Absurdy

09.02.2011 14:29 INTRYGUJĄCY EKSPERYMENT NA BRÓDNIE

Ławka w poprzek płotu

SERWISY:

Grodzone osiedla to znany warszawski fenomen. Ale tak zdecydowanie, jak na Bródnie, do sprawy nie podszedł chyba jeszcze nikt...

Są osiedla, gdzie w drodze do domu pokonać trzeba trzy płoty i pięć domofonów. Są takie, gdzie z placu zabaw na jednym podwórku nie wolno korzystać dzieciom z sąsiedniego. Ciekawych rozwiązań kształtujących relacje sąsiedzkie w stolicy testowano już wiele.

Jak donosi nasza czytelniczka, przy ulicy Chodeckiej zastosowano właśnie nowe rozwiązanie - płot w poprzek ławki:

 

Eksperyment okazał się połowicznie udany: płot rzeczywiście podzielił ławkę między dwie grupy - tę po właściwej stronie płotu i tę drugą. Skutkiem ubocznym jest wprawdzie to, że na ławce nie da się już dłużej siedzieć, ale to chyba autorom nie przeszkadza.

Mieszkańcom okolicy pozostaje podziwiać efekt, a nam - pogratulować inwencji.

roody/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • G1G3RtY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.03.2011 15:55 G1G3RtY

  PoZdrO PoĆwicZ
  !!!HAHAHAHAHA!!!

 • Ursynek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2011 16:18 ~Ursynek

  Tak było kilka dni. Od dawna ta ławeczka jest już całkiem usunięta. Chociaż faktycznie tak było.

 • Rafal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2011 21:25 ~Rafal

  Podobnie wygląda przebudowa placu zabaw w Parku Bródnowski, zabawki które ustawiono ok. dwa lata wcześniej zostały rozwalane, a mogły jeszcze posłóżyć w innym miejscu, chodniki obiegające placac zabaw niedawno układane rozebrano, kostkę wywieziono, po pewnym czasie ułożono ponownie z takiej samej kostki (a może z tej samej?)

 • Polak ze Szwecji

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2011 22:09 ~Polak ze Szwecji

  Chomiczówka- kilka lat temu zaczęli grodzić całe osiedle: Bloki 5-15 kondygnacji, ogółem kilkanaście tys. ludzi tam mieszka. Po wykonaniu mniej więcej połowy kilkusetmetrowej długości ogrodzenia prace przerwana a gotowe furtki i bramy potwierano, ... A teraz czekamy , będzie dalsze grodzenie czy nie ?
  Moja propozycja jest taka - dokończyć, podwyższyć, uzupełnić dutem kolczastm u góry i puścić prąd pod napięciem. A potem ogłosić wszem i wobec: JESTEŚMY U SIEBIE !!! OBCYM WSTĘP WZBRONIONY !!
  Aha , zapomniałbym o najwazniejszym. Sfora dzikich psów. I napisy na kazdej bramie : "Mój pies jest zły a właściciel jeszcze gorszy" (są takie tabliczki !)
  . . .

 • Polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2011 14:08 ~Polak

  tę ławkę postawiono za PiSu
  domagam się ukarania.

 • Yankes44

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2011 14:36 Yankes44

  Ławka stanęła nielegalnie, bez zatwierdzenia w planie zagospodarowania przestrzennego.
  Nie wiadomo czyja, więc każdemu po trochu...
  ;-P

 • Warszawianin.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2011 22:03 ~Warszawianin.

  Wykopać ławke...???
  Warśawiawki sie sprawdzaja nawet w pisaniu ,,donosów'. polak potrafi ma wyjscie z każdej opresji a kto miałby go nauczyć postepowania, jak odgórnie uczą sbotażu i malwersacji.Zabrskło V-ce marsz.Stefana, on by tych<chamów> nauczył dyscypliny...!!!

 • laweczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2011 16:53 ~laweczka

  to jest przyklad , jacy ludzie wykonuja najprostrze rzeczy , tego ktory przecial lawke , obciazylbym kosztami, zabral polowe pensji , to moze by zaczeli myslec , to trzeba miec siano zamiast mozgu , zeby zniszczyc lawke zamiast ja wykopac i postawic obok , rece opadaj , jak czlowiek pomysli ze takie bezmozgi dostaja jeszcze za to pensje

 • życzliwy inaczej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2011 13:09 ~życzliwy inaczej

  Niestety większość z piszących komentarze nie ma pojęcia, że ogrodzenie placów zabaw (podobnie jak miękkie podłoże pod urządzeniami na nim znajdującymi się) to wymóg unijny a nie widzimisię administracji tej spółdzielni. Ogrodzono plac poprzez zlecenie jego wykonania firmie zewnętrznej lecz w takiej firmie pracują bezmózgi nie potrafiące przenieść lub choćby zdemontować ławki a najlepiej co robią to roboty wyburzeniowe... Teraz nie pozostaje nic innego jak obciążyć wykonawcy kosztami naprawy ławki lub zmusić go do naprawy we własnym zakresie.

  P.S.

  Temat tej konkretnej ławki z Chodeckiej 18 oraz problematyki administrowania zasobami znam poprzez mieszkanie na Bródnie oraz udzielanie się w strukturach samorządowych SM Bródno.

 • mniastowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2011 09:15 ~mniastowy

  Ogrodzenia, płoty, parkany, murki, MURY, ściany, siatki i druty-gdzie tak bywa? To wszystko, w stołecznym mieście, gdzie jednak nie wielu przyznaje się, że jest ze wsi. A bywa … jak na wsi …

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »