Absurdy

11.07.2017 12:52 w wilanowie

Parkowanie "po królewsku". Zastawił chodnik, bo robił zakupy

SERWISY:


To Wilanów, więc postanowił zaparkować "po królewsku". Kierowca tej hondy jak gdyby nigdy nic zostawił auto na chodniku przed sklepem. "Musieliśmy czekać prawie 20 minut, aż pan raczy zakończyć szybkie zakupy" – napisał na Kontakt 24 Piotr, który wysłał nam zdjęcia.

Kierowcę parkującego na chodniku zauważył w niedzielę po godz. 18 w alei Rzeczypospolitej. "Słupki i ścieżka rowerowa panu nie były straszne, by zaparkować pod samym wejściem (bo po co zjeżdżać na parking podziemny)" - relacjonuje Piotr.

Autor zdjęć zapewnia, że sprawę zgłosił dwa razy straży miejskiej, ale nikt nie podjął interwencji przez 45 minut. Spytaliśmy o to zgłoszenie biuro prasowe formacji.

"Nie stwierdzili pojazdu"

"Potwierdzam, że zgłoszenia dotyczące pojazdu parkującego przed sklepem w al. Rzeczypospolitej wpłynęły do straży miejskiej w niedzielę 9 lipca. Informuję również, że wysłany patrol nie stwierdził pojazdu we wskazanym miejscu" - zaznacza w mailu wysłanym do redakcji Katarzyna Dobrowolska z referatu prasowego straży miejskiej. "Podkreślam, że w związku z bardzo dużą liczbą kierowców parkujących w sposób niezgodny z przepisami, zgłoszenia dotyczące nieprawidłowego parkowania realizowane są w kolejności ich wpływu do straży miejskiej – z zaznaczeniem, że priorytet nadawany jest zgłoszeniom wskazującym na bezpośrednie zagrożenia w ruchu drogowym" - dodaje.

Piotr podaje, że ze strony przechodniów sypały się epitety. A kierowca w końcu odjechał. Na zdjęciach widać, że przy okazji przeciął ścieżkę rowerową i pas zieleni.

"Myślę, że warto 'promować' w mediach takich asów, bo sposoby ich parkowania zaczynają być coraz bardziej bezczelne i niebezpieczne" – zaznacza.

ZOBACZ TEŻ INNYCH "MISTRZÓW PARKOWANIA":

ran/b/jb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2017 09:52 ~miki

  spuścić powietrze z kół (bez przebijania) - kara uciążliwa, ale bez niszczenia mienia

 • Mateusz1990

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2017 09:03 ~Mateusz1990

  Wielkie mi halo!!!

  Gość pewnie jeździł 30 minut i nie znalazł parkingu to postanowił wjechać na chodnik.

  Banda oszołomów szukających afery zgłasza takie przypadki na straż miejską i do telewizji bo trudno przejść obok auta co nie? To co, gość miał jechać do innego miasta szukać tego samego marketu bo nie miał gdzie zaparkować???

  Ja czasem do szkoły musiałem podjechać w weekend, wszystkie miejsca zajęte to wracałem do domu bo tak samo bym na tvn trafił jakbym na chodniku stanął!!

  Jak wam źle w mieście to przeprowadźcie się do lasu

  WSTYD MI ZA WAS

 • any

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2017 11:06 ~any

  jak samochód się zatrzymał an całej szerokości chodnika to trzeba było po prostu po nim przejść :D
  Swoją droga, na saskiej kępie takie parkowanie jest niestety nagminne.

 • Pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2017 23:01 ~Pawel


  garf~garf

  Jak ci sk.....mieli podjac interwencje jak przyjechali po45min..masakra..likwidować straz miejska po co oni sa potrzebni..??
  daro~daro

  może jeszcze na sygnale mieli jechać ?? ale jesteś tę..

  Człowieku pomyśl. Naprawdę pomyśl. Jadą najpierw do tych co np. zastawili tory tramwajowe - sory, ale piesi sobie obejdą samochód, tramwaj nie!. Po drugie jak zlikwidują staż to interwencję policji będziesz czekał kilka godzin bo takimi pierdołami nie będę się zajmować - to dwa. Trzy: problemem jest zbyt mała liczba etatów, żeby obsłużyć takie właśnie lajtowe wezwania.
  Myśl co piszesz!

 • daro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2017 11:25 ~daro

  garf~garf

  Jak ci sk.....mieli podjac interwencje jak przyjechali po45min..masakra..likwidować straz miejska po co oni sa potrzebni..??

  może jeszcze na sygnale mieli jechać ?? ale jesteś tę..

 • garf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2017 09:15 ~garf

  Jak ci sk.....mieli podjac interwencje jak przyjechali po45min..masakra..likwidowac straz miejska po co oni sa potrzebni..??

 • qqruzNIK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2017 20:17 ~qqruzNIK

  Czepiacie się a nawet nie znacie sytuacji.
  A może ten ktoś ma immunitet? Albo to policjant po służbie?
  Nienawidzę tego wszechobecnego hejtu.

 • stef

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2017 06:52 ~stef

  Tygrysek~Tygrysek

  Do Normalnego. Samochody powinny parkować w miejscach do tego wyznaczonych a nie na chodnikach. Czyżby nieznane były przpisy ruchu drogowego?

  No ale trochę racji jednak ma, bo w sumie jeden źle zaparkowany samochód a tu aż na TVN Warszawa robią sensację. Piętnować w pierwszej kolejności należałoby takich, którzy blokują dojazd karetkom, niepełnosprawnym do wind, śmieciarkom, dostawcom do sklepów itp. A ten nawet nie zablokował ścieżki rowerowej. To go oczywiście nie rozgrzesza, ale trochę dziwi robiebie z akurat tej igły wideł przez media.

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2017 17:17 ~Piękny Roman

  normalny~normalny

  Przeciął ścieżkę rowerową! Piesi też przecież nie mogą ominąć przeszkody - mogą iść tylko w linii prostej! Taki samochód sparaliżował po prostu miasto!
  Nie wiem, czemu nie podjęto próby ujęcia kierowcy - pościg powinien się rozpocząć natychmiast, właściwie jeszcze przed skończeniem manewru parkowania! Powinien zostać zaangażowany oddział AT Policji i powinni aresztować wszystkich, którzy choć raz mieli do czynienia z tym - nie bójmy się tego słowa - złoczyńcą, który ZABLOKOWAŁ ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ!
  A teraz na poważnie... Puknijcie się w wiejskie łby, wsioki... To jest miasto. W mieście są samochody. Jeżeli nie pasuje, wracać na swoje wiochy, gdzie będziecie mogli sobie hasać po polach do woli. Do sklepu wiejskiego na rowerkach po chleb - widzę dla was scenariusz - wynocha z miasta!!!!!!

  No właśnie misiu sam się puknij w łeb, jak piszesz to jest miasto, więc obowiązują tu pewne zasady, które jak widać są tobie (mała litera, bo nie mam dla ciebie szacunku) obce.

 • dino

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2017 22:24 ~dino

  on tylko zwolnił przed ograniczeniem do 30

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »