Absurdy

02.07.2015 16:42 Utrudnienia w przejściu

Stają na chodniku i na przystanku.
Przeszkoda na drodze do Mordoru

SERWISY:

Metro Wierzbno 06 to newralgiczny przystanek na drodze do biurowego zagłębia przy Domaniewskiej. To tu pracownicy przesiadają się teraz z metra do zastępczej linii autobusowej. Kierowcom samochodów nie przeszkadza to w parkowaniu. Tylko czekać, aż ktoś zostawi auto pod wiatą.

- Auta są zaparkowane blisko siebie i blokują przejście - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Dojście do autobusu jest rzeczywiście utrudnione - dodaje.

Co na to straż miejska?

- Przez ostatnie 2 miesiące otrzymaliśmy jedynie 2 zgłoszenia od mieszkańców z tego rejonu. Przyjrzymy się sprawie parkowania w zatoczce przystankowej i, jeśli będą do nas wpływały zgłoszenia, podejmiemy interwencję - mówi Monika Niżniak, rzeczniczka formacji. - W rejonie Ursynów - Mokotów - Wilanów mamy sporo zgłoszeń i nie zawsze pojawimy się po 5 minutach, jednak zawsze sprawdzimy informacje - dodaje.

- Zgłoszenia z ostatnich 2 miesięcy dotyczyły 5 sprawców. Wszczęliśmy procedurę ukarania ich mandatem. Chodziło o pozostawienie samochodów bliżej niż 15 metrów od znaku informującego o przystanku - precyzuje Niżniak.

ło/r/ep

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kuken

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2015 17:10 ~kuken

  Gość~Gość

  Budowa każdego z biurowców Mordoru wymagała otrzymania pozwolenia na budowę.
  Przed jej wydaniem władze miasta / dzielnicy powinny postawić 2 pytania: Ilu pracowników i kontrahentów bedzie przebywać w ciągu dnia w biurowcu? Ile miejsc parkingowych przewiduje inwestycja? Jeśli między tymi dwoma liczbami bedzie duża dysproporcja, nie wydaje się pozwolenia na budowę. Proste? Proste.

  Kolego miejsc parkingowych po biurowcami pod zimia jest wystarczjaco duzo. Tyle ze stoja puste, bo sa ... platne. Dlatego kierowcy parkuja gdzie tylko sie da

 • Gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2015 09:52 ~Gość

  Budowa każdego z biurowców Mordoru wymagała otrzymania pozwolenia na budowę.
  Przed jej wydaniem władze miasta / dzielnicy powinny postawić 2 pytania: Ilu pracowników i kontrahentów bedzie przebywać w ciągu dnia w biurowcu? Ile miejsc parkingowych przewiduje inwestycja? Jeśli między tymi dwoma liczbami bedzie duża dysproporcja, nie wydaje się pozwolenia na budowę. Proste? Proste.

 • Waldek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2015 23:56 ~Waldek

  Wystarczy przerysować lakier jednemu i drugiemu, i przestaną parkować na chodnikach.Wtakim tłumie, jak podjeżdża auyobus, NIKT nie zauważy......

 • Piotru70

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2015 19:52 Piotru70

  Tak to jest jak nie ma parkingów podziemnych...

 • Ja1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2015 19:09 ~Ja1

  Straż Miejska pilnuje "tęczy" w aucie zaparkowanym w Al. Wyzwolenia, a pod nosem na Mokotowskiej, tuż przed wjazdem na rondo stoją auta zasłaniając przejście dla pieszych i blokując prawy pas ruchu. I tak codziennie...

 • pasażerka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2015 15:50 ~pasażerka

  Odpowiadam - dlaczego mówię o kierowcach autobusów? Większość osób kożystających z tego przystanku to pacjenci szpitala na Spartańskiej, którzy przyjechali do Warszawy. Warszawiacy wybierają autobus 222, który jedzie pod szpital. Od 3 lat nie staje tu autobus jadący do szpitala. Tacy pasażerowie nie będą zgłaszali skarg na zastawiony przystanek. A firma powinna reagować nie tylko na skargi pasażerów ale również sama reagować na zgłaszane sugestie kierowców. Ale u nas jak nikt się nie skarży na piśmie to problemu nie ma. Dzisiaj wiata jest dostępna tylko jak długo???

 • karawaniarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2015 10:48 ~karawaniarz

  pasażerka~pasażerka

  Przesiadam się na tym przystanku od kilku lat i zastanawiam się o co ten hałas. Na tym przystanku od zawsze parkowały samochody. Zimą trzeba przepychać się między wiatą a kubłem na śmiecie ścieżką szerokości jednej osoby. Nie można podbiec do autobusu ani nawet przyspieszyć, gdy ktoś idzie w stronę metra. Kierowcy nigdy nie widzą osób, które nie stoją przed wiatą, bo zasłaniają je samochody. Od wiosny do jesieni stoi w tym miejscu również samochód dostawczy sprzedawcy owoców przez co nie widać nadjeżdżającego autobusu. Wiedzą o tym wszyscy, którzy korzystali dotychczas z tego przystanku łącznie z kierowcami autobusów. Remont Wołoskiej skończy się szybko, a sytuacja się nie zmieni.I nikogo to nie będzie nadal obchodzić.

  "Wiedzą o tym wszyscy, którzy korzystali dotychczas z tego przystanku łącznie z kierowcami autobusów. " Przepraszam nie rozumiem ,co do tego ma kierowca autobusu? Ma włożyć czapkę i nałożyć mandat? Ludzie stają w zatokach przystankowych włączają awaryjne i mają wszystko w d...nie ma na to lekarstwa, autobus ma utrudniony wjazd/wyjazd, nie widzi pasażerów w lusterku bo stoi krzywo. Ale co ma zrobić??? skoro kierowcy osobówek mają problem z myśleniem czy też zwykłą kulturą.

 • azc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2015 21:05 ~azc

  Ja tutaj czegos nie rozumiem - strażnicy twierdzą że zajmą sie sprawą jak wpłyną zgłoszenia - dla inteligentnych inaczej - niech pojada tam dwaj strażnicy i jeden drugiemu zgłosi ŁAMANIE PRZEPISÓW W BEZCZELNY SPOSÓB!!!!

 • Waw1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2015 20:48 ~Waw1

  Ustawić ciężkie donice wokoło przystanku i po problemie. Swoja drogą to gdzie jest SM i policja?!

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2015 16:13 SEBBAX

  wadera~wadera

  Wystarczyłoby przez 1-2 dni, bez szukania kierowców, pouczania, wlepiania niepłaconych mandatów, powywozić te auta na płatny parking policyjny jak w cywilizowanych krajach zgniłego zachodu.

  a może tak wrzucic władze Warszawy za ten stan rzeczy odpowiedzialne do basenu z rekinami... to, że brakuje miejsc to wina tylko i wyłącznie władz, które o to nie zadbały - cywilizacja idzie do przodu, więc każdy już ma co najmniej jeden samochód w rodzinie...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »