Informacje

03.03.2017 18:05 runął po silnym wietrze

"Został wykonany nieprawidłowo". Sprawa muru trafi do prokuratury

SERWISY:


Nadzór budowlany nakaże rozbiórkę pozostałości muru na Targówku i zgłosi sprawę prokuraturze. W czwartek ściana runęła na 21 aut, ich właściciele zgłaszają się na policję. Straty ma pokryć ubezpieczyciel.

Mur przewrócił się w czwartek po południu, podczas silnych podmuchów wiatru. Znajdował się na parkingu przy gimnazjum, między ulicami Krasiczyńską a Krasnobrodzką. Uszkodził ponad 20 zaparkowanych tam samochodów.

"Wykonany z błędami"

Sprawą zajął się nadzór budowlany. - Próbujemy ustalić, kto i na jakiej zasadzie go wybudował. Widać, że został nieprawidłowo wykonany, z błędami. Gimnazjum dostanie jeszcze dzisiaj decyzję o natychmiastowej rozbiórce pozostałości - zapewnił nas Andrzej Kłosowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. - W momencie, gdy ustalimy inwestora i wykonawcę, to złożymy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury – dodał.

Okoliczni mieszkańcy również nie mają wątpliwości co do jakości wykonania ogrodzenia. - Zawiał wiaterek, mur runął, przygniotło samochody. Nikt nie przewidywał, że on jest tak postawiony. Po prostu fuszerka – ocenił w rozmowie z reporterką TVN24 Ewą Paluszkiewicz jeden z poszkodowanych.

Jak dodała, teren parkingu należy do szkoły, a był dzierżawiony przez mieszkańców. Poszkodowani mogą teraz zwracać się do gimnazjum.

- Wszystkie osoby, które zostały poszkodowane prosimy, by zwracały się bezpośrednio do dyrekcji placówki edukacyjnej. Przez ubezpieczyciela zostały tam przesłane specjalne formularze. Trzeba je będzie wypełnić. Zakładam, że z odszkodowaniami nie powinno być jakichkolwiek problemów – uspokajał Rafał Lasota, rzecznik urzędu dzielnicy Targówek.

Kto postawił mur?

Mur wykonano w 2006 roku przy okazji modernizacji boiska szkolnego na zlecenie dzielnicy. - Chcemy sprawdzić, jak ten został ustawiony, czy było to zgodnie z przepisami. I przede wszystkim, czy zgodnie ze sztuką budowlaną. Na podstawie dokumentów chcemy ustalić, która z firm pracujących wówczas przy boisku, postawiła mur – zaznaczył rzecznik.

Sprawą zajęła się policja. - Trwają czynności wyjaśniające w trybie artykułu 308 kodeksu postępowania karnego (wyjaśniającego - red.). Funkcjonariusze przesłuchują świadków, robią oględziny i zbierają materiał, by dokonać odpowiedniej kwalifikacji – poinformowała tvnwarszawa.pl starsza sierżant Agata Halicka z komendy rejonowej.

I dodała, że zgłosiły się cztery z 21 osób, których samochody zostały zniszczone. - Ustalamy do kogo należy mur, kto go wybudował. Z uwagi na to, że był dookoła szkoły pani dyrektor bądź osoba przez nią upoważniona została poproszona, by stawić się do wyjaśnień w piątek. Do tej pory nie przyszła – powiedziała przed godz. 15 policjantka.

ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Zablokowali przejście dla pieszych. Obok przedszkola i przychodni

Zablokowali przejście dla pieszych. Obok przedszkola i przychodni

Brak miejsca do parkowania? Dla tych kierowców to nie problem. Postanowili swoje auta zostawić na przejściu dla pieszych. Nie przejęli się nawet bliskością... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »