Absurdy

27.11.2016 11:09 niebezpiecznie na górczewskiej

"Mój pas nagle się skończył,
po prawej ciągła", a po lewej zieleń

SERWISY:

"Pułapka" na kierowców. Skrajnie lewy pas Górczewskiej w okolicach urzędu Bemowa kończył się linią ciągłą. Dochodziło do niebezpiecznych sytuacji.

O dziwnym oznakowaniu ulicy poinformowała w niedzielę na Kontakt 24 nasza czytelniczka. Chodzi dokładnie o jezdnię prowadzącą w kierunku centrum miasta.

"Nic tylko stanąć na środku"

"Nieco mnie zaskoczyło, gdy jadąc lewym pasem, zamierzając skręcić właśnie w ul. Konarskiego mój pas nagle się... skończył. A po prawej stronie tyko linia ciągła... Nic tyko stanąć na środku ulicy" – opisała internautka.

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl. Potwierdza, że znaki poziome wymalowano w absurdalny sposób. - Jadąc Górczewską od skrzyżowania z Powstańców Śląskich, dwa lewe pasy są oznakowane jak do jazdy na wprost. Ale po pewnym czasie skrajnie lewy kończy się ciągłą linią wymalowaną pod skosem, a nie ma wjazdu na pas zieleni – wyjaśniał Lech Marcinczak.

W efekcie kierowcy, żeby jechać dalej, musieli łamać przepisy i przekraczyć linię ciągłą. – Dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, bo zajeżdżają drogę tym, którzy jadą prawidłowo ze środkowego pasa, albo muszą gwałtowanie hamować – wyjaśniał Marcinczak.

ZOBACZ PRZEJAZD NASZEGO REPORTERA:

Dodatkowa linia ciągła pod kątem pojawiła się również na środkowym pasie. Niektórzy zamiast jechać dalej zgodnie z oznakowaniem, przejeżdżali przez nią, prawdopodobnie na pamięć.

Zdaniem Marcinczaka to niebezpieczny błąd w oznakowaniu. - Miejmy nadzieję, zostanie poprawiony, bo w poniedziałek ruch będzie większy - ostrzegał.

W poniedziałek wykonawca tymczasowej organizacji ruchu na czasu budowy metra, naprawił swój błąd. Pas został odgrodzony - pojawiły się słupki uniemożliwiające wjazd. Czytaj więcej, jak kierowcy radzili sobie w porannym szczycie.ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Majka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2016 16:51 ~Majka

  Tylko w Polsce takie cos mozliwe,jak reczta absrdow

 • PezeT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2016 09:24 ~PezeT

  Wczoraj miałem "przyjemnośc" tamtędy przejechać. Naprawdę nie rozumiem, po co i na co wprowadzono zmiany na Górczewskiej na południowej jezdni przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. Poza sianiem zamętu i prowokowaniu sytuacji kolizyjnych nie ma chyba innego powodu... To co jest dalej przed skrzyżowaniem z Konarskiego to tez mistrzostwo świata. Panowie inżynierowie ruchu, czy Wy w ogóle macie prawa jazdy i z nich korzystacie czasem? Jeśli tak, to przejedźcie się wieczorem po swoich wymysłach. Rozumiem utrudnienia związane z budową metra. Waszym zdaniem powinno byc jednak upraszczanie ruchu a nie jego dodatkowe i bezsensowne komplikowanie.

 • Podwarszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2016 16:26 ~Podwarszawiak

  Zastaniawam się dlaczego nie przebito ul. Góralskiej do ronda Olbrachta - Redutowa, na czas zamknięcia Górczewskiej. Przecież to co się tam działo w poniedziałek 28.11 - auta zawracające pomiędzy zaparkowanymi samochodami mieszkańców, to był jakiś horror - wyjazd tylko z tyłu za pawilonami do Górczewskiej i ryzykując mandat w prawo po buspasie do Prymasa. Oznakowanie jest fatalne i nie da się ustrzec przed zabłąkanymi autami na rejestracjami z poza dzielnicy -niekoniecznie same "słoiki" - mieszkam od 48 lat pod Warszawą i czasem muszę dojechać na Wolę.
  Niech ktoś mi odpowie jak mogę legalnie dojechać na Bitwy pod Lenino po coś ciężkiego?
  Swoją drogą malowanie znaków na jezdni jak u Barei...

 • szamanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2016 15:22 ~szamanka

  Co na to serial " Stop Drogówka" Może mandaty i punkty przypiszą "Niewidzialnemu" właścicielowi drogi za prowokowanie do kolizji albo za konkurs zbierania ofiar ruchu drogowego.

 • Berger

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2016 23:12 ~Berger

  Jestem ogromnie ciekaw jaki sens miała ta zmiana organizacji ruchu?

 • myszka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2016 17:51 ~myszka

  Totalny idiotyzm drogowców ! Jadac nawet w dzień ogarnia zdumienie bo pas się kończy w trawniku, wieczorem jest jeszcze gorzej. Budowa metra wywołuje utrudnienia, ale nie może powodowac niebezpoieczeństwa podczas jazdy samochodem !!! Również na drugiej jesdni Górczewskiej powstają kolejne pułapki na kierowców. A mieli tyle czasu na przygotowania....

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2016 17:05 ~Tomek

  No gupki za kierownicami!!
  Szkoda że ten filmik nie jest od 150m wstecz gdzie jest oznakowanie ze z tego pasa na którym znajduje się nasz praworządny kierowca - trzeba jechać w lewo !! Dlatego też na samym początku filmiku gdzie samochód jeszcze stoi jest domalowana bardzo szeroka ciągła linia oddzielająca ruch na wprost z tym do skręcania.

 • heqy99

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2016 16:10 ~heqy99

  Konkretny człowiek o prawdopodobnie znanym nazwisku to wykonywał. Widział głupotę i szczerze się uśmiechał. Może by tak, i jego pociągnąć do odpowiedzialności za zaniechanie zapobieżenia wypadkowi drogowemu.

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2016 13:09 ~gość

  "Naprawili", blokując pas. Jakie to polskie...

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2016 12:31 ~xyz

  To samo za rondem Ziutka! Przed elekcyjną!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »