Absurdy

10.06.2011 17:03 KTO TO NAPRAWI?

Urzędnicy grzebią w dziurze

SERWISY:

Zapadnięta jezdnia to nic szczególnego - z takiego założenia wychodzą najwyraźniej służby miejskie, które od miesiąca nie są w stanie ustalić, kto ma załatać dziurę na rogu Ogrodowej i Żelaznej.

Pojawiła się miesiąc temu w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach. Ma około metra głębokości i podobną szerokość. - Dokładnie 70 centymetrów - precyzuje Monika Beuth-Lutyk z oddalonego dokładnie o 200 metrów urzędu dzielnicy Wola. - Nasze służby ją zbadały i zgłosiły do Zarządu Dróg Miejskich. Formalnie jest już na ulicy Żelaznej, a to ulica miejska, nie dzielnicowa - tłumaczy.

Czyja ta dziura?

I choć dziura utrudnia skręcanie z Ogrodowej w Żelazną, i dokłada się do korków w tym miejscu, to jedyną reakcją służb miejskich było ustawienie biało-czerwonego słupka.

- Wiemy o tej dziurze - potwierdza Urszula Nelken z Zarządu Dróg Miejskich. - Ale nie powsytała z naszej winy. To efekt prac, które prowadziło w tym miejscu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji - zapewniła.

Wodociągowcy nie są jednak wcale skorzy do przyjęcia winy na siebie. - Przeprowadziliśmy inspekcję naszych instalacji. Wszystko jest w porządku. Nie poczuwamy się do winy - mówi rzecznik MPWiK Roman Bugaj.

Odsiecz nadejdzie z Bydgoszczy?

Na takie dictum ZDM odpowiada jednak swoimi najświeższymi ustaleniami: - Właśnie się dowiedziałam, że sprawa została ponownie zbadana. Dziura powstała z winy MPWiK, które to potwierdziło i naprawi.

Kiedy? - Podobno wykonawca jest już w drodze, ale nie wiem, kiedy dotrze. Jedzie z Bydgoszczy - odpowiada Urszula Nelken i po szczegóły ponowie odsyła do MPWiK.

Komisja do sprawy dziury

Okazuje się, że sprawa jest zbyt poważna, by załatwić ją od ręki, a MPWiK wcale nie składa broni. To, z czyjej winy powstała dziura, ustalić ma... specjalna komisja, która zbierze się w sobotę. W jej skład wejdą przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz bydgoskiej firmy, która remontowała wodociąg.

Sprawa jest więc - jak mawiają policjanci - rozwojowa. Do czasu, gdy urzędnicy nie skończą pochylać się nad dziurą, radzimy omijać skrzyżowanie Ogrodowej i Żelaznej.

 

roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • koła

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2013 21:30 ~koła

  W okolicach np. Koła, Wawrzyszewskiej są takie dziury, że można zawieszenie zerwać. Jedna na drugiej. Do tego pozapadane studzienki. Inny przykład:Arkuszowa.

 • f

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2011 11:03 ~f

  ta dziura to na pewno sprawka ludzi kretów!

 • WA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2011 01:20 ~WA

  Jakie dziury w pisowni, takie w jezdniach...Gratuluję "wkurzonej" gramatyki i ortografii. Szkoda słów, głupi
  naród i tyle!!! A "wkurzonej" polecam wziąć tornister ( pewnie nie wie co to jest ), na plecki i zapierdalać do szkoły!!!Jebane dzieci Neozdrady!!!

 • HK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 22:04 ~HK

  Rejonowy Luigi zajmij się tematem!

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 20:27 ~Marek

  Są większe dziury i z dłuższą historia, nic nadzwyczajnego

 • prof. Miodek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 18:15 ~prof. Miodek

  @wkurzona
  Urzekła mnie Twoja ortografia.
  Buhahahahaha

 • cassius

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 17:55 ~cassius

  taaaaakże tego...

 • wkurzona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 17:50 ~wkurzona

  Tylko narzekajom i narzekajom - a co same nie mogom naprawić?- co wszystko urzędnicy majom załatwiać . Siedzi tylko jeden z drugą przy komputerze zamiast wziąść sie do uczciwej urzędniczej roboty.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »