Absurdy

04.01.2011 13:41 Wybierz największy absurd 2010 roku

Walka o Złotego Pachoła

Przedstawiamy Wam dziesięć propozycji, które zdobyły miano zwycięzców Absurdu Tygodnia. Który z nich spodobał się Wam najbardziej, otrzyma tytuł Złotego Pachoła 2010. Głosowanie smsowe jest już zakończone. Rozstrzygnięcie w przyszłym tygodniu.

Parking z przeszkodami

Pierwszym kandydatem do nagrody Złotego Pachoła jest parking, na którym zaparkowanie to nie lada sztuka. Trzeba się nieźle napracować, żeby zostawić swój samochód: ominięcie słupka, który blokuje wjazd nie może być łatwe. 

- To przykład bezmyślności architekta lub wykonawcy oraz developera z mojego osiedla przy ul.Terespolskiej 4 - pisze Junior, autor zdjęcia. 

 

Przejście ekstremalne

Przejście dla pieszych zakończone murkiem? Takie zjawisko można zobaczyć na ul. Jagiellońskiej. Zdecydowanie nie każdy może w tym miejscu przejść przez ulicę: taką przeszkodę można tylko przeskoczyć. Innym ratunkiem jest szukanie sąsiedniego przejścia.

Zdjęcie nadesłał Daniel.

 

Problem przechodnia

Kolejnym, trzecim kandydatem jest zdjęcie zrobione przez Marcina. - Po obu stronach obowiązuje zakaz ruchu pieszych i tablica "przejście drugą stroną ulicy". I jak ten pieszy ma iść? - pyta. 

Jak nie patrzeć na to zdjęcia, pieszy z tabliczkami nie ma szans. A chyba nikt z nas nie lubi ryzykownych podróży środkiem jezdni. - Taka sytuacja jest na skrzyżowaniu ulic Pabianickiej i Naddnieprzańskiej - informuje Marcin.

 

Szyszkowską czy Szyszkową?

Na pierwszy rzut oka nie widać, gdzie na tej tablicy jest błąd. Dopiero po spojrzeniu na plan miasta, albo zapytania obeznanych, możemy się dowiedzieć, że droga objazdowa do ulicy Mineralnej nie nazywa się Szyszkowska, a Szyszkowa.

Literówka przez wielu niezauważona, ale musiała się spodobać naszym internautom, ponieważ obwołali to zdjęcie zwycięzcą tygodnia. 


Nowa ulica z latarnią gratis

Nowy asfalt na jezdni zawsze wprawia kierowców w dobry humor. Nowa ulica w jeszcze lepszy. Niestety ci, którzy zobaczyli efekt prac pomiędzy ulicami Prusa i Komorowską w Pruszkowie, powodu do zadowolenia nie mieli, bo... na środku skrzyżowania drogowcy zostawili ogromny betonowy słup energetyczny. 


 

Przejście ekologiczne

Jak nie przejście, które kończy się murem to takie, które kończy się trawnikiem i barierkami. Przechodnie, którzy chcą w tym miejscu przejść przez ulicę, muszą się nieźle nagimnastykować, żeby w końcu dojść do chodnika. 

Takie zjawiska tylko na ul. Piaseczyńskiej na Mokotowie. 

 

Ślepy objazd

Objazd, który kończy się ślepą uliczką? Nie tego oczekują kierowcy, zwłaszcza w okolicach budowy wiaduktu na Andersa, który wystarczająco już zszargał nerwy warszawiaków. 

- Fotografia wykonana na samym początku ul. Zajączka po zjeździe z ul. Mickiewicza . Jest to objazd rozebranego wiaduktu na ul. Andersa. Być może ten kto umieścił znak "ślepa ulica" myślał, że w ten sposób zmniejszy się ilość pojazdów korzystających z objazdu? - próbuje zgadnąć Piotr, autor zdjęcia. 

Łyżwiarkom wstęp wzbroniony

- Na pl. Piłsudskiego nikt na łyżwiarkach nie pojeździ! - uprzedza autor kolejnej propozycji do nagrody Złotego Pachoła. 

Jak się okazuje, w tym miejscu nie tylko rowery, wrotki i deskorolki mają wstęp wzbroniony.

Znakowy miszmasz

Może to tylko taka sztuczka drogowców, żeby sprawdzić, czy kierowcy z Łomianek na pewno znają większość znaków drogowych. Bo naprawdę trudno uwierzyć, że ktoś świadomie zawiesił te znaki w jednym miejscu. Najbardziej zaskakujące są te dotyczące nakazu prędkości. Która jest właściwa? Tego nie wiemy.

Zdziwienie kierowców było tak duże, że obwołali tę fotografię zwycięzcą tygodnia. 

"Przejście jest? Jest!"

