Absurdy

09.04.2013 06:20 warszawa@tvn.pl

"Ekskluzywny" przejazd 741.
Kabina uszczelniona styropianem

SERWISY:

Pasażerowie kolejny raz skarżą się na fatalny stan techniczny autobusu na linii 741. Tym razem Michał przesłał na warszawa@tvn.pl zdjęcia, na których widać m.in. kabinę kierowcy uszczelnioną styropianem i pełną wystających kabli oraz urwaną tablicę boczną z numerem autobusu.

Internauta postanowił podzielić się z nami swoimi wrażeniami z podróży autobusem linii 741, z przystanku Pancera w stronę Chotomowa, w sobotnie przedpołudnie.

- Kabina kierowcy uszczelniona styropianem, wnęka nad drzwiami do kabiny okraszona wystającymi kablami, naklejka informacyjna przedstawiająca dane zapewne autobusu linii 314 przyklejona do szyby do góry nogami, tablica boczna z numerem autobusu i trasą przejazdu bardzo pomysłowo zaczepiona na paski zaciskowe (w trakcie jazdy spadła za siedzenia), wyświetlacz umiejscowiony w przedniej, górnej części pojazdu, ukazujący tylko i wyłącznie napis STOP i wrażenia, iż nie zdołam przejechać całej zaplanowanej trasywymienia długą listę zastrzeżeń.

Nie pierwszy raz

Sytuacja jest tym bardziej bulwersująca, że to nie pierwszy raz pasażerowie skarżą się na stan techniczny pojazdów na tej linii.

W styczniu pokazaliśmy zdjęcia autobusu, które przełała nam Koza128. Widać na nich m.in. Kilkucentymetrową dziurę między skrzydłami drzwi, zaklejony taśmą przycisk "stop", nieczytelną i brudną tablicę boczną z trasą linii.

Po naszym artykule Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział kary finansowe i częstsze kontrole w pojazdach firmy Mobilis. ZTM poinformował również, że zdezelowany autobus trafił do zajezdni, a linię obsługuje inny.

lata/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • pirat1001

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2013 07:34 ~pirat1001

  brudna tablica ? a niby kto ma ja czyścić po wlepkach i naklejkach ? kierowca, a może dyspozytor ? po takiej wlepce to tablica do wymiany ?
  kto ma wymienić ? kierowca ?
  naklejona na tablicy zmiana trasy ?
  a kto tę trasę zmienił ? kierowca ? nie ! ZTM ! który powinien dostarczyć odpowiednie tablice do przewoźnika!!! dla niewtajemniczonych styropian uszczelnia wszelkie dziury które w okresie chłodów izoluja choć trochę wypływ ciepła z kabiny a latem zapopiegają napływowi wątpliwych aromatów do kabiny... co mają podwyzki cen biletów to wymiany taboru ? NIC !!! wymieniany jest tabor miejski a nie u prywatnych przewoźników !!!!

 • kkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2013 23:35 ~kkk

  to jeszcze nic ;)
  ostatnio jechałam autobusem N02, tam kierowca "zasłonił się" posklejanymi gazetami...

 • Dziubas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2013 12:17 ~Dziubas

  Jak mozna być wieionym przez całe miasto autobusem za 5PLN i jeszcze narzekać na warnuki...?

 • bawri

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2013 11:51 ~bawri

  ok fajnie, że jedzie i na głowę nie kapie, ba nawet głowy nie urywa.... ale ostatnie podwyżki nie były dyktowane wymianą taboru i kupnem nowych autobusów?!

 • krawat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2013 07:42 ~krawat

  ludzie przecież w mobilisie pracują same cwaniaki i nieudaczniki pisę tu o biurokratach a najgorsze jest to że ci sami ludzie załapali się na stołki w firmie POLSKI BUS i zaczynają tu cyrki odstawiać i z taborem i z kierowcami . gdzie tacy ludzie się rodzą

 • Michael

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2013 03:03 ~Michael

  Alllle urwał!!
  Ludzie, we łbach sie wam poprzewracało już. Ale narzekanie na wszystko i wszystkich to tak mocno zakorzeniona Polska kultura, że trudno nawet polemizować. Jeszcze ludziom starszym to się tak nie dziwię, bo oni tak mają. Swoje przeżyli. Ale jak słyszę narzekającego 20-kilku latka, to... scenka upada! Rośnie pokolenie wykształconych nieudaczników, nie umiejących napompować koła w rowerze. Co wam przeszkadza jakiś tam styropian??? U was w mieszkaniu to ma miejsce?? Jedziesz do szkoły czy pracy, to ciesz się, że masz czym skup się na tym co będziesz robić w szkole, pracy, czy w resztę dnia. No ale jak ktoś jest nieudacznikiem, to szuka sposobów na dowartościowanie się. O!, tu zrobię fotkę, teraz zapodam ją do mediów i jaki ja teraz jestem mądry!! I dowartościowany.. Nie dobrze mi się robi na samą myśl o takich ludziach.

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2013 22:37 ~Nieciej

  ITS Michalczewski krótkimi MAN-ami jeździ jeszcze tylko parę miesięcy, więc już nie będą tak bardzo dbać o ich stan. Te wozy swoje lata przejeździły i jak na taki przebieg w takich warunkach to nadzwyczaj dobrze się prezentują - w porównaniu do Solin i Libero są wręcz w nienagannym stanie. Przypomnę, że na początku obsługiwana była tymi MAN-ami m.in. 1 brygada linii 161, jednak w związku z powtarzającymi się aktami wandalizmu ITS Michalczewski zażądał od ZTM zdjęcia swoich wozów z planu tej linii, na której były wciąż niszczone przez pasażerów. Na 1/161 na długi czas powróciły wtedy Ikarusy z Ostrobramskiej - zastąpiły je dopiero Autosany Solina City.

 • apollo 13

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2013 22:23 ~apollo 13

  Nie tylko styropian w autobusie patrzy nr.boczny A 380 to supersamolot czyli AIRBUS 380 ! HE , HE !

 • MKM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2013 19:46 ~MKM

  Ups. Przepraszam za pomyłkę. To oczywiście Autosan Solina. Napisałem z rozpędu Libero, bo częściej nimi jeżdżę i to je mam przed oczami jak czytam takie artykuły ;).

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2013 18:29 ~warszawiak

  witam zerwac stym przewoznikiem umowe jak nie potrafi zapewnic sprawnych autobosow

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »