Absurdy

26.10.2016 11:11 Przy ulicy Narbutta

"Mistrz" parkowania idealnie wpasował się... w trawnik

SERWISY:

Kierowca busa zaparkował niemal idealnie wzdłuż chodnika i barierek wygradzających pas zieleni. Tyle, że nie na ulicy, a... na trawie. Zdjęcia kolejnego "mistrza" parkowania z ulicy Narbutta otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl.

"Obnosić się z pamięcią po Powstaniu Warszawskim łatwo, wystarczy naklejka. Nauczyć się parkować - dużo trudniej" - napisał Michał przesyłając zdjęcia zaparkowanego na trawniku busa.

Być może kierowca renault nie chciał utrudniać przejścia pieszym, dlatego zostawił auto pod drzewami, zaparkowane wzdłuż barierek wygradzających teren zielony, wprost na trawniku. Abstrahując od motywacji, której nie poznamy, wybór ten należy uznać za absurdalny.

Na tvnwarszawa.pl wielokrotnie pisaliśmy o kierowcach parkujących w niedozwolonych miejscach, a także rozjeżdżających tereny zielone. We wrześniu informowaliśmy, że straż miejska od lutego w takich przypadkach interweniowała już 16 tysięcy razy. Strażnicy przyznają, że to plaga.

Na początku lutego Zarząd Oczyszczania Miasta podał, że w 2015 roku kierowcy rozjechali osiem hektarów trawników w stolicy. Na ich odtworzenie wydano 370 tysięcy złotych.

skw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zygmunt S

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.11.2016 12:35 ~Zygmunt S

  Co to znaczy "placic podatki w Warszawie"?
  To znaczy ze wprowadzasz dyskryminacje wedlug miejsca zamieszkania? A dla twojej wiadomosci panstwo doklada sie Warszawie, wiec podatki kazdego Polaka utrzymuja miasto.

 • ixi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2016 09:09 ~ixi

  Bardzo proste rozwiązanie problemu miejsc parkingowych. Rozszerzenie strefy płatnego parkowania na całe miasto z bezpłatnym abonamentem dla płacących podatki w Warszawie. Dla odwiedzających miasto mamy parkingi P&R, więc nie było by problemu, w dodatku niska kwota rzędu 1 zł za godzinę nie odstraszyła by turystów, ale byłaby zaporowa dla osób, które trzymają tu swój samochód stale i nie chcą płacić podatków.
  Mieszkam na Bródnie. Na moim parkingu na co dzień mniejwięcej 1/5 samochodów ma rejestracje warszawskie. Nie licząc 1.11, kiedy na kilkaset miejsc znalazłem tylko jedną BZA. Jeśli ten cały szrot wyjechałby z Warszawy tam gdzie jego miejsce - na wschód, wszystkim nam żyło by się lepiej.

 • wwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2016 10:37 ~wwa

  BZA, LLU, RKL, LRA..

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.10.2016 01:42 ~nick

  Dokładnie tak.

  pietros~pietros

  Oto efekt napływu przyjezdnych do W-wy czyli chamstwo w stolicy. Przyjeżdżają, niszczą, demolują a do budżetu się nie dokładają. A pieniądze, które można przeznaczyć na inne ważniejsze cele, idą potem na rewitalizację takich trawników itp.

 • Zygmunt S

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2016 14:27 ~Zygmunt S

  27.10.2016 19:17 ~Nie_twoj_sprawa

  A ktoś ci karze do pracy dojeżdzać samochodem? Przesiądź się do komunkacji miejskiej to nie będziesz miał problemu z szukaniem miejsca.

  A no bo Warszawa to nie Paryz gdzie wsiadasz do metra i w 20 minutach jestes z drugiej strony miasta. Warszawa jest 5 razy przescienniejsza od Paryza i metra nie ma. W jednym dniu praca+dzieci+zakupy komunikacja miejska jest niemozliwe.
  Po za tym widocznie nie przejmujesz sie higiena. Masz 100 razy weicej szans zlapac grype, zoladkowke ale byle co innego siedzac godzinami w transportach.
  Po za tym stajesz sie uzalezniony od Panstwa w kolejnej dziedzinie. W Paryzu zmuszaja ludzi do uzywania transportow publicznych a tu co drugi dzien strajk, "problem techniczny" albo "colis suspect" (czyli potencjalny ladunek wybuchowy).

  Polepszcie transporty a dopiero POTEM odbierajcie autonomie i konfort ludziom.

 • Zygmunt S

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.10.2016 14:16 ~Zygmunt S

  Likwiduja miejsca parkingowe a jednoczesnie buduja masywnie w calej Warszawie. A potem sie dziwia.

 • Idz_do_piekla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2016 19:20 ~Idz_do_piekla

  Ja5ros~Ja5ros

  No tak... BZA. W 7-u na 10 przypadków absurdów na drogach widzę numery samochodów nie zarejestrowanych w Warszawie.
  Może poza stolicą są jakieś inne przepisy drogowe?

  Szczerze to nie wina przepisów, bo wszędzie są takie same. Tylko, że jak taki "wsiok" przyjedzie z pola to parkuje gdzie mu wygodnie. Bo na polu przecież nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych.

 • Nie_twoj_sprawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2016 19:17 ~Nie_twoj_sprawa

  kryzysowa~kryzysowa

  Dokładnie!!
  Powstają kolejne "Mordory", a miejsc parkingowych brak, najpierw się tym zajmijcie, a później karaniem kierowców, którzy niejednokrotnie godzinę krążą nim miejsce parkingowe znajdą!!

  A ktoś ci karze do pracy dojeżdzać samochodem? Przesiądź się do komunkacji miejskiej to nie będziesz miał problemu z szukaniem miejsca.

 • kryzysowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2016 15:46 ~kryzysowa

  Dokładnie!!
  Powstają kolejne "Mordory", a miejsc parkingowych brak, najpierw się tym zajmijcie, a później karaniem kierowców, którzy niejednokrotnie godzinę krążą nim miejsce parkingowe znajdą!!

 • Wprost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2016 09:44 ~Wprost


  sew~sew

  Dlaczego nie ma parkingów?
  Zlikwidujcie kanalizację, a potem narzekajcie, że ludzie nie korzystają z kanalizacji.
  Rafał~Rafał

  Jak Ci w szafie miejsca brakuje, to nie wciskasz do niej kolejnych ubrań tylko wyrzucasz stare albo nie kupujesz nowych. Jak brakuje miejsca do zaparkowania, to się nie ładuj tam, gdzie nie wolno tylko pojedź kawałek dalej. Nigdzie nie jest napisane, że trzeba parkować metr od celu.

  Ale przykład! :D A jak do szafy w moim mieszkaniu obce osoby zaczynają wciskać ciuchy to swoje mam wywalić i chować ubrania w szafie kilometr od domu, tak? :D Myśl!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »