Ulice

30.03.2016 07:00 100 zł i 1 pkt karny

Motocyklista na buspasie.
Taka jazda grozi mandatem

SERWISY:


Mimo że buspasami może jeździć komunikacja miejska i taksówki, zdarza się, że korzystają z nich również nieuprawnieni kierowcy.
Na warszawa@tvn.pl otrzymaliśmy nagranie z motocyklistą, który beztrosko jedzie pasem, na którym być go nie powinno.

Na nagraniu widać motocyklistę, który jedzie ul. Radzymińską między ul. Piotra Skargi a Dworcem Wileńskim. Kierowca nie reaguje na poziome znaki drogowe, nakazujące zjazd z buspasa. 

Jak informuje policja, buspasem mogą jeździć autobusy i taksówki. - Motocyklista, który porusza się tym pasem ruchu, może otrzymać mandat w wysokości 100 zł i 1 pkt karny - wyjaśnia Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji.

Były apele

W zeszłym roku informowaliśmy o jednym ze śródmiejskich radnych, który zaproponował pilotażowy program o wpuszczenie motocykli na buspasy. Wówczas Zarząd Transporty Miejskiego nie chciał o tym słyszeć.

Dyrektor ZTM tłumaczył, że wprowadzenie motocykli na buspasy mogłoby zmniejszyć liczbę ich kolizji i wypadków z samochodami. Ale mogłoby zwiększyć ryzyko takich zdarzeń z autobusami.

ło/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Absurdy

Dziura "naprawiona" kamizelką od tygodnia czeka na załatanie

Dziura "naprawiona" kamizelką od tygodnia czeka na załatanie

Jadących ulicą Rostafińskich wita nietypowe zabezpieczenie dziury w jezdni. Została oznakowana... odblaskową kamizelką. "Zmyślność ta dech w piersi... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl