Pogoda

Niedziela będzie gorąca. Powietrze znad Afryki
Teraz Teraz

temp.: 20°C

wiatr.: 9km/h

Jutro 2017-05-28 2017-05-28

temp.: 26 °C

wiatr.: 10km/h

Poniedziałek 2017-05-29 2017-05-29

temp.: 26 °C

wiatr.: 11km/h

Wtorek 2017-05-30 2017-05-30

temp.: 26 °C

wiatr.: 11km/h

Pogoda

21.07.2011 06:40 "Nie nadążamy z odbieraniem zgłoszeń"

Burza przeszła przez Warszawę
Strażacy wciąż pracują

Ulice spłynęły, stanęło lotnisko oraz tramwaje na Wołoskiej i Puławskiej, nie działały światła na niektórych skrzyżowaniach. - Interweniowaliśmy 773 razy, a to na razie szacunkowe dane - poinformował rano oficer dyżurny straży pożarnej. Gwałtowna burza, która przeszła w środę przez Warszawę, była brzemienna w skutkach.

Po południu i wieczorem służby miejskie nie nadążały z odbieraniem zgłoszeń. Po godz. 6.00 stołeczna straż pożarna miała odnotowane 773 interwencje. - Większość z nich, 522 przypadki, to było usuwanie skutków silnego wiatru. 251 wezwań dotyczyło pomocy z wypompowywniem wody z zalanych obiektów - wyliczał oficer dyżurny.  - Ale to tylko szacunkowe dane, mogą ulec zmianie - zaznaczył.

Chociaż opady i wiatr ustały, strażacy spodziewają się, że ciągle mogą spływać nowe zgłoszenia, mogą też powtarzać się wcześ

niejsze wezwnia. - Wczoraj szybko zapadł zmrok. Nie wszędzie mogliśmy pomóc - tłumaczy oficer dyżurny.

Wichura i zniszczenia na Żoliborzu

W czwartek od rana służby sprzątają po burzy. Strażacy pracują m.in. przy ul. Słowackiego, gdzie silny wiatr połamał drzewa i gałęzie. Duże, kilkudziesięcioletnie drzewo przewróciło się na budynek teatru Komedia.

- W pewnym momencie jak trzasnęło, zrobiło się ciemno, lało... łącznie z gradem - opowiada jedna z mieszkanek okolicy. - To był deszcz, wichura i jeszcze mglisto się zrobiło - dodaje inna.

Takie natężenie zjawisk spowodowało duże zniszczenia w rejonie ulic Słowackiego i Krasińskiego.

Kobieta przygnieciona drzewem

Woda zalała m.in. szatnie w szkole przy ul. Czumy 6. - Zalany jest też szyb windowy w Komendzie Głównej Policji - dodaje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl

Straż pożarna udzieliła również pomocy osobie, którą na ul. Puławskiej przygnitło złamane drzewo. Na szczęście nie jest poważnie ranna.

Straż sprawdzała także informację o dwóch osobach w okolicach jeziorka Kamionkowskiego, które miały zostać porwane przez wichurę. Po kilkudziesięciu minutach poinformowała, że akcja została zakończona. - Nikogo tam nie znaleźliśmy - powiedział kpt Karol Kierzkowski z wojewódzkiej komendy straży pożarnej.

Pierwsza śmiertelna ofiara frontu burzowego

Do tragedii doszło za to w Kołodziążu w powiecie węgrowskim na Mazowszu. Młodą kobietę przygniótł zerwany przez wichurę dach. Niestety nie przeżyła.

Utrudnienia w ruchu

Gwałtowna burza dała się we znaki kierowcom i pasażerom. Na skrzyżowaniu Rzymowskiego i Gotarda woda całkowicie zalała jezdnię. Nie widać było krawężników. Podobnie na Racławickiej. Tam wody było po kolana. Woda zała także m.in.: ul. Wołoską, Dźwigową, Trasę Toruńską, Trasę Łazienkowską, ul. Grójecką, Woronicza, Puławską, al. Wilanowską. Na Stępińskiej ruch zatarasowało przewrócone drzewo.

Czytaj więcej o sytuacji na drogach.

Nawałnice narobiły szkód w stolicy - czytaj też na Kontakcie 24

Woda zalała także tunel obok ronda Zesłańców Syberyjskich, co widać na flmie, który umieścił na swoim profilu tvnwarszawa.pl Michał:

 

 

Zalało też tunel pod Dworcem Zachodnim:

 

 

Korki utworzyły się na skrzyżowaniu Jana Pawła II i al. Solidarności, gdzie zepsuła się sygnalizacja świetlna. Sygnalizator przewrócił się na skrzyżowaniu Elbląskiej i Powązkowskiej.

W Halę Mirowską uderzył piorun. Jak informują internauci, system przeciwpożarowy w hali "oszalał".
 

Zamknięte wejścia do metra

 - Na stacjach metra Imielin, Kabaty, Wilanowska, Służew i Stokłosy zamknięto niektóre wyjścia, aby nie wdarła się przez nie woda. Pociągi metra jeździły normalnie – poinformował tvnwarszawa.pl Paweł Siedlecki z Metra Warszawskiego. Po godz. 21.00 wszystkie wyjścia zostały ponownie otwarte.

Kłopoty mieli także pasażerowie autobusów i tramwajów. Składy stanęły m.in.: na ul. Wołoskiej i ul. Puławskiej. Na Woronicza drzewo spadło na sieć trakcyjną. Zablokowany został ruch tramwajów w obie strony.

 

 Chwilowe problemy na lotnisku

Przez 45 minut (pomiędzy 17:35 a 18:20) warszawskie lotnisko nie przyjmowało samolotów - na pasach startowych było zbyt dużo wody, co zagrażało bezpieczeństwu. Samoloty czekały w powietrzu.

Opóźnienia miały także samoloty startujące z Okęcia, m.in. samolot do Katowic.

Zobacz więcej zdjęć na portalu Kontakt24

Pada i grzmi w całym kraju

Front burzowy przemieszczał się z południa Polski. Potężna ulewa i wiatr nad Łodzią wyrywały z korzeniami drzewa, które uszkodziły co najmniej kilka samochodów. Strażacy co chwilę odbierali nowe zgłoszenia, które spływały z całego województwa.

Więcej o pogodzie na tvnmeteo.plpar/mz

Informacje o utrudnieniach i zdjęcia burzy możesz przesłać na warszawa@tvn.pl albo opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dziura "naprawiona" kamizelką od tygodnia czeka na załatanie

Dziura "naprawiona" kamizelką od tygodnia czeka na załatanie

Jadących ulicą Rostafińskich wita nietypowe zabezpieczenie dziury w jezdni. Została oznakowana... odblaskową kamizelką. "Zmyślność ta dech w piersi... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »