Absurdy

31.01.2014 10:03 REKLAMA W WARSZAWIE

11 kilometrów, 237 reklam,
czyli z kamerą przez Warszawę

SERWISY:

Według powtarzanej od lat informacji, w całym Paryżu jest 2 tysiące bilbordów. Tego nie sprawdziliśmy. Nie porwaliśmy się też na liczenie wszystkich warszawskich - jest ich ponoć 10 razy więcej. Wiemy za to, ile reklam stoi wzdłuż Wisłostrady i choć liczyliśmy tylko z jednej strony, to liczba i tak robi wrażenie.

Sprawa nie była prosta. Po zrobieniu nagrania stanęliśmy przed takim samym dylematem, jak twórcy ustawy o ochronie krajobrazu, o której piszemy dziś obszernie na tvnwarszawa.pl - czy sklepowe szyldy powinny być traktowane, jak reklamy? Uznaliśmy, że możemy dla nich zrobić wyjątek. Odopuściliśmy też firmom, które promują się na płotach prowadzonych przez siebie inwestycji (Port Czerniakowski, przebudowa Trasy Łazienkowskiej, budowa Bulwarów Wiślanych).

Polegliśmy w Raszynie

A i tak wyszło nam, że wzdłuż wschodniej nitki Wisłostrady, na odcinku od Sadyby do Spójni jest 237 reklam – wielkich bilbordów, małych szyldów, folii w oknach i plastikowych banerów. Nie liczyliśmy małych plakatów i tego, czego nie wychwyciła nasza kamera. Liczba jest więc przybliżona, ale dobrze obrazuje skalę problemu.

W filmach z podwarszawskiego Raszyna licznika już nie robiliśmy - pogodziliśmy się po prostu z faktem, że liczba reklam jest tam nie do oszacowania.

wp/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • prog

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2014 11:25 ~prog

  Powinno się poprawić prawo zarówno budowlane, przepisy o przestrzeni publicznej oraz wzmocnić prawo o ochronie zabytków. Niestety politycy od lat nie zdają sobie sprawy, że to też nie jest bez znaczenia! Zabytki były i są niszczone, nie tylko w czasie wojen, (II wojna, Powstanie warszawskie, komunizm) ale też przez dzisiejszą głupotę ludzką i niską estetykę. Deweloperzy są nietykalni! Zburzyli nie jeden zabytek. A Ci, którzy są odpowiedzialni za renowacje obiektów zabytkowych, pałaców, kamienic itp (np.administracje) robią to często nieprofesjonalnie niszcząc zabytkowe cenne elementy budynków. Inny aspekt -koszmar reklam, szyldów, bilbordów i tych palm przy ulicach i drogach -okropność. Przykre jest to, że nie tylko małe miasta, ale i Warszawa nie świeci przykładem. W przypadku stolicy trudno mówić o przywróceniu Paryża północy, skoro była zniszczona w 85 procentach...

 • Szofer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.02.2014 20:41 ~Szofer

  No dobrze, reklamy reklamami, ale w tej pstrokaciźnie nie widać znaków drogowych. Ktoś powinien nad tym zapanować.

 • ASA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2014 14:20 ~ASA

  U mnie na łace postawili slup lekramowy z logiem firmy motoryzacyjnej mi nie przeszkadza krowom tez chyba a co miesiac wpada 1000zl

 • komentarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2014 13:57 ~komentarz

  tefałenofcy co się czepiacie bilbordów! Lepiej policzcie reklamy na waszych stronach internetowych. Chciałem zobaczyć materiał video na tej stronie, a tu mi wyskoczył komunikat, że mam Ad Blocka. A mam! i takiego wała, że odinstaluję! Idę do konkurencji pooglądać materiały wideo!

 • hahaha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2014 20:12 ~hahaha

  Co za czub wymyśla takie problemy, nudzi się im w tym TVN czy co? Jutro niech policzą reklamy na samochodach, a pojutrze może w gazetach, a popojutrze niech policzą ile reklam emituje TVN przez cały dzień i czy nie łamią zapisów art. 16 ustawy o radiofonii i telewizji, która określa że reklamy i telesprzedaż nie mogą zajmować więcej niż 12 minut w ciągu godziny zegarowej...

 • Ryszard

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2014 17:56 ~Ryszard

  a co ma być buro i szaro jak za komuny

 • sunia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2014 09:37 ~sunia

  I tak najgorsze reklamowe zagłębie jest w miejscowości, która jest przedłużeniem Modlińskiej - Legionowo słynie z Adasia... pozostali reklamodawcy dostosowali się do konwencji i uważam, że to miasteczko jest jednym z najbrzydszych w Polsce - przez obrzydliwe reklamy!

 • NLDFJSF

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2014 20:06 ~NLDFJSF


  Olek~Olek

  Problem można łatwo rozwiązać. Wystarczy wprowadzić przepis, że na swoim terenie można reklamować swoją firmę (wyroby swojej firmy), a za wynajęcie komuś miejsca pod reklamę tzw opłata reklamowa 500 pln/mies/m2 reklamy do kasy miasta. I chętnych nie będzie na wynajmowanie.
  stonka~stonka

  Kupujesz na giełdzie aukcję za 9 groszy i jesteś współwłaścicielem firmy= reklamujesz wyroby swojej firmy. Jeszcze jakieś pomysły?


  Aukcję na giełdzie? Chyba akcję. Poza tym nie każda firma jest notowana na giełdzie, a te, które są mają czasami akcje po kilkadziesiąt a nawet kilkaset złotych ;)

 • kacper062003

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2014 19:47 ~kacper062003

  jeszcze rozróżnijcie reklamy od szyldów na budynku informujących co w danym miejscu się znajduje

 • adsf v

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2014 18:33 ~adsf v

  Nie za bardzo wiem dlaczego liczone są też SZYLDY SKLEPÓW

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Forum