-Przesyłam fotografię zaobserwowanej przeze mnie ciekawostki. Zdjęcie przedstawia niedawno namalowane przejście dla pieszych u zbiegu ulic Sucharskiego i Świetlików na osiedlu Jelonki. W tym miejscu, od wielu lat nie było żadnego oznakowania. Niedawno pojawiły się pasy, ustawiono znaki. Nie ważne, że dalej jest trawnik, przejście dla pieszych można odfajkować jako wykonane. Jest? Jest! - pisze Piotr, autor zdjęcia. 

 

 

Zobacz regulamin konkursu.

Patron medialnyPatron medialny Patron medialny
p>

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • swinx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.01.2011 17:44 ~swinx

  Pachołem roku 2010 powinien zostać pan Galas i jego światła tramwajowe na skrzyżowaniu Ratuszowa/Jagiellońska.
  Tam z każdej strony ( w tym na ruchu kolizyjnym tramwaje dostają zielone światło)

 • MacQ84

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.01.2011 16:04 ~MacQ84

  Co do developera, to część miejsc w parkingach podziemnych może być tzw. "zależna". Takie miejsca są tańsze, ale wliczają się do bilansu miejsc parkingowych. Pasują osobom, które potrzebują np. dwa miejsca. Tu mamy chyba przykład czegoś takiego.

  A pachoł wg. mnie najbardziej należy się osobom odpowiedzialnym za działanie świateł w Warszawie. Za ich serwis w czasie awarii (grasujące zwłaszcza podczas deszczy i mrozów stada nutrii czy innych kablolubnych zwierząt) i zerową synchronizację. W wawie jak najbardziej popłaca gaz do dechy. Inaczej często się stoi na kilku(nastu)czerwonych światłach z rzędu, nawet przy minimalnym natężeniu ruchu...

 • Olaf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.01.2011 15:42 ~Olaf

  Kiedy, wzorem państw skandynawskich, Warszawa będzie miała bramki za wjazd do miasta ?
  No i parkowanie w centrum powinno być płatne 7 dni w tygodniu !

  To miasto jest tak zapchane samochodami!

 • eko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2011 20:49 ~eko

  Coraz mniej miejsc do parkowania jest w Warszawie a ulice są nikczemnie zastawione czarnymi słupkami!!! Jak można było do tego dopuścić! Coraz więcej jest też zakazów parkowania, nawet tam gdzie dawniej nie było zakazu i tam gdzie jest miejsce do zaparkowania. Przykładowo Marszałkowska (b. szeroki chodnik) róg Sienkiewicza. A karteczki za wycieraczkę ludzie coraz więcej dostają. Parkomatów przybyło podczas gdy dobrym rozwiązaniem jest system z krajów niemieckojęzycznych: etykiety ekologiczne, np auta i busy poniżej 1993 roku produkcji lub ze złą emisją spalin benzyny nie wjeżdżają do ścisłego centrum stolic a w innych miastach są np. po prostu plakietki za parę euro z zegarem czasu parkowania a nie codzienne parkomaty!!!

 • q

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2011 19:00 ~q

  Złoty Pachoł dla każdego LLU

 • miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2011 20:19 ~miki

  Krzysiek1916 super komentarz z tym słupem uśmiałem się:)

 • AVE WI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2011 14:20 ~AVE WI

  Złoty Pachoł dla każdego rasowego warszczawiaka z tablicami WI

 • Zasypany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2011 17:35 ~Zasypany

  "Złoty Pachoł" dla Prezydent Warszawy za powiedzenie -Jak śnieg przestanie
  padać to służby zaczną sprzątać- A jak nie przestanie to co będzie?.Przecież może padać tydzień lub dwa.

 • krzysiek1916

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2011 11:56 krzysiek1916

  nie, Wierzbno, nie pracuję w ZDM.
  po prostu irytuje mnie to, że 95% publikowanych "absurdów" wysyłają osoby nie odróżniające znaku zakazu wjazdu od zakazu ruchu albo absurdu od chamstwa (np. parkowanie).
  poza tym znajomość Warszawy wśród dziennikarzy tvnwarszawa powinna być perfekcyjna, a taka nie jest. analogicznie, osoba publikująca na stronie propozycje "absurdów" powinna znac przepisy ruchu drogowego (zwłaszcza znaki), a tak również nie jest

 • Leszczunio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2011 09:07 ~Leszczunio

  Na Terespolskiej 4 jest więcej takich kwiatków jak pokazane na pierwszym zdjęciu :) jakość wykonania całego osiedla jest naprawdę komiczna.Gratulacje dla Pana Konstantego Strusa który tak dyma ludzi na grube pieniądze dając im syf zamiast mieszkań, choć wydawałoby się że nowe osiedle i z zewnątrz takie okazałe, bogato wyglądające :]

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »