Absurdy

13.12.2010 13:51 Zimowe absurdy

Po pasach prosto w zaspę

Piesi na osiedlu Gołąbki mają wybór : albo zejść z wyznaczonego przejścia dla pieszych  albo brodzić w śnieżnej zaspie. Pryzmę odgarniętego śniegu ktoś usypał dokładnie na wejściu na zebrę.

Zdjęcie z ulicy Warszawskiej na osiedlu Gołąbki przysłała internautka Barbara. Nie bardzo wiadomo, jak w tej absurdalnej sytuacji mają postąpić piesi, którzy będą chcieli przejść na drugą stronę ulicy. Mają do wyboru: albo zejść z wyznaczonego przejścia, albo brodzić w śnieżnej zaspie.

js

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • antykaczor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 10:13 ~antykaczor

  do ~Marta, kobieto rece opadaja jak sie czyta Twoje wymysly, pewnie za kaczora bylo lepiej, wtedy w ogole zimy nie bylo jak on byl prezydentem wawy. wszystkiemu winna jest HGW i Donald. Żal.pl kobieto...
  jest zima, jest snieg, wiadomo ze sa utrudnienia... co za ludzie...

 • Marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 08:31 ~Marta

  Ręce opadają. Zima dla mnie i mojego niepełnosprawnego męża to prawdziwy koszmar. Nawet jeżeli koło naszego domu (Spółdzielnia Rakowiec płn) jest odśnieżone na cacy, to idąc dalej, chodźby na przystanek zaczynają się schody. Kierowcy parkujący na chodniku, niodśnieżone przejścia dla pieszych, brak wiat na przystankach (np. plac Zawiszy koło H. Sobieskiego). Zmarznięci czekamy na przesiadki, bo miasto sukcesywnie skraca linie autobusowe.
  Za śp. Kaczyńskiego i wcześniej, jak spadały temperatury autobusy zatrzymywały się na żądanie na trasie nie na swoich przystankach. Pani Gronkiewicz za to oświdczyła, że nie będą odśnieżać, bo to strata pieniędzy. Może powinniśmy wystąpić o odzszkodowanie za utracone w czasie zimy zarobki mojego męża?

 • ~mag

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2010 18:03 ~~mag

  Codzienność w mieście

 • i tyle

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2010 16:14 ~i tyle

  Nie lekka przesada, bo już był w Polsce precedens, gdzie przechodzień "ściął" przejście przy kinie Femina, nie przechodząc równolegle do jezdni na pasach, tylko pod skosem wchodząc już na jezdni na pasy, i sąd kierowcę uniewinnił, a połamanemu pieszemu kazał zapłacić szkodę, motywując wyrok tym, że pieszy nie znajdował się na pasach.

 • Bono

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2010 09:14 ~Bono

  Dobra robota TVNW. Musimy piętnować takie przykłady bezmyślności w Warszawie! Świat musi przestać się z nas śmiać.

 • Gnommer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2010 21:09 ~Gnommer

  Zgadzam się z Trr. Lepsze są przystanki- owszem odśnieżone, ale dookoła obwałowanie ze śniegu- ja przeskoczę, ale starsza pani może mieć problemy...

 • eM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2010 16:59 ~eM

  Na Żoliborzu to normalka na mniejszych ulicach. A straży miejskiej nie ma i nie chcą zabierać aut na hol, które stoją zaparkowane na przejściach dla pieszych :)

 • Trr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2010 16:29 ~Trr

  Lekka przesada. Fakt, zaspa jest ale przejście 30cm z boku tez widać. I zaraz news na portal. Nie roóbcie z siebie Pudelka

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »