Stolica

18.03.2011 00:41 FATALNA SYTUACJA W WARSZAWSKICH ŻŁOBKACH

Żłobki w strachu

SERWISY:

Mieli nadzieję, że nowe przepisy rozwiążą ich problemy, więc brali środki uspokajające, milczeli i czekali na zmianę. Nie doczekali się, więc zaczynają mówić: - Jesteśmy zastraszani. Chcemy normalnie pracować. Wszystko to dzieje się w warszawskich Żłobkach.

Kierownicy i pracownicy 40 warszawskich żłobków twierdzą, że są na skraju załamania nerwowego. Po latach milczenia postanowili w końcu opowiedzieć o metodach działania Bożeny Przybyszewskiej, dyrektorki miejskiej placówki, której podlegają - tzw. Zespołu Żłobków

- Współpraca jest zła. Jesteśmy zastraszani. Żeby wymienić w budynku żarówkę, musimy pisać podanie i czekać na rozpatrzenie, czasami nawet dwa tygodnie – opowiada kierowniczka jednego ze żłobków. - Mamy też zakaz mówienia o tym, co nam nie pasuje w funkcjonowaniu placówek - dodaje.

- Chcemy wreszcie pracować w spokoju, a nie ciągle być na środkach uspokajających - mówi inna opiekunka. Kolejna dodaje: - Nie ma możliwości iść na skargę, ponieważ obawiamy się o utratę pracy, a osoba która odważy się coś powiedzieć zostaje wyrzucona bądź dostaje naganę.

Ratusz jest zaskoczony

W środę podczas programu "Miejski Reporter" miejscy urzędnicy nie kryli zaskoczenia zarzutami, które usłyszeli. - Nic o tym nie wiedziałem - rozkładał ręce Bogdan Jaskołd, dyrektor biura polityki społecznej.

Reporterka TVN Warszawa poprosiła o komentarz dyrektorkę Zespołu Żłobków, ale Przybyszewska odmówiła. - Jak poznam zarzuty, to się do nich ustosunkuję - ucięła rozmowę.

Dlaczego milczeli?

Jej podwładni twierdzą, że sprawa trwa wiele lat. Czemu żaden z nich nie zgłosił tego wcześniej? Tłumaczą, że czekali na nową ustawę żłobkową. Nowe przepisy miały doprowadzić do likwidacji zespołu i dać żłobkom niezależność. W Warszawie tak się jednak nie stanie.

W czwartek na sesji rady miasta zespół żłobków został wprawdzie rozwiązany, ale tylko po to, by radni po chwili powołali go na nowo, ze statutem zgodnym z nowymi przepisami. Skąd taka decyzja? Ratusz przekonuje, że autonomia żłobków wiązałaby się z większymi wydatkami, np. na zatrudnienie dodatkowych pracowników. - Powołanie oddzielnych jednostek wpłynęłoby bardzo źle na budżet miasta - ocenił Jaskołd, choć odmienne stanowisko przyjęła wcześniej komisja budżetowa.

- Obecna kadra centrali żłobków mogłaby być rozdzielona na poszczególne placówki - proponowała Maria Łukaszewicz, przewodnicząca komisji.

Będzie konkurs na dyrektora

Po wysłuchaniu wszystkich zarzutów w stosunku do dyrektor zespołu, urzędnicy zapewnili natomiast, że sprawa zostanie rozwiązana. - Ogłosimy konkurs na dyrektora nowego zespołu i postaramy się, by problemy, które nam zgłoszono, nie miały już więcej miejsca - zadeklarował Jaskołd. 

Małgorzata Walczak
bf/roody

 • Jadzia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08:01 ~Jadzia

  kuchara~kuchara

  A, gdy zdarza sie nagminnie popelniac błędy to tylko WSTYD WSTYD WSTYD ! Po godzinach zatem słownik w rękę i UCZYĆ SIE !


  Dziekuję "kuchara" za zwrócenie uwagi na błąd. Masz rację zdarza się ..kazdemu błąd ortograficzny . Pozdrawiam z uśmiechem ..

 • kuchara

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2014 15:42 ~kuchara

  A, gdy zdarza sie nagminnie popelniac błędy to tylko WSTYD WSTYD WSTYD ! Po godzinach zatem słownik w rękę i UCZYĆ SIE !

 • mała mi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2014 08:17 ~mała mi

  a gdy zdaża się to nagminnie, lub gdy rodzic sam mówi, oj jutro to przyjdę po syna, córkę później (po godzinach funkcjonowania żłobka) to co wtedy??

 • kuchara

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2014 08:03 ~kuchara

  Panie Opiekunki, widzę że często ZDARZA Wam się popelniać błędy... ortograficzne... ! GRATULACJE !

 • Jadzia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2014 07:18 ~Jadzia

  oj zdaża się zdaża..odkąd miasto jest zakorkowane są to stałe tłumaczenia

 • mała mi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2014 21:33 ~mała mi

  czy zdaża się w waszej pracy, że rodzice dzieci mają za nic was i wasz czas prywatny i przychodzą po dzieci sporo po zamknięciu placówki?

 • zainteresowana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2014 20:31 ~zainteresowana

  babajaga~babajaga

  Po prostu pisac głupoty w stylu gdzie wyplata??? żenada !! wziełas wypłate i zamilkłas ! Po diabła robic szum i podkrecac atmosfere w beznadziejnym celu ? Ludzie bawi Was robienie zamieszania??


  jaka żenada? zadalam na głos pytanie a Ty kobieto zaraz masz ciśnienie..spokojnie :)

 • babajaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2014 09:37 ~babajaga

  Po prostu pisac głupoty w stylu gdzie wyplata??? żenada !! wziełas wypłate i zamilkłas ! Po diabła robic szum i podkrecac atmosfere w beznadziejnym celu ? Ludzie bawi Was robienie zamieszania??

 • zainteresowana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2014 06:08 ~zainteresowana

  Ciekawe gdzie krąży nasza wypłata?? pewnie nadal na Belgijskiej??

 • majka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2014 18:57 ~majka

  u mnie w zlobku nikt nie zaglada do szafek a tym bardziej personelu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Oglądaj wideo

Oglądasz: Nie przepuścił radiowozu na sygnale

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Przewróciła się ciężarówka, puszki na jezdni

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zderzenie radiowozu z tramwajem

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Śledczy rozbijają grupę mokotowską

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Legia świętowała mistrzostwo

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Najszybsze auto świata na Narodowym

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób
Stacje benzynowe

Ceny paliw 2014.07.26

pb95 pb98 on lpg
Najtaniej 5.29 zł 5.52 zł 5.10 zł 2.35 zł
Średnio 5.48 zł 5.60 zł 5.36 zł 2.60 zł
Najdrożej 5.69 zł 5.68 zł 5.64 zł 2.85 zł
Legenda: wzrosła, bez zmian, spadła

Absurdy

Przed pasami i na ścieżce rowerowej. Dwóch "miszczów" parkowania

Przed pasami i na ścieżce rowerowej. Dwóch "miszczów" parkowania

Na przejściu dla pieszych i ścieżce rowerowej – tak zaparkowały dwa auta przy skrzyżowaniu na Targówku. - Codziennie straż miejska przechodzi, ale w życiu... WIĘCEJ »

Wyślij absurd

Zobacz więcej absurdów »