Absurdy

05.04.2011 09:02 Absurd drogowy

Pasy nie w tę stronę

Rowerzyści narzekają na brak ścieżek i miejsc postojowych dla jednośladów. Za to w niektórych miejscach pojawiają się innowacje dedykowane cyklistom. Jedną z nich sa pasy  dla rowerzystów. Ich zdjęcie zamieścił na swoim profilu na tvnwarszawa.pl internauta ~ljanski.

Zamiast przejścia dla pieszych, wykonawca ścieżki rowerowej wymalował pasy dla... rowerzystów:

 

js/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • a

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2011 20:03 ~a

  @mezokrata
  Problem remontów dróg rowerowych, to nie problem braku funduszy tylko nieudolności naszych urzędników. W roku 2010 Warszawskim urzędnikom udało się wykorzystać całe 31% budżetu przeznaczonego na remonty, więc brak środków raczej nie jest przyczyną.
  „jednocześnie ścieżek rowerowych nigdy dość i tu już zasada - więcej betonu mnie zieleni już nie boli... „
  Mylisz się.
  Wiele osób sprzeciwia się budowaniu dróg rowerowych w miejscach, w których są zbędne. Ale jakoś nasze władze nie dostrzegają innych rozwiązań, pasów rowerowych, stref uspokojonego ruchu, czy dopuszczanie jazdy rowerem na zasadach ogólnych tam, gdzie jest to bezpieczne.
  Na siłę wciska się wydzieloną drogę z nikąd do nikąd, którą w dodatku rowerzyści nie chcą jeździć. Jedna nowa droga równa się jedna nowa ścieżka. Ważne aby budować. Poco pytać zainteresowanych. Urzędnicy wiedzą lepiej.

 • mezokrata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2011 07:01 ~mezokrata

  W sprawie ścieżek rowerowych - nasi przestraszeni urzednicy pozwalają budować ścieżki tam gdzie trzeba i nie trzeba (pewnie na przyszłość;)) - pełno miejsc gdzie po opadach deszczy chodnikiem nie sposób przejść suchę nogą - widocznie brak pieniądzy na remont, ale na budowę kolejne marnie położonej ścieżkie dla 5-10 rowerzystów dziennie są... Rowerzyści, jako w większości nastawieni pro eko- są w awangardzie protestujących przeciwko budowaniu nowych parkingów - bo to przecież tyle zieleni ulega zniszczeniu! jednocześnie ścieżek rowerowych nigdy dość i tu już zasada - więcej betonu mnie zieleni już nie boli...

 • ljasinski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2011 12:37 ~ljasinski

  @Bielańczyk
  Tak, to jest na Broniewskiego przy Armii Krajowej

 • Alf/red/

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2011 08:18 ~Alf/red/

  @Mysza46
  Z antyprzykładem śmieszki rowerowej na JP2 to dobrze trafiłeś - tam ludzie chodzą po ścieżce swobodnie i bez stresów... (o samochodach parkujących pod nowymi pawilonami koło Nowolipek nie wspomnę - tak, wiem że tam jest osłupkowane, ale sprytny samochód potrafi).

 • Bielańczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 20:34 ~Bielańczyk

  Czy to jest na ulicy Armii Krajowej przy Broniewskiego ?????

 • Mysza46

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 14:31 ~Mysza46

  Do "cyklisty": a ja chciałabym zapytać Pana Cyklistę, ile kosztuje jeżdżenie chodnikiem w sytuacji, kiedy JEST ścieżka rowerowa, ale pół metra dalej albo - o zgrozo... - po drugiej stronie ulicy. Vide - Al. JPII. W ogóle mam wrażenie, że pieszy jest tylko uprzykrzonym dodatkiem, złem koniecznym, w każdym razie o zdecydowanie najmniejszych prawach.

 • @Kazio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 13:58 ~@Kazio

  Mógłbym jeździć ulicą, ale wolę po chodniku właśnie dlatego, żeby nie zsiadać z roweru na przejściu i patrzeć jak takim kretynom jak ty skacze gula. Myślę, że mądrzy ludzie nie potrzebują tego przepisu i doskonale sobie radzą. Niestety jest jeszcze mniejszość składająca się z ludzi którzy wjeżdżają na zapchane ludźmi przejście z prędkością 30 km/h a z drugiej strony takie kazie, którym na widok rowerzysty żyłka pęka.

 • jeżdżący z wilkami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 13:46 ~jeżdżąc…

  Hmmm... Tam jeszcze czegoś brakuje.
  Aha ! Wysepki dla rowerzysty !

 • Kazio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 11:58 ~Kazio

  @Wawaww będzie to dokładnie w momencie kiedy będzie można legalnie jeździć samochodem po przejściu dla PIESZYCH w poprzek drogi i dalej chodnikiem do domu. Albo jedziesz po drodze i chcesz mieć na niej pełne prawa, albo chodnikiem i przejściem dla PIESZYCH idziesz PIESZO.

 • granat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 11:56 ~granat

  ta farba jest sliska jak lodowisko. swietny pomysl z tymi pasami.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »