Absurdy

30.12.2015 11:42 ALEJE UJAZDOWSKIE

Mistrz parkowania:
zrobił garaż z wiaty

SERWISY:

Kolejne osiągnięcie stołecznych mistrzów parkowania. W Al. Ujazdowskich kierowca kii zaparkował... pod wiatą przystankową.

Reporter tvnwarszawa.pl niecodzienną sytuację zaobserwował przed godziną 10. - Kierowca potraktował przystanek autobusowy jak garaż. Może chciał schować samochód przed deszczem, śniegiem lub wiatrem? Rzeczywiście znalezienie miejsca parkingowego dla tak dużego samochodu może być niezwykle trudne - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Wiele miejsc parkingowych jest przed przystankiem i za nim, widocznie miejsca były zajęte - dodał reporter.

Jak zastrzegł Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego, w tym momencie przystanek autobusowy Pl. Trzech Krzyży 01 nie jest wykorzystywany.

- Na miejscu byli policjanci, którzy ukarali kierowcę mandatem - poinformowała Agnieszka Włodarska z Komendy Stołecznej Policji.

ło/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • swszedzie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 10:13 ~swszedzie

  Jak sie nie robi parkingów to sie dziwią że ludzie tak parkują albo że sie wynoszą z miasta pod miasto gdzie przynajmniej mają gdzie zaparkować!

 • Tig

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2016 23:50 ~Tig

  Powinien zaparkowac po skosie, jeszcze jeden by sie zmiescil pod wiata

 • psubrat2000

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2016 15:39 ~psubrat2000

  Skoro przystanek jest nieczynny to właściwie w czym problem?

 • kkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2016 11:50 ~kkk

  warszawiak~warszawiak

  może nastawiajmy jeszcze więcej słupków wzdłuż ulic, wytyczmy tylko po jednym miejscu postojowym dla samochodu na każdej ulicy, a potem się dziwmy że ludzie parkują jak parkują. Jak ktoś ma spotkanie i jeździ 20 minut szukając miejsca postojowego to w końcu puszczą mu nerwy i zaparkuje gdzie popadnie.
  Ale lepiej niech zaprzyjaźniona firma nastawia słupków i będzie super.


  Brak słów..
  Siebie usprawiedliwiasz?

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2016 08:39 ~warszawiak

  może nastawiajmy jeszcze więcej słupków wzdłuż ulic, wytyczmy tylko po jednym miejscu postojowym dla samochodu na każdej ulicy, a potem się dziwmy że ludzie parkują jak parkują. Jak ktoś ma spotkanie i jeździ 20 minut szukając miejsca postojowego to w końcu puszczą mu nerwy i zaparkuje gdzie popadnie.
  Ale lepiej niech zaprzyjaźniona firma nastawia słupków i będzie super.

 • Gustaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2016 14:45 ~Gustaw

  Ukarany ma prawo się odwołać. Nie przeszkadza, że mandat został wypisany. Swoją drogą ciekawe jest pojęcie przystanka nieczynnego. Faktem jest, że przystanek to przystanek. Może będzie jutro wykorzystywany. Ale może przez swoją nieczynność powinien tracić w danej chwili swój status? Przepis stanowi chyba, że zakaz jest 15 metrów przed i za. ciekawe, czy wszyscy, którzy złamali ten przepis na tym "przystanku" zostali ukarani? Prawo nie może być w tym samym momencie różnie interpretowane w odniesieniu do różnych osób (teoretycznie). Albo przepis działa, albo nie. Na zdjęciu widać, że nie wchodzi w kolizję z rzeczą, czyli nie naraża jej na uszkodzenie. Poza tym, to mogła być prowokacja interpretacji. I dobrze. Eliminować absurdy.

 • realista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2016 08:59 ~realista

  Nie rozumiem tylko jednego........dlaczego tak starannie ukrywane są tablice rejestracyjne?

 • albercik36

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.01.2016 10:02 ~albercik36

  HAHAHA. Ale się ludziska rozpisali. Teraz kierowca może czuć się celebrytą.

 • legalne reklamy nie szpecą

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.01.2016 09:12 ~legalne…

  A co za mistrz postawił, na nieczynnym przystanku, taki nośnik reklam? Zawalający połowę chodnika.

 • jkd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.01.2016 00:34 ~jkd

  andree~andree

  Osobiście tego mandatu bym nie zapłacił gdyż nie widzę podstaw do jego nałożenia. Przystanek nie czynny, stojący jako zawalidroga i atrapa. Przed i za wiatą stoją zaparkowane samochody czyli nie ma zakazu. Jaka w tym przypadku jest podstawa nałożenia mandatu?

  Jest zakaz, stawac mozna tylko w zatokach parkingowych, tak jak to jest w cywilizowanym świecie. Pacany widoczne w tle również powinny dostać mandat za niszczenie chodnika.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »