mają i co gorsza uważają się za dobrych kierowców :S

 • Qubik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2010 22:33 ~Qubik

  Droga Małgorzato - ja mam nadzieję, że to co napisałaś to jakiś żart... Zwróć uwagę, że objazd informuje, że należy jechać na wprost, a znak poniżej jest "nakazem skrętu w lewo", co jest równoznaczne z zakazem jazdy prosto i w prawo. Zajrzyj do podręcznika!

 • Xaveri

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2010 22:17 ~Xaveri

  Czy nie jest czasem tak, że pomarańczowe znaki mają pierwszeństwo przed pozostałymi tak jak pomarańczowe linie poziome naklejane w czasie remontów mają pierwszeństwo przed zwykłym białym oznakowaniem ?!

 • Małgorzata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2010 22:15 ~Małgorzata

  Ja przepraszam, że pytam, ale gdzie na zdjęciu głównym jest zakaz wjazdu?

  Zakaz wjazdu (B-2) to czerwone okrągłe pole z białą poziomą kreską, a znak widoczny na zdjęciu to zakaz zatrzymywania się (B-36).

  Panowie ja nie chcę Was spotkać na swojej drodze - i mam szczerą nadzieje, ze nie macie prawa jazdy!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »