Absurdy

20.09.2011 15:40 kolejny źle zaparkowany samochód

Kombinował, kombinował
i zablokował przejście

SERWISY:

Nie zawsze da się znaleźć miejsce parkingowe w odległości 20 metrów od celu podróży. Nie usprawiedliwia to jednak zastawiania przejścia dla pieszych. Zdjęcie auta zaparkowanego na środku chodnika przysłał na Kontakt 24 internauta Dominik.

Jak trudno

o miejsce tuż przed strefą płatnego parkowania wie każdy. Nie oznacza to jednak, że samochód można zostawić wszędzie tam, gdzie da się wjechać. Nie upoważnia do tego również tabliczka "Nie dotyczy chodnika". Ciekawe jak właściciel zamierza tłumaczyć się policji z zablokowania przejścia dla pieszych. 

 

wp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rowerzysta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2011 14:55 ~rowerzysta

  rzeczywiście SM nie widzi żle zaparkowaych utrudniających przejście, czy niemożność zaparkowania przez niepełnosprawnych, za to naprzeciwko więzienia na Rakowieckiej po stronie Szkoły Głównej Handlowej przesunięta/moim zdaniem celowo/ jest tablica "początek P" i jest 1 miejsce na którym można było parkować,a teraz nie. Więc prawie codziennie na nieszczęśników czeka AUTOHOLOWANIE i w try miga ściąga nie wiadomo gdzie. SM pojawia się chwilę później i tlumaczy delikwentowi że wyraziła zgodę na ściągniecie telef. To jest dopiero SUPER org. pracy

 • pieszokierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2011 10:12 ~pieszokierowca

  a rzeczywiście nie ma do czego się przyczepić, nie ma tam ani pasów, ani przede wszystkim znaków oznajmiających, iż jest owe przejście dla pieszych, tak więc wszem i wobec ten oto kierowca nie złamał przepisów

 • Paulina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2011 07:58 ~Paulina

  Widać że internauta Jan chwali się posiadaniem samochodu, ale ja też mam samochód i nie parkuję na przejściu a dlatego że mam bliźniaki i wiem jak ciężko jest jeździć wózkiem po zawalonych samochodami chodnikach. Zastanów się co będzie jak piesi będą chodzić ulicą bo nie będzie miejsca na chodnikach...

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 10:34 ~Jan

  I bardzo dobrze że policja i SM nie interweniuje w przypadku "nieprawidłowo" zaparkowanych samochodów. Widać że internauta konfident Dominik nie ma samochodu i nie rozumie co to znaczy znaleźć miejsce parkingowe

 • pieszokierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 23:38 ~pieszokierowca

  szkoda tylko, że nikt nie fotografuje gości którzy przebiegają przez jezdnię tuż obok przejścia (pasów dla pieszych)

  tylko takich przejechać, ale ich to się nie czepiają.. podobnie jest z rowerzystami, jak zginie taki na jezdni to od razu afera, a jak gość przejedzie pieszego na chodniku to mu brawa wysyłają...


  pseudo dziennikarze-hipokryci...

 • f11

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 22:20 ~f11

  - Polacy czują, że mogą korzystać z wolności, które każdy bardzo chciałby mieć, ale które nie do końca sprawdzają się w zatłoczonym mieście.

 • Alf/red/

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 21:02 ~Alf/red/

  ~Piotr
  A gdzie tu jest przejście dla pieszych?

  Jest CHODNIK. Jakiego oznakowania wymaga chodnik?
  Jest SKRZYŻOWANIE. Tego chyba nie negujesz. W zasadzie wszystkie samochody na zdjęciu stoją za blisko skrzyżowania.
  Weź się rozejrzyj, to zauważysz dlaczego tam jest przejście dla pieszych. Za samochodem widać koniec kładki przez jezdnię. Pod kładką jest przystanek komunikacji. Po prawej salon samochodowy, wcześniej sąd. Uliczka w prawo prowadzi na duży parking do kolejnych kilku firm. Jak wyobrażasz sobie zakaz przechodzenia przez ten kawałek asfaltu "bo nie ma zebry"?

 • Grzegorz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 20:48 ~Grzegorz

  Napisać można a nawet trzeba do ZDM Chmielna 120 , zdm@zdm.waw.pl , załączyć zdjęcia ,uzasadnić iż służba prewencyjna SM nie skutkuje i może postawią słupki U-12c.

 • kazko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 20:39 ~kazko

  Mieszkam zaraz obok. Nie będe mówił jaki jest tam bajzel, ile w miesiacu kolizji, a ile dziennie niebezpiecznych sytuacji. Auta często parkują na przystanku, a SM przejeżdza obok i sobie olewa.

  Kto wie, do kogo można napisać aby postawiono słupki od Bartyckiej aż do liceum Sobieskiego? Trzeba ukrócić tę samowolkę.

 • kate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2011 20:32 ~kate

  koko akurat Piotr ma rację co do przejścia dla pieszych. jeśli chodzi o zablokowanie chodnika to na tym zdjęciu dokładnie nie widać ile miejsca zostawił. tak krzyczycie na tego co zaparkował tym samochodem ale jakoś nie widzicie innych źle zaparkowanych samochodów na tym zdjęciu. i pewnie nie zobaczycie bo dla was tylko ten stanął źle

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »