Absurdy

26.10.2016 19:23 warszawa@tvn.pl

Prawy do lewego,
lewy do prawego

SERWISY:

Dezorientacja i zdumienie. Wadliwie zainstalowane oznakowanie wprowadza w błąd kierowców.

Dość osobliwy widok zastali dziś kierowcy na trasie S-8 tuż za zjazdem z Marek. Jeden z nich przesłał na warszawa@tvn.pl film pokazujący oznakowanie ustawione przez drogowców. Nie dodał komentarza.

W tym miejscu prowadzone są prace drogowe przy barierach energochłonnych. Wyłączony z ruchu jest prawy pas w kierunku centrum.

Prace są prawidłowo zabezpieczone tzw. zastawą, czyli barierą wyświetlającą strzałkę z kierunkiem omijania utrudnień. Pod świetlnym symbolem zainstalowany jest klasyczny znak drogowy informujący o kierunku omijania. Niestety strzałki wskazują odwrotne kierunki.

tz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zgredzik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2016 11:58 ~zgredzik

  Czepiacie się człowieka zwracającego uwagę na absurdalną sytuację, która nigdy nie powinna mieć miejsca. Nie ważne, że osoba ustawiająca oznakowanie miała inteligencję opóźnionego szympansa, tylko to, że chłop zatrzymał się i zrobił zdjęcie aby wytknąć głupotę.
  I oby nikt z kpiarzy nie pojechał w nocy za źle ustawioną strzałką kierunkową.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2016 09:37 ~nick

  W metrze, linią M2 jeżdżą składy, które mają wnętrza wyklejone tablicami informacyjnymi jak dla linii M1 - taki lokalny folklor. No ale przecież lokalni wiedzą jak jechać, a przypadkowi podróżni niech sobie radzą. Tylko dlaczego na stacji ktoś zapytał się mnie do którego składu ma wsiąść aby dojechać do stacji "Świętokrzyska"? Polanda...

 • antydebil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2016 09:31 ~antydebil


  nbhsbcgc~nbhsbcgc

  Oj warszawiacy z byle czego panike robicie, moze awaria byla moze ktos sie pomylil jej.. Jak Wy w deszcz nigdy swiatel odpowiednich nie wlaczacie w swoich nowych pieknych autach to co sie czepiacie innych.. A wystarczy pomyslec..:-)
  nom~nom


  "nowych pięknych autach" - kompleksy czy zazdrość?

  sarkazm

 • nnn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2016 09:02 ~nnn

  i tyle~i tyle

  matko boska... strzalka tylko informuje... trzeba sie oficjalnych ZNAKÓW DROGOWYCH trzymac... nagrywajacy to chyba swierzak w jezdzie, albo kupil sobie prawko :/

  Ta świecąca strzałka to oficjalny znak drogowy S-7, a ten z niebieskim tłem to oficjalny znak C-10.

 • Wujek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2016 07:43 ~Wujek

  Do wszystkich kpiarzy, to jest jednak pewien poziom bylejakości i dobrze że został pokazany bo dlaczego strzałka podświetlana nie została po prostu odłączona od zasilania.
  Na trasie typu "S" jeździ się jednak trochę szybciej i niedoświadczony kierowca może zrobić poważny błąd. Czy o tym pomyśleliście !

 • kris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2016 06:53 ~kris

  Jakoś nie widzę żeby kierowcy mieli problem z prawidłowym kierunkiem jazdy... Niektórym naprawdę strasznie się nudzi... może by pan kamerzysta wziął się za jakąś pożyteczną robotę?

 • i tyle

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2016 06:40 ~i tyle

  matko boska... strzalka tylko informuje... trzeba sie oficjalnych ZNAKÓW DROGOWYCH trzymac... nagrywajacy to chyba swierzak w jezdzie, albo kupil sobie prawko :/

 • Taksobie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2016 00:34 ~Taksobie

  A kto placi za znaki drogowe?

 • bolek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2016 23:11 ~bolek

  Kamerzysta powinien mandacik dostać. Ruch pieszy na drodze szybkiego ruchu jest zabroniony z tego co wiem...

 • mieszczanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.10.2016 23:09 ~mieszczanin

  A Panu nagrywającemu to chyba mandacik się należy. Od kiedy to można zatrzymywać się na drodze ekspresowej bez uzasadnienia. To nie parking... A jak awaria to od razu z automatu dla takiego delikwenta powinna być wezwana laweta i niech płaci...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »