Ulice

03.01.2017 07:45 zmiany w Rembertowie

Czwartaków już otwarta

SERWISY:

W poniedziałek wieczorem drogowcy otworzyli odcinek ulicy Czwartaków. Zablokowany dojazd do Żołnierskiej poważnie utrudniał komunikację w tej części Rembertowa.

- Widać, że wiele aut wróciło na tę drogę po otwarciu. Ruch jest dość spory, ale odbywa się bez problemów - mówił reporter tvnwarszawa.pl, który przyglądał się sytuacji w Rembertowie we wtorek rano.

Zamknięty od połowy października odcinek dawał się we znaki mieszkańcom nie tylko Rembertowa, ale i Zielonki czy sąsiednich Ząbek.

- Wielu kierowców, żeby dostać się do centrum, musi teraz jeździć objazdami. Chcieliśmy skrócić maksymalnie te uciążliwości, dlatego na ulicy zostanie na razie położona tymczasowa nawierzchnia – mówiła Małgorzata Gajewska, rzecznik Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Ruch odbywać się będzie po jezdni tymczasowej, do ponownego zamknięcia. Stanie się to, gdy pogoda pozwoli na osuszenie i zagęszczenie podbudowy, i położenie nawierzchni. - Wcześniej części robót nie można było wykonać, ponieważ podbudowa była nasiąknięta wodą, co uniemożliwiało położenie nawierzchni – tłumaczy Gajewska.

Co się zmieni? - W nowym układzie kierowcy będą mogli włączać się w ulicę Żołnierską, która prowadzić będzie w tym miejscu wiaduktami, natomiast wjazd na nią z ulicy Czwartaków odbywał się będzie z poziomu gruntu – dodaje rzecznik ZMID.

Wiadukty, przebudowy, poszerzenia

Modernizacja Czwartaków to tylko część prowadzonych w tym miejscu miejskich inwestycji związanych z przebudową głównych arterii dzielnicy: ulic Marsa i Żołnierskiej. Inwestycję za 155 mln zł prowadzi czeski Metrostav. Modernizowana jest Marsa od ul. Naddnieprzańskiej do Żołnierskiej. Powstają także kolejne wiadukty nad linią kolejową, skrzyżowaniem z Chełmżyńską oraz z ul. Żołnierską.

Przebudowa całego układu ma usprawnić ruch wjazdowy do miasta i ułatwić dzisiaj utrudniony wyjazd z niego w kierunku na Białystok.

Trwa przebudowa węzła ulic Marsa i Żołnierskiej:

skw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Absurdy

Dziura "naprawiona" kamizelką od tygodnia czeka na załatanie

Dziura "naprawiona" kamizelką od tygodnia czeka na załatanie

Jadących ulicą Rostafińskich wita nietypowe zabezpieczenie dziury w jezdni. Została oznakowana... odblaskową kamizelką. "Zmyślność ta dech w piersi... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl