Absurdy

19.10.2016 17:43 nagranie internauty

Samochód blokuje drogę.
"Służby go omijają i nie reagują"

SERWISY:

Służby nie robią nic w sprawie samochodu, który stoi na środku ulicy w Śródmieściu - grzmi pan Andrzej. Internauta przesłał nam film, na którym widać, jak policja i straż miejska omijają nieprawidłowo zaparkowany pojazd i nie reagują.

Film dostaliśmy na warszawa@tvn.pl. Widać na nim, jak źle zaparkowany volkswagen blokuje jeden z pasów ruchu u zbiegu ulic Mokotowskiej i Kruczej.

Takich mistrzów parkowania w stolicy nie brakuje i nie byłoby nic dziwnego w tym filmie, gdyby nie widok przejeżdżającego obok radiowozu straży miejskiej, a następnie policji. Oba ominęły pojazd i nie podjęły interwencji.

"Volkswagen stał na środku pasa ruchu i powodował znaczne utrudnienia. Czy tak wygląda egzekwowanie prawa w naszym kraju? Nie dziwmy się, że kierowcy parkują gdzie chcą, skoro służby nie chcą tego egzekwować" - podsumowuje w mailu nasz czytelnik.

Na końcu filmu widać, jak kierowca wsiada do samochodu i odjeżdża.

Strażnicy jechali do... źle zaparkowanego auta

Dlaczego służby nie zareagowały? - Patrol został skierowany do interwencji dotyczącej parkowania pojazdów w obrębie przejścia dla pieszych na ul. Mokotowskiej. Ze względu na bezpieczeństwo osób pieszych interwencja ta została potraktowana priorytetowo - tłumaczy Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej. Ale przyznaje, że jej koledzy mogli zachować się lepiej.

- Niezależnie od tego patrol powinien był podjąć działania poprzez powiadomienie służby dyżurnej o zaistniałej sytuacji i konieczności zadysponowania kolejnego patrolu w związku z naruszeniem przepisów przez kierującego volkswagenem - przyznaje.

Czekamy na komentarz Komendy Stołecznej Policji.

md/mś/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • czesc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2016 19:56 ~czesc

  bosky~bosky

  zgłoś w Warszawie nieprawidłowe parkowanie o godzinie 9 rano, i dowiedz się na drugi dzień że straż wiejska była o 23:00 i nie zauważyła żadnych pojazdów. Bezcenne.

  żadna służba nie jest w stanie zrealizować tylu donosów co w W-wie na innych kierowców a najlepsze jest to że gro zgłoszeń tego typu jest z nowych osiedli kilkumiesięcznych warszawiaków

 • bosky

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2016 09:22 ~bosky

  zgłoś w Warszawie nieprawidłowe parkowanie o godzinie 9 rano, i dowiedz się na drugi dzień że straż wiejska była o 23:00 i nie zauważyła żadnych pojazdów. Bezcenne.

 • bosky

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2016 09:13 ~bosky

  komentarz policji: to straż miejska jest od nieprawidłowego parkowania - nie mamy sił i środków. komendant policji.

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2016 18:31 ~Piotr

  plujecie na Straż Miejską i Policję za to że reagują, potem jak jakiś kabel- typowy donosiciel z czasów komuny nagra film że nie reagują to też plujecie. "Pies was pies i te same pieski" jak mawiał mój dziadek. Każdy z was pseudo pisarze jest wart tyle co wasze żygowypowiedzi. Ciekawe co zrobicie jak wasz piękny sprowadzony z Niemiec /po liftingu warsztatowym/ zastawi inny koleś samochodem sprowadzonym z Holandii / również po liftingu warsztatowym/ a Wy będziecie się spieszyć na balety to gdzie zadzwonicie............ Jak będziecie dzwonić to się przedstawcie " To Ja donosiciel"

 • WARSZAWA PRAGA PŁN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2016 15:49 WARSZAWA…  SEBBAXSEBBAX

  "tumiwisizm" - to podstawowa zasada służb - nie ma zgłoszenia - znaczy nie ma obowiązku działania - no chyba, ze jest potrzeba wyrobienia limitu mandatów... ale w tym przypadku - trzeba by ustalić kierowcę, czekać na niego nie wiadomo jak długo itd...
  WARSZAWA PRAGA PŁNWARSZAWA PRAGA PŁN

  Na końcu filmu widać,jak "kierowca" wsiada do tego auta.No i co ty na to? mandat,to i za wycieraczkę można włożyć.
  SEBBAXSEBBAX

  pierwszy radiowóz powinien się zatrzymać - wypisać kwit i wezwać lawetę... ale jako, że policja i sm to olewają - wielu kierowców staje jak chce nie zwracając uwagi, że blokują pas i utrudniają innym jazdę - dziś wielu kierowców to zwykli egoiści... gdyby służby za każdym razem interweniowały - nie było by takiej samowoli... kierowca wiedząc, że nieuchronność kary będzie - nie zaparkowałby sobie w niezgodny z prawem sposób

  SEBBAX..To,co piszesz,dotyczy też pseudo pieszych i rowerzystów,bo im tez od wieków pobłażają,czego skutki widzimy.

 • Straż Miejska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2016 15:35 ~Straż Miejska

  Normalne zachowanie tych służb. Przecież jechali na interwencję i nie mogli tej sprawy od ręki załatwić / nawet nie powiadomili dyżurnych o tym fakcie / Tak się zawsze Oni tłumaczą. O ile policja jest potrzebna to SM już nie koniecznie.

 • misfazi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2016 15:22 ~misfazi

  Saa~Saa

  Parkowanie na zakazach, stało się w Warszawie normą.


  Bo narąbali tych zakazów od groma a nie wszędzie sa naprawdę zasadne.
  Np. nie wyznaczą miejsc postojowych przy ulicy bo jest za waska o kilkadziesiąt cm więc rąbią zakaz bo tak najprościej, dodatkowo montują prog zwalniający i częściowo słupki.
  A ruch sam się spowalniał przez to ze auta parkowaly po obu stronach ulicy, nic nie blokowały i nie stały na chodniku.

  Ale przecież musi być zbyt na znaki, słupki, progi itp.

 • Borpre

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2016 14:36 ~Borpre


  wolf~wolf

  Gdyby policja i straż miejska zajmowały się każdym nieprawidłowo zaparkowanym samochodem w Warszawie, to nie mieliby czasu na wykonywanie swoich podstawowych zadań. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w mieście jest dużo samochodów, a mało miejsc prakingowych, ludzie przytulaja auta gdzie popadnie....
  ddddddddddd~ddddddddddd


  Więc jakie są podstawowe zadania nierobów?
  Nic nie robią, nie wykonują swoich obowiązków.
  Postuluję wywalić wszystkich na zbity ryj. Wtedy chociaż człowiek będzie wiedział na czym stoi.

  Wywalanie to inny poziom dyskusj. Ważniejsze to, aby po prostu zaczęli wykonywać to do czego sa przeznaczeni czyli wymuszać przestrzeganie prawa. Przydałoby sie na kilka lat podejście zero tolerancji, dla przestępców i policji. Tak aby policjanci nie łamali prawa ale tez zauważali każde wykroczenie i je karali.

  Rok lub dwa takiego postępowania pozwoliłoby abyśmy zaczęli postępować zgodnie z przepisami

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2016 14:09 ~gość

  to jest śmieszne co druga osoba tak parkuje więc nie wiem o co halo

 • andziak87

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2016 14:03 andziak87

  Straż miejska i drogówka zajmują się wypisywaniem mandatów, a nie pilnowaniem porządku i bezpieczeństwa. Normą jest, że policja kontroluje prędkość przy szkołach tylko w wakacje, a mandaty za złe parkowanie dostaje się za zaparkowanie samochodu w 100% bezpieczny sposób i bez utrudniania ruchu samochodom, rowerzystom i pieszym, ale w miejscu gdzie stoi bezsensowny znak.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Forum