Absurdy

11.10.2017 12:37 parkowanie

Przystanek autobusowy,
a na nim... błękitne lambo

SERWISY:

Właściciel niebieskiego lamborghini pomylił przestrzeń obok wiaty przystankowej z miejscem parkingowym.

We wtorek po południu na przystanku obok Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie osobom oczekującym na autobusy towarzyszył... samochód. Kierowca lamborghini prawdopodobnie nie mógł znaleźć innego miejsca i uznał, że przestań na przystanku jest odpowiednia, by zostawić tam samochód lub jak pisze jeden z internautów: "Student spieszył się do biblioteki".

O sytuacji napisał w mediach społecznościowych Jan Król: "Wyszedłem z BUWu i ukazał mi się absurdalny widok. Podjechał autobus, z którego pasażerowie wysiadali wprost na niebieskie lamborghini, które zaparkowało na przystanku. Ich miny wyrażały coś więcej niż zaskoczenie. Wszyscy się oglądali" - czytamy na jego facebookowym profilu.

Autor zdjęcia dodaje, że kierowca autobusu musiał uważać przy wyjeżdżaniu z zatoczki, żeby nie zahaczyć o supersamochód.

"Stałem, ale nie zauważyłem, żeby ktoś dzwonił po straż miejską. Ludzie szeptali i patrzyli ze zdziwieniem. Zrobiłem zdjęcie i sytuację zgłosiłem od razu. Czyli o 16:20, straż powiedziała, że wyślą patrol" - pisze Jan Król.

Według autora zdjęcia od strażnika miejskiego usłyszał przez telefon, że patrol przyjedzie na miejsce.

Internauci nie zostawili na kierowcy suchej nitki

Zachowanie kierowcy niebieskiego samochodu wzbudziło oburzenie wśród internautów: "Rysowałbym. Zero szacunku do własności tych, którzy nie mają szacunku dla innych" - pisał jeden z nich, a inny z ironią dodawał: "A mógł w bibliotece".

Kontaktowaliśmy się ze strażą miejską, która poprosiła nas o mail. Czekamy na odpowiedź.

Jak reaguje straż miejska?

W odpowiedzi na naszego maila straż miejska potwierdziła, że została poinformowana o nieprawidłowo zaparkowanym samochodzie i na miejsce wysłano patrol. Gdy strażnicy pojawili się przy Dobrej, niebieskiego lamborghini już tam nie było.

Ponadto pracownik straży podkreślił, że, aby zgłoszenie zostało zrealizowane świadek musi zawiadomić straż osobiście w oddziale i dołączyć zdjęcie jako dowód.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Xen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.02.2018 15:51 ~Xen

  jaro~jaro

  To nie samochód stoi na przystanku lecz wiata stoi poza przystankiem! Popatrzcie dokładnie! Gdzie jest przystanek i zatoka, a gdzie soi wiata. I dopiero potem czepiajcie się kierowcy samochodu!


  Co więcej- w tym miejscu "zatokę" od ulicy oddziela wyłącznie linia przerywana, brak jest znaku P-17 „linia przystankowa”, a przystanek wyznaczony przez żółtą linię kończy się 2m za obrysem przedstawionego auta. Wiata została postawiona tam nieco na siłę, gdyż po wydzieleniu widocznej zatoki, zabrakło aby umieścić ją w granicach przystanku. Czy jest to więc wiata przystankowa ? Raczej nie bo zgodnie z definicją jest to "konstrukcja zaprojektowana jako osłona dla pasażerów przebywających na przystankach autobusowych, trolejbusowych, tramwajowych czy peronach kolejowych". Jeśli więc stoi za przystankiem, nie jest wiatą przystankową. Lambo więc stoi za przystankiem i nie ma mowy o wysiadaniu wprost "na auto". Chyba, że autobus zatrzymał się poza wyznaczonym do tego miejscem (co jest wykroczeniem).

 • bigosgang

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2017 20:56 ~bigosgang

  Karyna szuka Atencji.

 • drC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2017 19:03 ~drC

  Papa Smerf ??

 • Phantom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2017 13:41 ~Phantom

  Kto bogatemu zabroni? Obserwuję pewną zależność. Bardzo często widuję kierowców w autach za grubo ponad 100tys, którzy za nic maja podstawowe zasady ruchu drogowego oraz kultury jazdy. Myślą pewnie, że za prawo do bez warunkowego korzystania ze wspólnej przestrzeni jaką jest jezdnia wykupili na własność płacąc za samochód.....

 • marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2017 13:27 ~marta

  gosc~gosc

  SM jest niepotrzebna , zwykla strata pieniedzy , zadnego respektu nie maja wsrod ludzi , rozwiazac i wziac nowych policjantow na te miejsca

  w garnizonie stołecznym brakuje 400 policjantów więc o czym ty człowieku piszesz ??a w Warszawskiej SM 300 strażników tylko różnica jest taka,że strażnik na początek dostanie 1600zł na rękę,a policjant 2300zł na rękę.A,co do respektu to jedna czy druga formacja go nie ma ale to już inna bajka

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2017 10:44 ~Piękny Roman
  sedo~sedo

  ale biały dostawcza zaparkowany za nim w ten sam sposób już nikomu nie przeszkadza ?? co za krótkowzroczność
  John~John


  Nie widzisz różnicy?
  sedo~sedo

  a Ty widzisz ?? oba stoją w tej samej odległości od słupka ze znakiem D15 gdzie tu różnica ????co innego gdyby znak D15 był na wiacie ale nie jest

  ccccccccc~ccccccccc

  Różnica jest spora. Dostawczak wysoki więc nie widać jaki autobus jedzie. Lambo niskie to nikomu nie wadzi. Przy okazji można sobie podziwiać coś na co nigdy nie będzie stać.

  Co tu podziwiać? Grata złożonego z odpadów z audi?

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2017 18:58 ~gosc

  SM jest niepotrzebna , zwykla strata pieniedzy , zadnego respektu nie maja wsrod ludzi , rozwiazac i wziac nowych policjantow na te miejsca

 • Psiakostka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2017 17:59 ~Psiakostka


  Mieszkaniec~Mieszkaniec

  Sm storzona jest do wyzszych celow i nie rozumiem dla czego tak nerwowo wszyscy reagujemy.
  Wyzszy cel mam na mysli starowinke z pietruszka na rogu bo dogonia! itp
  A jeszcze jakis czas temu zadali przyznania im broni palnej i pelnego prawa do kontroli drogowej… a ta organizacja zostala powolana do pomocy mieszkancom a nie ich przesladowania!!!

  Skoro nie realizuje swoich podstawowych obowiazkow z dnia powolania to ROZWIAZAC I ZDELEGALIZOWAC!!!!
  tomek~tomek


  długo myślałeś za nim to napisałeś ?? pomagać mieszkańcom ale kierowców już prześladować czyli działania strasznie wybiórcze jednego tak drugiego nie mimo,że każdy z nich popełnia wykroczenie.A mit o babci z pietruszką możesz sobie wsadzić w kieszeń,a dostęp do broni palnej maja czy paralizatorów maja od dawna  Sz. Tomku rozumiem twoje rozgoryczenie choc go nie podzielam. Mozliwe ze nie posiadam tak glebokiego zwiazku emocjonalnego z sm jak Ty. Odnoscie babci z pietruszka to przeczytaj kolejne newsy…
  A nieroby niech sie wezma do roboty albo poszukaja ‚prospolecznego’ zajecia.

 • rychu z klanu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2017 13:52 ~rychu z klanu  rrrf~rrrf

  zglosilem kiedys podobny przypadek na 19115, wsiurek na radomskich numerach, zaparkowany identycznie. I co? I nic... dostałem powiadomienie, że "w wyniku kontroli nie potwierdzono zdarzenia". Rzecz w tym, ze SM nawet sie nie pofatygowała a wsiurek radomski parkował tak przez cały weekend. Wniosek? SM nam do niczego niepotrzebna.
  hary~hary

  to co co do nich zgłaszasz ???takich interwencji mają setki dziennie ,a wakatów 300 wolnych możesz się przyjąć i wówczas będziesz się spełniał i nie potrzebna będzie ci aplikacja

  Piękny Roman~Piękny Roman

  To do kogo ma zgłaszać? Policja z takimi rzeczami odsyła do SM.

  to masz problem skoro policja olewa też ten temat ale jakoś nikt jej nie chce rozwiązać jak to jest ??? może babcia w kiosku pomoże :-))

 • Gregor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2017 13:47 ~Gregor

  Mój wzór
  kultura kierowcy * cena samochodu = const. I tyle w tym temacie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Otworzył klapę i poszedł. Wrócił, zamknął ją i pojechał

Otworzył klapę i poszedł. Wrócił, zamknął ją i pojechał

Czasami samochody się psują i odmawiają posłuszeństwa - wiadomo. Najczęściej zepsute auta się naprawia i znowu można nimi jeździć. Niekiedy zdarza się,... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »