Absurdy

03.09.2012 18:34 drogowy absurd

Latarnie na środku chodnika.
ZDM: "Będą przeniesione"

SERWISY:

Drogowcy zorganizowali mieszkańcom Falenicy slalom gigant. Na środku chodnika wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego, co kilka metrów ustawiono latarnie uliczne. O tej niedogodności poinformował nas internauta Artur i przesłał zdjęcia. Drogowcy uspakajają, że nie jest to stan docelowy.

Absurdów drogowych w Warszawie nie brakuje. Patrząc na ustawienie latarni przy skrzyżowaniu Wału Miedzeszyńskiego i Bysławskiej można odnieść wrażenie, że drogowcy nie uczą się na swoich błędach.

Tak sytuację opisał pan Artur: - Chciałbym podzielić się z Państwem weekendowym spostrzeżeniem, jak buduje się oświetlenie w Falenicy (róg Wału Miedzeszyńskiego i ul. Bysławskiej). Nie wiem kto był bardziej pijany - architekt, który projektował umiejscowienie latarń czy budowlańcy, którzy je montowali. Na pewno wszystkim zabrakło chwili pomyślenia. Latarnie są ustawiane na środku wąskiego chodnika, tak że pieszy nie ma szans przejść obok, a co dopiero kobieta z wózkiem - napisał zdenerwowany internauta.

Jak dodał, inwestycja jeszcze nie jest ukończona, więc jego zdaniem warto zwrócić uwagę odpowiednim instytucjom, by nie akceptowały latarni postawionych na chodnikach. - Jeszcze jest czas to poprawić i przesunąć (obok chodnika na całej jego długości jest dużo wolnego miejsca) - dodał.

Drogowcy uspokajają

- Słupy oświetleniowe zostaną przeniesione w takie lokalizacje, które nie będą kolidowały z ruchem pieszych. Chodnik jest po to, aby każdy przechodzień mógł nim swobodnie się poruszać - odpowiada Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Jak dodała, sytuacja wyniknęła z powodu rozbudowanej sieci telefonicznej znajdującej się pod ulicą. - Wykonawca umieścił słupy tak, by nie kolidowało to z systemem sieci. ZDM, jako inwestor, nie wyraził jednak akceptacji na takie rozwiązanie - zapewniła.

su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »