Absurdy

08.03.2015 10:48 WIERZYLI, ŻE SIĘ UDA?

Pamiątkowa moneta z otwarcia
II linii metra w... 2014 roku

Wśród drobiazgów, którymi przywitano pasażerów pierwszej linii metra, znalazły się krówki z logo podziemnej kolejki, czekoladowe dukaty i pamiątkowe monety... z 2014 roku.

Wiara w to, że drugą linię metra uda się otworzyć w 2014 roku musiała być w ratuszu całkiem spora. Jak się okazuje, ktoś wpadł na pomysł, by wybić na ten dzień pamiątkowe monety.

Są zamknięte w plastikowych pudełkach. Na awersie duża cyfra 2 i napis "metro". Ciekawszy jest jednak rewers z logo warszawskiego metra i datą. No właśnie. Ta data to 2014 rok.

r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zort

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2015 12:49 ~Zort

  Powinien być napis "metho"

 • czesio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2015 08:19 ~czesio

  rafaello~rafaello

  Wśród drobiazgów, którymi przywitano pasażerów pierwszej linii metra, znalazły się krówki z logo podziemnej kolejki, czekoladowe dukaty i pamiątkowe monety... z 2014 roku.


  A nie dotyczy to II lini metra


  Nie, na otwarciu drugiej linii rozdawano numizmaty z podobizną HGW na awersie i napisem "Bhawo ja" na rewersie i wybitym znakiem nieskończoności zamiast roku ...

 • hello

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2015 17:58 ~hello

  a gdzie monety z logo euro 2012?

 • michał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2015 14:13 ~michał

  Czytelnicy, jestem wielkim miłośnikiem komunikacji miejskiej i czekałem na tę chwilę ponad cztery lata budowy, a dziś nie mogłem się udać na otwarcie, bo zmogła mnie choroba :( Jeżeli ktoś z Was dostał więcej monet albo po prostu chciałby ją sprzedać, proszę o informację tutaj lub na maila: michal_krasucki <małpa> o2.pl , bardzo chciałbym ją odkupić. Pozdrawiam! :)

 • Michal K

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2015 14:08 ~Michal K

  Czytelnicy, jestem wielkim miłośnikiem komunikacji miejskiej i czekałem na tę chwilę ponad cztery lata budowy, a dziś nie mogłem się udać na otwarcie, bo zmogła mnie choroba :( Jeżeli ktoś z Was dostał więcej monet albo po prostu chciałby ją sprzedać, proszę o informację tutaj lub na maila: michal_krasucki@o2.pl , bardzo chciałbym ją odkupić. Pozdrawiam! :)

 • ahun

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2015 13:56 ahun

  A wiecie że najcenniejszy znaczek pocztowy w historii-"błękitny Mauritius"-jest taki cenny,ponieważ został wydrukowany z błędem-i w niewielkiej ilości?

 • adam131

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2015 12:27 ~adam131

  Werther~Werther

  To nie jest moneta tylko medal.

 • rafaello

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2015 12:14 ~rafaello

  Wśród drobiazgów, którymi przywitano pasażerów pierwszej linii metra, znalazły się krówki z logo podziemnej kolejki, czekoladowe dukaty i pamiątkowe monety... z 2014 roku.


  A nie dotyczy to II lini metra

 • ahun

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2015 12:10 ahun

  To tym bardziej ciekawostka i rosnący w wartość właśnie NUMIZMAT!Nie ma się co wywnętrzać nad terminami;pamiętamy jakie niespodzianki spotkały ekipy budujące..Po wojnie też próbowano;jednak wypadki z kurzawkami i śmierć budujących robotników-na poziomie TAMTYCH technologii(do nowoczesnych Polska nie miała dostępu)-wypadki uniemożliwiły tamtą budowę..Nie czyniłbym z opóżnionego otwarcia zarzutu;lepiej..nie tworzyć fikcji jak pamiętne otwarcie Trasy N-S w "Gangsterach i filantropach"-gdyż ważne jest,by było bezpiecznie i dobrze wykonane,niż "zgodnie z terminem"..Jeszcze raz gratuluję!

 • pola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2015 12:10 ~pola

  medal~medal

  Tak, order od razu. Moneta bez nominału to NUMIZMAT kolego, ale to trudne słowo i z racji Twojego młodego wieku (zapewne) możesz go nie znac:-)


  Obawiam się, że Twoje ego i chęć pouczania innych Cię przerosło.

  Numizmat to przede wszystkim dawna moneta lub medal mające wartość historyczną / zabytkową. Taką definicję niesie za sobą słownik języka polskiego.

  Stwierdzenie przytoczone przez Werther'a, że jest to medal jest w mojej ocenie bardzo poprawne. Medal, czasem też dukat (pamiątkowe "monety" wydawane przez miasta) to popularna forma promocji różnych wydarzeń.

  Z numizmatycznym pozdrowieniem
  M.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »