Stolica

18.03.2011 00:41 FATALNA SYTUACJA W WARSZAWSKICH ŻŁOBKACH

Żłobki w strachu

SERWISY:

Mieli nadzieję, że nowe przepisy rozwiążą ich problemy, więc brali środki uspokajające, milczeli i czekali na zmianę. Nie doczekali się, więc zaczynają mówić: - Jesteśmy zastraszani. Chcemy normalnie pracować. Wszystko to dzieje się w warszawskich Żłobkach.

Kierownicy i pracownicy 40 warszawskich żłobków twierdzą, że są na skraju załamania nerwowego. Po latach milczenia postanowili w końcu opowiedzieć o metodach działania Bożeny Przybyszewskiej, dyrektorki miejskiej placówki, której podlegają - tzw. Zespołu Żłobków

- Współpraca jest zła. Jesteśmy zastraszani. Żeby wymienić w budynku żarówkę, musimy pisać podanie i czekać na rozpatrzenie, czasami nawet dwa tygodnie – opowiada kierowniczka jednego ze żłobków. - Mamy też zakaz mówienia o tym, co nam nie pasuje w funkcjonowaniu placówek - dodaje.

- Chcemy wreszcie pracować w spokoju, a nie ciągle być na środkach uspokajających - mówi inna opiekunka. Kolejna dodaje: - Nie ma możliwości iść na skargę, ponieważ obawiamy się o utratę pracy, a osoba która odważy się coś powiedzieć zostaje wyrzucona bądź dostaje naganę.

Ratusz jest zaskoczony

W środę podczas programu "Miejski Reporter" miejscy urzędnicy nie kryli zaskoczenia zarzutami, które usłyszeli. - Nic o tym nie wiedziałem - rozkładał ręce Bogdan Jaskołd, dyrektor biura polityki społecznej.

Reporterka TVN Warszawa poprosiła o komentarz dyrektorkę Zespołu Żłobków, ale Przybyszewska odmówiła. - Jak poznam zarzuty, to się do nich ustosunkuję - ucięła rozmowę.

Dlaczego milczeli?

Jej podwładni twierdzą, że sprawa trwa wiele lat. Czemu żaden z nich nie zgłosił tego wcześniej? Tłumaczą, że czekali na nową ustawę żłobkową. Nowe przepisy miały doprowadzić do likwidacji zespołu i dać żłobkom niezależność. W Warszawie tak się jednak nie stanie.

W czwartek na sesji rady miasta zespół żłobków został wprawdzie rozwiązany, ale tylko po to, by radni po chwili powołali go na nowo, ze statutem zgodnym z nowymi przepisami. Skąd taka decyzja? Ratusz przekonuje, że autonomia żłobków wiązałaby się z większymi wydatkami, np. na zatrudnienie dodatkowych pracowników. - Powołanie oddzielnych jednostek wpłynęłoby bardzo źle na budżet miasta - ocenił Jaskołd, choć odmienne stanowisko przyjęła wcześniej komisja budżetowa.

- Obecna kadra centrali żłobków mogłaby być rozdzielona na poszczególne placówki - proponowała Maria Łukaszewicz, przewodnicząca komisji.

Będzie konkurs na dyrektora

Po wysłuchaniu wszystkich zarzutów w stosunku do dyrektor zespołu, urzędnicy zapewnili natomiast, że sprawa zostanie rozwiązana. - Ogłosimy konkurs na dyrektora nowego zespołu i postaramy się, by problemy, które nam zgłoszono, nie miały już więcej miejsca - zadeklarował Jaskołd. 

Małgorzata Walczak
bf/roody

 • jula

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14:09 ~jula

  Wiecie cos moze na temat wczasow pod grusze. ?

 • Jadźka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2014 21:09 ~Jadźka

  jola~jola

  liczenie na jakąś kase to błąd teraz nadszedł czas zabierania już zarobiły na byłych mł opiekunach wstrzymały wypłate wczasów pod gruszą ale same premie mają porządne

  Jak to wstrzymały gruszę??

 • jola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2014 20:43 ~jola

  liczenie na jakąś kase to błąd teraz nadszedł czas zabierania już zarobiły na byłych mł opiekunach wstrzymały wypłate wczasów pod gruszą ale same premie mają porządne

 • Baba Jaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2014 18:43 ~Baba Jaga

  Niestety możemy zapomnieć o podwyżkach pensji prawdopodobnie jeszcze dwa lata.
  A jak nawet będą wcześniej, to zabiorą te marne premie i wyjdzie na to samo.
  Nie upominamy się to ich nie mamy!

 • margerita

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2014 18:16 ~margerita

  Witajcie drogie panie. Czy dochodzą kogoś słuchy o ewentualnych podwyżkach dla pracownikow żłobków? juz dawno nie było, a dawali już większości budżetówki...

 • majka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2014 17:39 ~majka

  Takie problemy są zgłaszane do kierownika placówki pracuję 20 lat ale jeszcze nie zdarzyło mi się żeby rodzic rano już informował że będzie po dziecko po zamknięciu placówki owszem informuje że przyjdzie danego dnia pózniej niż zwykle ale w godzinach otwarcia żłobka.Co do błędów rzeczywiście lepiej ich unikać.

 • mała mi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2014 18:47 ~mała mi

  zamiast odpowiedzieć na merytoryczny problem to Panie skupiacie się na błędach ortograficznych... Myślałam, że skoro tak długo pracujecie macie jakieś sprawdzone sposoby. Ale Wy potraficie jedynie rozmieniać się na drobne :( wielka szkoda
  Ps. teraz zapewne zostanę obrzucona.

 • Jadzia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2014 08:01 ~Jadzia

  kuchara~kuchara

  A, gdy zdarza sie nagminnie popelniac błędy to tylko WSTYD WSTYD WSTYD ! Po godzinach zatem słownik w rękę i UCZYĆ SIE !


  Dziekuję "kuchara" za zwrócenie uwagi na błąd. Masz rację zdarza się ..kazdemu błąd ortograficzny . Pozdrawiam z uśmiechem ..

 • kuchara

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2014 15:42 ~kuchara

  A, gdy zdarza sie nagminnie popelniac błędy to tylko WSTYD WSTYD WSTYD ! Po godzinach zatem słownik w rękę i UCZYĆ SIE !

 • mała mi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2014 08:17 ~mała mi

  a gdy zdaża się to nagminnie, lub gdy rodzic sam mówi, oj jutro to przyjdę po syna, córkę później (po godzinach funkcjonowania żłobka) to co wtedy??

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Oglądaj wideo

Oglądasz: Nie przepuścił radiowozu na sygnale

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Przewróciła się ciężarówka, puszki na jezdni

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zderzenie radiowozu z tramwajem

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Śledczy rozbijają grupę mokotowską

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Legia świętowała mistrzostwo

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Najszybsze auto świata na Narodowym

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób
Stacje benzynowe

Ceny paliw 2014.09.01

pb95 pb98 on lpg
Najtaniej 5.08 zł 5.31 zł 4.99 zł 2.44 zł
Średnio 5.33 zł 5.46 zł 5.21 zł 2.67 zł
Najdrożej 5.62 zł 5.59 zł 5.49 zł 2.89 zł
Legenda: wzrosła, bez zmian, spadła

Absurdy

Zaparkowali nieprawidłowo. Zablokowali autobus

Zaparkowali nieprawidłowo. Zablokowali autobus

Nieprawidłowo zaparkowane samochody zablokowały autobus na ul. Podwale. Utrudnienia trwały ok. pół godziny. Odholowano dwa auta. WIĘCEJ »

Wyślij absurd

Zobacz więcej absurdów »