Absurdy

15.04.2011 09:51 AL. JANA PAWŁA II / AL. SOLIDARNOŚCI

Urzędniczy ping-pong
na skrzyżowaniu

SERWISY:

- No to będzie ping-pong - tak rzecznik Zarządu Dróg Miejskich skomentował nasze starania o ustalenie, kto odpowiada za psującą się codziennie sygnalizację na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z al. Solidarności.

Od czwartku próbujemy ustalić, kto odpowiada za stan sygnalizacji świetlnej na jednym z największych skrzyżowań w Warszawie. Ta psuje się nawet kilka razy dziennie, co za każdym razem powoduje w tym miejscu gigantyczny bałagan i potęguje korki w całej okolicy.

Metro, drogowcy, tramwajarze...

Zaczęliśmy od telefonu do miejskiego inżyniera ruchu. Ten poinformował nas, że niedawno zmieniła się firma, która - na zlecenie drogowców - konserwuje sygnalizację. I przyznał, że nowa nie radzi sobie z tym zdaniem.

Po szczegóły odesłał do Zarządu Dróg Miejskich. Tam usłyszeliśmy jednak, że w związku z budową II linii metra, skrzyżowanie przekazano pod opiekę Metra Warszawskiego. Metro odżegnało się jednak od odpowiedzialności i odesłało nas znów do drogowców.

Ci - w osobie rzecznik Urszuli Nelken - odsyłali nas jeszcze do wykonawcy II linii metra, by na koniec dnia pracy zmienić front i przerzucić odpowiedzialność na Tramwaje Warszawskie, które remontują właśnie torowisko w ciągu al. Niepodległości i al. Jana Pawła II.

Tramwaje: "Tak, ale..."

Rzecznik Tramwajów Warszawskich przyznał, że skrzyżowanie jest aktualnie pod opieką jego firmy, a konkretnie pracującego na jej zlecenie wykonawcy remontu, firmy ZUE. Ale od razu zastrzegł, że awaria to już problem drogowców: - My wprowadziliśmy nowe oprogramowanie, ale w między czasie zamokła instalacja, za którą odpowiada ZDM.

Ci jednak nadal nie poczuwają się do odpowiedzialności. - Sygnalizacja na skrzyżowaniu to całość i w całości została przekazana. Jeżeli coś zostało zalane, to Tramwaje Warszawskie powinny to naprawić - odpiera argumenty Adam Sobieraj, już drugi rzecznik ZDM zajmujący się tą sprawą.

Na wieść, że przekażemy jego odpowiedź tramwajarzom, stwierdził tylko: - No to znów będzie ping-pong...

Jest projekt, nie ma pieniędzy

Sobieraj przyznał też, że sygnalizacja w tym miejscu jest w fatalnym stanie i wymaga modernizacji. Jego zdaniem, ta miała być wykonana w ramach budowy drogi rowerowej przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Kiedy? - Mamy projekt, nie mamy pieniędzy. Chyba nikt nie umie powiedzieć, kiedy się znajdą - rozwiewa nadzieję na szybką poprawę Małgorzata Gajewska ze ZMID-u.

"Jak pożyczony samochód"

- Skoro drogowcy przyznają, że sygnalizacja jest w fatalnym stanie, to czemu zwalają na nas winę? - pyta rzecznik Tramwajów Michał Powałka. - To jest tak samo, jakby ktoś panu pożyczył stary samochód. On się psuje. To kto za to odpowiada? Chyba właściciel, prawda? - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Pytany, kto odpowiada za doraźne naprawy, przyznaje jednak, że firma ZUE, działająca na zlecenie tramwajów warszawskich. - Jeszcze raz poprosiliśmy naszego wykonawcę, by zwracał szczególną uwagę na wszystkie problemy w tym miejscu.

>> PRZECZYTAJ KOMENTARZ DZIENNIKARZA TVNWARSZAWA.PL <<

roody/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Patrys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.05.2011 11:26 ~Patrys

  ~jakasia dobrze pisze. Postawić tam ze dwa patrole, i niech wlepiają mandaty za wjeżdżanie na skrzyżowanie, kiedy nie ma miejsca do kontynuowania jazdy. Po jednym dniu, uzbierała by się kasa na nową sygnalizację, a może i kierowcy by się czegoś nauczyli i nie przyczyniali się sami do powstawania korków.

 • Dort akjaP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2011 12:59 ~Dort akjaP

  Przewóz osób jest ok, nie polecam tzw taxi z licencją - DUUŻO DROŻEJ ZAPŁACICIE I NASŁUCHACIE SIĘ NARZEKAŃ , PRETENSJI , I GŁUPOT OD "KIEROWCY Z LICENCJĄ .

 • ba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.04.2011 20:56 ~ba

  A skrzyżowania częste np na DK2, ronda: ONZ, Dmowskiego, zgr.Radosław - też często są korki, nawet gdy sygnalizacja się nie psuje.

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2011 15:12 ~Jan

  A może wreszcie policja zajęłaby się czymś pożytecznym i kierowała ruchem kiedy sygnalizacja nie działa, a nie tylko jakieś idiotyczne akcje "trzeźwy poranek"

 • k

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2011 14:57 ~k

  Dziś Zagłoba powiedziałby : ratusz nierządem stoi, tylko prywata tam.Pogonić ich.

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2011 16:10 ~wawa

  Hahahaha coś niebywałego... Tak działa ratusz, organizacja na szóstkę hahaha Nooo ale zajęci są gdzie by tu jeszcze Warszawiaka wydoić, co ma podrożeć - bilety komunikacji, parkowanie, czynsze w mieszkaniach komunalnych i wiele innych...

 • jakasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2011 15:54 ~jakasia

  Akurat na tym skrzyżowaniu jest bałagan ZAWSZE! Jak normalnie działają światła to też jest bajzel. Powinien tam stać policjant i wlepiać mandaty za nie zjeżdżanie ze skrzyżowania i blokowanie innym uczestnikom drogi CODZIENNIE!!!

 • niezorientowana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2011 15:24 ~niezorientowana

  Przepraszam, ale mam takie pytanie: skąd własciwie wzięło się to Wasze określenie "Bufetowa"? Nie jestem z Warszawy i nie mam pojęcia o co chodzi? Czy moglibyście przybliżyć sprawę? Z góry dziękuję.

 • antybufet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2011 15:13 ~antybufet

  No tak, ja wiem kto powinien za to zapłacić, przecież jak byk jest, skoro ani ZDM, ani Metro czy TW i inne instytucje nie chcą naprawiać, to bufetowa przerzuci winę na kierowców, przecież oni tam jeżdżą i psują światła. Sam widziałem, jak jeden samochód dostawczy jadąc pędem powietrza skręcił druty w słupie, tak się one pokręciły, że teraz się nie da ich rozplątać.

 • euro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2011 15:12 ~euro

  Korzystajcie z przewozu osób - tylko 1,20pln za kilometr. Szybko, solidnie i tanio .

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »