Absurdy

03.09.2012 18:39 na drodze widać ślady hamowania

Jaguar czeka pod jabłonką, bo
"nie brał udziału w zdarzeniu"

SERWISY:

Przy ulicy Nowaka Jeziorańskiego samochód wypadł z drogi. – Z samochodu prawdopodobnie uciekło dwóch młodych chłopaków – napisał na warszaw@tvn.pl internauta Karol. Policji ani straży miejskiej auto szczególnie nie zainteresowało.

Samochód stoi pod drzewem rosnącym przy rondzie na Nowaka-Jeziorańskiego, niedaleko skrzyżowania z Fieldorfa.

- Nie wiadomo jak doszło do zdarzenia. Na drodze widać ślady hamowania. Jaguar przeciął trawnik, chodnik i rów – relacjonuje Tomasz Zielińśki, reporter tvnwarszawa.pl. – Co ciekawe, na trawie, obok samochodu, leżą klucze – dodaje Zieliński.

Auto wygląda więc tak, jakby ktoś stracił nad nim kontrolę, a następnie uciekł.

"Nie ma śladów zdarzenia"

Policja była na miejscu i zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą. – Samochód nie jest poszukiwany, jest zamknięty i nie nosi śladów jak by brał udział z zdarzeniu drogowym – mówi Ewelina Gromek-Oćwieja z biura prasowego KSP. – Nie dostaliśmy również informacji od innego uczestnika ruchu, aby doszło w tym miejscu do zdarzenia – dodaje.

Funkcjonariusze, jak to się fachowo określa, odstąpili od dalszych czynności. Oznacza to, że samochód nie zostanie nawet odholowany. W ocenie mundurowych jest on bowiem... prawidłowo zaparkowany. – Samochód jest zaparkowany w taki sposób, że nie zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym – uzasadnia Gromek-Oćwieja. – Policjanci ustalili kto jest właścicielem pojazdu. Teraz dowiedzą się co tak naprawdę zaszło – mówi.

Nowe miejsce parkingowe?

Zdziwieni próbowaliśmy dowiedzieć się, czy to znaczy, że w tym miejscu wolno parkować. - Nie znam tej konkretnej sytuacji i nie mogę jej oceniać - zastrzegła Katarzyna Dobrowolska z biura prasowego SM. I dodała: - Holowanie następuje wtedy, gdy samochód zagraża bezpieczeństwu ruchu, został zaparkowany na miejscu dla niepełnosprawnego lub w miejscu oznaczonym znakiem zakazu parkowania z tabliczką T24, albo gdy jest to wrak.

Jaguar z Gocławia wrakiem jeszcze nie jest, "parkuje" tam, gdzie nie ma żadnych znaków i - w ocenie policji - nie zagraża bezpieczeństwu. Wygląda więc na to, że mieszkańcom okolicy przybył właśnie nowy, darmowy "parking pod jabłonią".

wp/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2012 23:02 ~Nick

  TVN pytał policjantkę z ruchu drogowego czy auto zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym? Nie, nie zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Na absurdalne pytanie jest tylko absurdalna odpowiedź. Równie dobrze mogli zapytać o to MZA czy MPO. To temat dla straży gminnej (miejskiej). Aby odstąpić od czynności trzeba je podjąć, a nie podjęto, bo nie było zdarzenia (wypadku ani kolizji z innym pojazdem). To, że ktoś nie wyhamował i wjechał do rowu to jego problem (i właściciela rowu). Jeśli właściciel rowu nie zgłasza żądania ścigania to nie ma podstaw. Auto nie zgłoszone, że kradzione i nie nosi oznak kradzieży.

 • brunet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.11.2012 10:27 ~brunet

  dziewczyne wczerwonych tenisowkach prosze o kontakt. eciepecie5@wp.pl

 • haha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 14:54 ~haha

  koło galerii mokotów to robią "AKCJE GALERIA" a tam gdzie nie ma takiej kasy - spoko, można robić co sie podoba... Nie to że gość zniszczył trawnik... nie skąd... nic nie zrobił przecież... Drodzy pracownicy mokotowa - zapisujemy artykuł i parkujemy na mokotowie pod drzewami na trawnikach :) sprawdzamy tylko czy nie ma tabliczki o holowaniu :)

 • emigrant

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.09.2012 10:49 ~emigrant

  Wszystko jasne:
  "Policja sprawdzila kto jest wlascicielem pojazdu i odstapila od czynnosci..." Ktos na tyle wazny , ze nie wypada go klopotac ....

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2012 18:33 ~abc

  stoi jeszcze?!

 • aaa ja tam niewiem nic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2012 08:57 ~aaa ja tam…

  dostał blokade na koło za złe parkowanie

 • mrówa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2012 08:37 ~mrówa

  Stąd wniosek, że od dzisiaj można spokojnie parkować na trawnikach.

 • PraKtyK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2012 11:49 ~PraKtyK

  jakby kto mu zaczął wybijać szybki to się właściciel zaraz objawi ..i tego mu życze

 • SILNY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2012 08:53 ~SILNY

  Ciekawe czy ten XJS ma silni V12 :) Pozdrawiam - wasz SILNY

 • tfh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2012 17:03 ~tfh

  Uwaga!
  W zaroślach grasują Jaguary...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »