Ulice

01.09.2017 18:25 zmiany w organizacji ruchu

Tu przełożą, tam zamkną.
Drogowy plan na weekend

SERWISY:


W ten weekend radzimy kierowcom nie jeździć na pamięć, a patrzeć na znaki. Drogowcy zaplanowali szereg zmian w organizacji ruchu. Zobacz gdzie.

W pierwszy weekend września nową nawierzchnię zyska ul. 17 stycznia. Tym razem wymieniona zostanie jezdnia od ul. Żwirki i Wigury do al. Krakowskiej (jezdnia w przeciwnym kierunku została wymieniona w poprzedni weekend).

Utrudnienia rozpoczną się w piątek o godz. 22.00 i zakończą w poniedziałek 4 września ok. godz. 4.00. W tym czasie kierowcy będą musieli korzystać z objazdu ulicami: Żwirki i Wigury – Hynka – al. Krakowska.

Ponadto, w czasie prowadzonych prac połączenia z ul. 17 Stycznia nie będą miały ulice: Szybowcowa, Zarankiewicza, Radarowa i Sabały.

Autobusy linii 154 i 317 w kierunku pętli P+R AL.KRAKOWSKA zostaną skierowane na ulicę Hynka.

Roszady na Kasprzaka i Żołnierskiej

Zmiany w organizacji ruchu czekają także na kierowców na dwóch ważnych inwestycjach.

Trwa budowa wiaduktów kolejowych nad ul. Kasprzaka. Z tego powodu obydwie jezdnie pomiędzy ul. Bema a al. Prymasa Tysiąclecia zostały zwężone.

W piątek, 1 września od godz. 8.00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Jadący w stronę centrum nadal będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Natomiast na drugiej jezdni będą trzy pasy – z dwóch będzie można jechać na wprost w kierunku Bemowa (z jednego z nich będzie można także skręcić w lewo w kierunku Dworca Zachodniego), a jeden będzie służył do skrętu w prawo w al. Prymasa Tysiąclecia w kierunku ul. Górczewskiej - prosto będą mogły z niego jechać jedynie autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i pojazdy MTON.

Zamknięty zostanie także chodnik po południowej stronie ulicy (jadąc od al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Bema). Ruch pieszych i rowerów będzie kierowany do przejścia wzdłuż jezdni po północnej stronie ulicy, gdzie zostanie wytyczony ciąg pieszo-rowerowy. Rowerzyści dojadą nim do tymczasowego przejazdu rowerowego, który powstanie na skrzyżowaniu z ul. Płocką i w tym miejscu wrócą na drogę rowerową po południowej stronie ulicy.

Zmiany czekają także na kierowców w Rembertowie.


W piątek, 1 września ok. godz. 23.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. Żołnierskiej na odcinku od ul. Czwartaków do granicy miasta. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na nowo wybudowaną jezdnię. Kierowcy przejadą na nią przez przewiązkę zlokalizowaną za węzłem, a na granicy miasta zjadą na właściwą jezdnię drogi nr 631.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca roku.

W poniedziałek zamkną Rekrucką

To nie koniec zmian w tym miejscu. W poniedziałek, 4 września ok. godz. 22.00 zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia ul. Rekruckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Marsa do wjazdu do Centrum Targowo-Kongresowego.

Na tym odcinku ul. Rekruckiej możliwy będzie wyłącznie ruch jednokierunkowy – w stronę ul. Korkowej.Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony do ul. Okularowej.

Utrudnienia wynikają z przebudowy zamkniętej jezdni. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy września.

Prace wynikają z przebudowy ulic Marsa i Żołnierskiej. Cała inwestycja zakończy się jesienią 2018 r. Więcej o inwestycji przeczytasz tutaj.

W czwartek pisaliśmy o zmianach na moście Gdańskim i rondzie Starzyńskiego.


su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Zulek

    zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2017 22:19 ~Zulek

    No, nareszcie poprawią 17 stycznia, bo plomby z zębów wypadają podczas jazdy.

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

We wtorkowy poranek nasz reporter pojechał sprawdzić, czy drogowcy uporali się z wodą, która dzień wcześniej zalała węzeł Marynarska. Był tam świadkiem... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl