Absurdy

21.11.2016 06:35 parkują jak chcą

Na trawniku, chodniku, przy przystanku. Praska galeria niesławy kierowców

SERWISY:

Jadą ścieżką rowerową, aby zaparkować na trawniku. Zastawiają chodniki, a samochody porzucają obok przystanków. Krótki spacer obok cerkwi wystarczył, żeby dostrzec kilkunastu "mistrzów" parkowania.

Na krótką wędrówkę w okolicach pl. Wileńskiego wybrał się pan Maciej. "Owoce" tej wyprawy, które można nazwać "zgniłymi jabłkami", uwiecznił na zdjęciach, które w niedzielę opublikował w mediach społecznościowych.

"Ten album to wyraz bezsilności dla głupoty kierowców (wielokrotnie upominanych), indolencji służb (wielokrotnie wzywanych) i bezsilności miasta, które remontuje przestrzeń publiczną i nie jest w stanie (lub nie chce?) ochronić jej przed samochodami" - napisał na Facebooku.

"Zaciszny zagajnik"

Aby pokazać absurdy parkowania nie musiał spacerować po całej dzielnicy. Wystarczyło wybrać się przed Cerkiew Metropolitalną św. Marii Magdaleny - przy al. Solidarności 52. Na fotografiach widzimy, jak piesi omijają stojące na chodniku auta… ścieżką rowerową. Tuż obok, na środku trawnika zaparkowano volvo - skośnie - równolegle do chodnika.

"Zaciszny zagajnik do parkowania na tyłach cerkwi, dojazd - nowiutką ścieżką rowerową" - komentuje pan Maciej.

Aut nie brakuje również w okolicy przystanku. Internauta ma wśród kierowców swojego ulubieńca - kierowcę BMW, który "niezrażony zatorami po obu stronach chodnika, pruje sobie środkiem".

"Chodniki na Pradze zdecydowanie są za wąskie - tylko trzy samochody się mieszczą obok siebie" - ironizuje aturo wpisu.

"Nie było zgłoszeń"

Jak poinformowała nas Monika Niżniak z sekcji prasowej stołecznej straży miejskiej, w ciągu ostatnich 48 godzin pod tym adresem... nie były zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu. - Wyjątkiem była nasza interwencja niedaleko do pozostawionego auta na miejscu dla osób niepełnosprawnych - powiedziała i zapewniła, że nowe odcinki chodników i ścieżek rowerowych są pod obserwacją strażników. - Szczególnie to miejsce, które jest węzłem przesiadkowym o dużym natężeniu ruchu. Tam kierowane są nasze patrole - dodała Niżniak.

Na tvnwarszawa.pl często prezentujemy auta pozostawione w niedozwolonych miejscach:

kz/sk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kierowca ale normalny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2016 22:46 ~kierowca…

  Wszystkim przeciwnikom słupków wyjaśniam, że słupki nie są stawiane na jezdni czy na parkingach. Nie! Stawiane są na chodnikach (nawet przeciętny zwolennik jeżdżenia i parkowania na chodnikach przyzna, że sama nazwa CHODNIK wskazuje, że jest to miejsce raczej do chodzenia pieszych, a nie jazdę samochodem), aby samochodowi recydywiści na nie nie wjeżdżali. I tyle w temacie. Słupki muszą być. Żeliwne z herbem miasta najlepiej.

 • admin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2016 22:30 ~admin

  Ale co to za galeria? To raczej galeria imbecyli projektujących miasto - nie ma gdzie zaparkować, nie ma jak dojechać, bo jezdnie celowo wąskie i szykanujące, że trudno nie wjechać na trawnik. Niech się trzepnie w czerep autor takiej galerii i zamiast publikować to jako sensację i tanie podjudzanie, niech zaniesie to do zarządu dróg albo do Hanki z odpowiednim komentarzem.

 • gruby75

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2016 14:07 ~gruby75

  Nie popieram takiego parkowania...
  Ale kto ma być dobrym przykładem:
  1) Komisariat policji ul. Grenadierów
  - pierwszy znak zakazu parkowania i tabliczka nie dotyczy pojazdów służbowych policji - chyba, że policja posiada bardzo dużą gamę nie oznakowanych pojazdów...
  - drugi znak zakaz parkowania i tabliczka nie dotyczy samochodów policji, rozumiem, że jeżeli komendant pozwoli można stawiać swoje prywatne auta pracownikom komisariatu - ok...
  - po drugiej stronie trawnik - auta policjantów z komisariatu: mk4 - pani policjant...
  Zalewa mnie żółć jak widzę pod komisariatem zaparkowane radiowozy pod skosem, które nie pozostawiają miejsca na chodniku nawet dla pieszego...
  Zalewa mnie żółć, że ostatnio w nocy vis a vis komisariatu znów ktoś poobrywał lusterka w samochodach. W nocy nawet ten hałas nie obudził policjantów?
  Szpital Grochowski - brak miejsc dla petentów
  Blue Point - brak miejsc dla gości, taksówek
  Urząd Gminy to samo, Sądy to samo... Jeżeli jest przepis, że do każdego mieszkania ma być 1,5 miejsca parkingowego, to czy petenci jakichkolwiek jednostek administracyjnych nie powinni mieć zapewnionych miejsc na auto? Jeżeli potrzebuję podjechać na komisariat z autem na oględziny, to chyba trzeba ten samochód gdzieś zostawić... Jeżeli jadę do cioci do szpitala też muszę gdzieś zostawić auto... Po tablice rejestracyjne, itp, itd...

 • edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2016 11:37 ~edek

  a może ktoś napisze reportaż od drugiej strony ? o słupkowaniu, o likwidacji parkingów , o trudnościach z jakimi borykają się w mieście kierowcy / gdzie podziało się tysiące miejsc parkingowych , które były ? czy miasto umie tylko słupkować i likwidować a potem mandaty wystawiać ? wielkie ,szerokie chodniki (vide Wincentego/Smoleńska) słupkują, klient ani dostawca nie ma gdzie zatrzymać, sklepy i małe firmy likwidują się a przecież płacili ZUS,US i czynsze do miasta, mieli utrzymanie i dawali pracę -nie pomogła TV, nie pomogły pisma do miasta , taka jest polityka miasta ,niszczyć firmy, niszczyć kierowców.Urzędnicy mają zagwarantowane parkingi ale już ich petent niekoniecznie ...Pytam się : gdzie te miejsca do parkowania , które miały być ? gdzie te naziemne parkingi na kazdym osiedlu ? gdzie ułatwienia a nie utrudnienia ? od lat tylko coraz mniej miejsc .Mieszkam 30 lat w jednym miejscu i nie mam gdzie stanąć a kawałek dostępny do parkowania od 30 lat ten sam : błoto i woda do kostek po każdym deszczu plus setki dołów

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 23:31 ~Piękny Roman



  Braciszek Tuck~Braciszek Tuck

  No i po co pisać takie bzdury? Dla ciebie samochód i parking dla niego to pewnie wymysł szatana - na szczęście inni są normalni.
  Piękny Roman~Piękny Roman

  Nie dyskutuj z tanim manipulatorem.
  On dostał tylko 1 zadanie, ma rozpętać pyskówkę, żeby (wg. ich mniemania) pokazać jaka to ta 2 strona jest chamska, tak chamska, że nie warto z nią dyskutować.
  Azerate~Azerate

  Ależ drogi Romanie, mylisz się fundamentalnie - nie będę tu się tłumaczył, że nie dostałem żadnego zadania, bo przecież nie masz obowiązku wierzyć na słowo w moje tłumaczenia. Pozwól jedynie, że wskażę elementarny błąd w twoim rozumowaniu: aby pokazać chamstwo drugiej strony nie trzeba rozpętywać żadnej pyskówki, wystarczy spojrzeć na zdjęcia załączone do artykułu.

  Tak, tak i przypadkiem Twoja polityka jest w 100% zgodna z polityką miasta... WIĘCEJ SŁUPKÓW.
  W mojej okolicy były 2 (DWA) parkingi... teraz zamiast tych parkingów są w getta (osiedla zamknięte), których mieszkańcy co robią? Oczywiście parkują na ulicy, zajmując miejsca tym co mieszkają w blokach BEZ PARKINGÓW (taka technologii z lat powojennych i PRL dla niedoinformowanych).

  Jakie rozwiązania, oprócz słupków, masz dla tych co nie mają możliwości innego zaparkowania auta i mieszkają w danym miejscu od 10, 20 czy 30 lat (czyt. dal rodowitych lub już osiadłych mieszkańców)?
  No proszę, czekam.

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 22:27 kubat


  nielubięsloików~nielubięsloików

  Same warszawskie rejestrację.
  nielubięsłoików~nielubięsłoików

  Dobrze kolego prawisz, dzięki takim zdjęciom, reportażom widać kto jest zakałą tego miasta. Nikt niestety nic z tym nie zrobi, a szkoda. Warszawa 17 lat temu była całkiem fajnym miastem dla wszystkich, ale co może wiedzieć o tym przyjezdny wsiur.
  Dopiero co kolejny nowy tydzień się zaczął, a przyjezdni już się tłukom, echh szkoda słów na was, jedyne co potraficie to stłuczki, wypadki i korki dzięki temu, tyle jesteście warci dla tego miasta.

  Tylko należało by się zastanowić, po co ci ludzie tu przyjeżdżają? Dla zabawy? No może późnym wieczorem. Raczej przyjeżdżają do pracy. Zapewne nie wiesz i nie przyjmiesz tego do wiadomości, że gdyby nie te "wsiury" to Warszawa by do dziś leżała w gruzach, przynajmniej w dużej części. Akurat ten filmik, jest przykładem niewłaściwego myślenia w gospodarowaniu terenem. Może do wina V-ce Prezydenta, tego od rowerów, że jest jak jest. A może by tak uporządkować infrastrukturę pod kątem potrzeb i tych "wsiurów" i "tutejszych", czyli osiedlonych po II wojnie. Może warto by popatrzeć, gdzie jest nadmiar parkujących samochodów i wybudować tam parking. Nie wspomnę o ciągłych, przedwyborczych obietnicach, budowy podziemnych parkingów. Wszędzie, wszystkich i wszystkiego nie da się przewieźć rowerem, a komunikacja publiczna jaka jest, każdy widzi. Chciał bym zobaczyć co by było, gdyby pewnego dnia, tak na poważnie, wszyscy zostawili samochody i usiłowali się gdziekolwiek dostać komunikacją publiczną. Wyobraźmy sobie, że wszyscy posłowie, senatorowie, cały Rząd i Prezydent wraz z agentami BOR-u, jadą tramwajami do pracy i urzędów.To chyba był by armagedon. Ale jak wszyscy to wszyscy i ci pierwszej i ci drugiej kategorii.

 • nielubięsłoików

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 21:47 ~nielubięsłoików

  nielubięsloików~nielubięsloików

  Same warszawskie rejestrację.

  Dobrze kolego prawisz, dzięki takim zdjęciom, reportażom widać kto jest zakałą tego miasta. Nikt niestety nic z tym nie zrobi, a szkoda. Warszawa 17 lat temu była całkiem fajnym miastem dla wszystkich, ale co może wiedzieć o tym przyjezdny wsiur.
  Dopiero co kolejny nowy tydzień się zaczął, a przyjezdni już się tłukom, echh szkoda słów na was, jedyne co potraficie to stłuczki, wypadki i korki dzięki temu, tyle jesteście warci dla tego miasta.

 • zboczusie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 21:33 ~zboczusie





  reszek~reszek

  Na razie rzeczywistość jest taka - ubywa parkingów, przybywa słupków.
  Azerate~Azerate

  Proponuję zapisać w konstytucji niezbywalne prawo każdego człowieka do parkowania w odległości nie większej niż 100m od wejścia do własnego mieszkania i miejsca pracy. A tak na poważnie, na polskich kierowców jedyne co mogłoby zadziałać to zapory przeciwczołgowe - zakazy na nikim nie robią wrażenia, każdy krawężnik jest do sforsowania, a słupki można przecież wyrwać. Straż miejska niech się nawet nie ośmiesza bełkotem "nie dostaliśmy zgłoszenia". A żeby wcześniej ustawiać fotoradary dostawaliście zgłoszenia? W sprawie handlu warzywami na chodniku dostaliście zgłoszenie?
  Braciszek Tuck~Braciszek Tuck

  No i po co pisać takie bzdury? Dla ciebie samochód i parking dla niego to pewnie wymysł szatana - na szczęście inni są normalni.
  Piękny Roman~Piękny Roman

  Nie dyskutuj z tanim manipulatorem.
  On dostał tylko 1 zadanie, ma rozpętać pyskówkę, żeby (wg. ich mniemania) pokazać jaka to ta 2 strona jest chamska, tak chamska, że nie warto z nią dyskutować.
  Azerate~Azerate

  Ależ drogi Romanie, mylisz się fundamentalnie - nie będę tu się tłumaczył, że nie dostałem żadnego zadania, bo przecież nie masz obowiązku wierzyć na słowo w moje tłumaczenia. Pozwól jedynie, że wskażę elementarny błąd w twoim rozumowaniu: aby pokazać chamstwo drugiej strony nie trzeba rozpętywać żadnej pyskówki, wystarczy spojrzeć na zdjęcia załączone do artykułu.

  Takie bezpłatne autoporno :)
  No ale bądźmy tolerancyjni, każdy podnieca się tym czym chce.

 • Azerate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 20:16 ~Azerate




  reszek~reszek

  Na razie rzeczywistość jest taka - ubywa parkingów, przybywa słupków.
  Azerate~Azerate

  Proponuję zapisać w konstytucji niezbywalne prawo każdego człowieka do parkowania w odległości nie większej niż 100m od wejścia do własnego mieszkania i miejsca pracy. A tak na poważnie, na polskich kierowców jedyne co mogłoby zadziałać to zapory przeciwczołgowe - zakazy na nikim nie robią wrażenia, każdy krawężnik jest do sforsowania, a słupki można przecież wyrwać. Straż miejska niech się nawet nie ośmiesza bełkotem "nie dostaliśmy zgłoszenia". A żeby wcześniej ustawiać fotoradary dostawaliście zgłoszenia? W sprawie handlu warzywami na chodniku dostaliście zgłoszenie?
  Braciszek Tuck~Braciszek Tuck

  No i po co pisać takie bzdury? Dla ciebie samochód i parking dla niego to pewnie wymysł szatana - na szczęście inni są normalni.
  Piękny Roman~Piękny Roman

  Nie dyskutuj z tanim manipulatorem.
  On dostał tylko 1 zadanie, ma rozpętać pyskówkę, żeby (wg. ich mniemania) pokazać jaka to ta 2 strona jest chamska, tak chamska, że nie warto z nią dyskutować.

  Ależ drogi Romanie, mylisz się fundamentalnie - nie będę tu się tłumaczył, że nie dostałem żadnego zadania, bo przecież nie masz obowiązku wierzyć na słowo w moje tłumaczenia. Pozwól jedynie, że wskażę elementarny błąd w twoim rozumowaniu: aby pokazać chamstwo drugiej strony nie trzeba rozpętywać żadnej pyskówki, wystarczy spojrzeć na zdjęcia załączone do artykułu.

 • sik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2016 19:11 ~sik


  POLLSS~POLLSS

  Zgadzam się z przedmówcą. Skoro ludzie parkują gdzie się da, to znaczy, że brakuje tam parkingów.
  Nikt nie parkuje specjalnie na trawie, gdyby obok miał wolne (...)
  Azerate~Azerate

  Skoro ludzie kradną, to znaczy, że mają mało pieniędzy - trzeba rozsypywać je regularnie na ulicach. Nikt nie kradnie specjalnie, gdyby obok miał leżącą luzem niczyją walizkę z pieniędzmi.

  Czyli jesteś również przeciwny budowaniu DDRów. Fajnie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »