Absurdy

23.11.2010 11:40 Wybieramy absurd tygodnia

Zakaz wjazdu na objazd

 

 

Tym razem do wyboru ciekawe sposoby parkowania, również w wykonaniu straży miejskiej, i kolejne przykłady poczucia humoru drogowców.

Zakaz wjazdu na objazd (zdjęcie główne)

Ustawiający znaki drogowe nie po raz pierwszy wykazali się poczuciem humoru. Ciekawe czy do śmiechu będzie kierowcom, którzy będą szukać prawidłowego przejazdu przez skrzyżowanie Spisaka i Kompanii Kordian. Na zdjęciu przysłanym przez Łukasza widać, że kierowcy autobusów dostali podpowiedź, jak rozwiązać tę zagadkę – własną strzałkę.

 

 

Mandat dla straży miejskiej

Co w takiej sytuacji powinni zrobić funkcjonariusze straży miejskiej po powrocie do służbowego samochodu? Oczywiście wlepić karę. Na nic zdały by się tłumaczenia. Mandatu by nie uniknęli. Zdjęcie przysłał Piotrek.

 

 

Znaki nie informacyjne

Znaki drogowe z kategorii informacyjne, umieszczone na zjeździe z mostu Gdańskiego po stronie praskiej, nie tyle informują kierowców, co mylą. Kłócą się ze znakami poziomymi. - Ponadto jadąc prosto lewym pasem wjedziemy na wiadukt, a prawym zjedziemy na rondo. Na upartego da się pojechać dołem, ale chyba nie w tym celu wybudowano wiadukt – pisze na warszawa@tvn.pl internauta Piotr.

 

 

Trzy miejsca dla jednego samochodu

Nie wiadomo, czy bardziej trzeba się postarać, żeby zaparkować równolegle między liniami, czy tak, aby zająć jednym samochodem trzy miejsca. Pierwszą umiejętność ćwiczymy na kursie przed egzaminem na prawo jazdy i potwierdzamy zdając go. Drugą trenujemy w centrach handlowych. Jak się okazuje "kursantów" jest wielu. - Taki widok nie po raz pierwszy ukazuje się moim oczom – pisze na warszawa@tvn.pl Judyta.

 

 

Miała w nosie, że staje na kopercie

Nie jedno, a dwa miejsca dla niepełnosprawnych zajęła kobieta kierująca tym samochodem. Nie posiadała odpowiedniej karty. - Kiedy przechodnie zwrócili jej uwagę, tylko wzruszyła ramionami i poszła robić zakupy – pisze Kuba. - Mam nadzieje, że Pani będzie mogła podziwiać swój "wyczyn" na stronie www.tvnwarszawa.pl – dodaje. Zgadzamy się z Kubą i nadesłane zdjęcie możecie oglądać w Absurdach Tygodnia.

wp/mz

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2011 23:42 ~adam

  Rzeczywiście absurd. Znak oznaczający zakaz wjazdu wygląda "troszke" inaczej a na zdjęciu jest znak B-36 który informuje o zakazie zatrzymywania ;]

 • KIERO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2010 19:39 ~KIERO

  TO NIE SA ABSURDY - TO SZCZYTY CHAMSTWA , BEZMOZGOWIA I DEBILIZMU TRZYMACZY KIEROWNICY. KIEROWCA MAJACY PRZYNAJMNIEJ 1/2 NORMALNEGO MOZGU NIE ZAPARKUJE TAK SAMOCHODU !!!

 • Myślenie_nie_boli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2010 17:55 ~Myślenie_nie_boli

  Zakaz to tu jest wyłącznie zatrzymywania. Nakaz skrętu w lewo za znakiem jest tu z jakiegoś powodu, którego na podstawie tego zdjęcia nie da się jednoznacznie ustalić. W żadnym wypadku nie jest to jednak żaden zakaz wjazdu na objazd. Wystarczy zdjąć tabliczkę z napisem Objazd i mamy normalne zasady ruchu drogowego. Dodanie tabliczki z napisem Objazd dodatkowo informuje, że ta droga jest objazdem. Żadne zasady ruchu drogowego się tu nie zmieniają. Więc o co tyle krzyku? Ale sensacji trzeba się doszukiwać we wszystkim, w czym się da. Czyż nie? Inaczej państwo dziennikarze nudzili by się i pili więcej kawy, niż zwykle, co nie jest najlepszym pomysłem. Ale tu jakaś sensacyjka i już oszczędzamy kawę :).

 • Andrew

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2010 23:25 ~Andrew

  JAK TO ZAWSZE GŁUPIO SIĘ TŁUMACZĄ NASI (NIE) DZIELNI STRAŻNICY TEXASU,TAK STANELI -BO PROWADZILI CZYNNOŚCI SŁUŻBOWE- HA HA. -na pewno bardzo groźnym przestępcom była handlująca babcia koperkiem i musieli do niej strzelać.
  W cale bym się nie zdziwił jak by tam w pobliżu była jakaś buda z kebabem,bo już raz ich taką SUPER AKCJĘ widziałem jak w podobny sposób stali przy chińczyku ul.Rejmonta i blokowali całą ścieżkę rowerową! i kawałek chodnika! -też byli przy ,,akcji,, ha ha

 • cyklista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2010 11:41 ~cyklista

  moze rozdzielic absurd i brak kultury, czyli szczyt chamstwa? bedzie mozna przeslac dwa razy wiecej zdjec!

 • PRZECINAK149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2010 21:33 ~PRZECINAK149

  ''MANDAT DLA STRAZY MIEJSKIEJ" - I PROSZE BARDZO !!, GDYBY STAŁ INNY SAMOCHÓD, TO STRAZNICY, BY ZARAZ WLEPILI MANDAT, A W TYM PRZYPADKU WIEŚ SAMA SOBIE MANDATU NIE WYPISZE, BO NA WSIACH TAK PARKUJĄ.
  ''TRZY MIEJSCA DLA SAMOCHODU'' - A CO KIEROWCA BĘDZIE SOBIE ŻAŁOWAŁ, A MOŻE ZROBIŁ ''REZERWACJĘ'' DLA INNYCH SAMOCHODÓW ZE SWOJEJ WIEJSKIEJ RODZINY.
  ''MIAŁA W NOSIE, ŻE STAJE NA KOPERCIE'' - GRATULACJE DLA TEJ PANI. PROPONUJĘ, ABY ZAMIENIŁA SIĘ NA MIEJSCA Z INWALIDĄ TZN. PRZEJĘŁA JEGO KALECTWO.
  WSZYSCY Z NICH, TO CWANIACY, ALE NIE MA KOMU SIĘ ZA TAKICH WZIĄŚĆ.

 • krzysiek1916

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2010 16:47 krzysiek1916

  @forumowi mędrcy
  sorry, przeczytałem jeszcze raz i się zgadzam. zakaz ruchu w innych kierunkach tak, a ja pisałem o tym, że nie oznacza zakazu wjazdu w daną ulicę, bo o to się ten tamat wątpliwego absurdu rozbija.
  jeszcze raz przepraszam za - jak sam to określam - "czepliwość", ale po części tłumaczy mnie poliftingowy brak możliwości podjemowania dyskusji, tj. odpowiedzi na konkretny komentarz i jednoczesne zasłonięcie postów przy pisaniu własnych wypocin;)
  pozdrawiam.

 • krzysiek1916

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2010 16:42 krzysiek1916

  @forumowi mędrcy
  Ty się nadajesz w takim razie na równi ze "wszystkimi".
  nakaz skrętu oznacza "siłą rzeczy" to, że jest zakaz wjazdu w inną stronę?
  pytam zatem: od kiedy?
  a co jeśli jest nakaz jazdy prosto przez skrzyżowanie? czy to oznacza "siłą rzeczy", że i w lewo i w prawo jest zakaz wjazdu?
  czasami nakaz ruchu w konkretnym kierunku nie wynika z faktu zakazu wjazdu z konkretną ulicę, co z warunków infrastrukturalnych na określonym skrzyżowaniu bądź ewentualnego zagrożenia w ruchu jakie taki manewr by spowodował.

 • Forumowi mędrcy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2010 14:39 ~Forumowi mędrcy

  Wszyscy się nadajecie :)
  Jeżeli jest nakaz jazdy w lewo, to siłą rzeczy zakaz jazdy we wszystkich innych kierunkach.

  Przykładowo: droga jedno kierunkowa, na jej końcu Znak C-1: nakaz jazdy w prawo przed znakiem, i co pojedziecie w lewo? Pomyślcie trochę przed napisaniem czegokolwiek, albo po prostu zajrzyjcie do przepisów o ruchu drogowym, bo zauważam tu braki :)

 • AntyLLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2010 14:24 ~AntyLLU

  Pierwsze zdjęcie nie jest absurdalne, trzeba tylko znac przepisy. A jak ktos ich nie zna to mowi ze absurd. Po raz kolejny niewiedza zabijana jest smiechem.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »