Informacje

08.09.2017 16:19 sprawdź objazdy

Zmiany w ruchu i frezowanie.
Utrudnienia w sześciu dzielnicach

SERWISY:


Remonty, objazdy i nowe organizacje ruchu - to będzie trudny weekend dla wielu kierowców. Drogowcy będą prowadzili prace na terenie sześciu dzielnic: Mokotowa, Bemowa, Pragi Północ, Ursynowa, Targówka i w Śródmieściu.

Pierwsze zmiany w ruchu zostaną wprowadzone w piątek o godzinie 18 w związku z przebudową Marynarskiej. Zamknięta dla ruchu będzie ulica Postępu, na odcinku między Marynarską a uliczkami prowadzącymi do biurowców. Nie będzie można dojechać do Marynarskiej od strony Domaniewskiej.

Natomiast jadący od strony Cybernetyki na skrzyżowaniu z Marynarską będą musieli skręcić w prawo lub w lewo.

Objazd zamkniętego fragmentu ulicy Postępu zostanie poprowadzony Domaniewską i Wołoską. Utrudnienia związane są z demontażem fragmentu torowiska tramwajowego i przebudową ciepłociągu. Taka organizacja potrwa do niedzieli, do godziny 18. Ale drogowcy zastrzegają, że będzie wprowadzona również w przyszły weekend (16-17 września).

Zmiany na Pradze

Remonty, objazdy i nowe organizacje ruchu - to będzie trudny weekend dla wielu kierowców. Drogowcy będą prowadzili prace na terenie sześciu dzielnic: Mokotowa, Bemowa, Pragi Północ, Ursynowa, Targówka i w Śródmieściu.

 

Dużo zmian wokół Lazurowej

Na zmiany należy przygotować się też w rejonie Lazurowej. Nowa organizacja zostanie wprowadzona w piątek, około godziny 21. Ruch na odcinku między Sterniczą a Górczewską zostanie przełożony na nowo wybudowaną jezdnię zachodnią. Istniejąca jezdnia zostanie wyłączona z ruchu i rozpocznie się jej przebudowa.

Za skrzyżowaniem ze Sterniczą została wykonana przewiązka, przez którą kierowcy przejadą na nowo wybudowaną jezdnię. Na właściwą jezdnie wrócą natomiast przed skrzyżowaniem z Górczewską. Na całym odcinku będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Na skrzyżowaniach z ulicami Siemiatycką, Człuchowską, Batalionów Chłopskich i Karabeli oraz Szobera wydzielone będą dodatkowe pasy do skrętu. Utrzymany będzie także dojazd do ulic Szwankowskiego i Doroszewskiego.

Połączenia z Lazurową nie będzie miała za to ulica Wyki - objazd zostanie poprowadzony do Człuchowskiej i Karabeli. Dodatkowo z powodu budowy kanalizacji zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia Człuchowskiej, pomiędzy Lazurową a skrzyżowaniem z ulicami Karabeli i Rozłogi. Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na jezdnię północną.

Ruch pieszych będzie możliwy częściowo po nowym chodniku po stronie zachodniej, a częściowo po istniejącym chodniku po stronie wschodniej. Na skrzyżowaniach z ulicami Siemiatycką, Człuchowską, Batalionów Chłopskich i Karabeli oraz Szobera wytyczone będą przejścia dla pieszych.

Jak czytamy na stronie urzędu miasta, taka organizacja potrwa aż do 31 grudnia.

 

Frezowanie na Ursynowie i Targówku

Nie zabraknie też tradycyjnego weekendowego frezowania, które tym razem dotknie ulice Targówka i Ursynowa.

Od piątku, od godziny 22 do poniedziałku, do godziny 4 zamknięty dla ruchu będzie ciąg ulic Swojska - Janowiecka na odcinku od Jesiotrowej do granicy miasta. Zamknięte dla ruchu będzie również skrzyżowanie z Jesiotrową. Objazd wyłączonych z ruchu ulic zostanie poprowadzony ciągiem: Księcia Ziemowita - gen. Rozwadowskiego - Radzymińska - Łodygowa.

Utrudnienia czekają też pasażerów komunikacji. Autobusy linii 170 będą kursowały w obu kierunkach na trasie: RONDO STARZYŃSKIEGO - PKP ZACISZE-WILNO. Linia nocna N66 (tylko w kierunku krańca SOSNKOWSKIEGO) będzie kursowała objazdem ulicami Radzymińską i Łodygową.

 

Drugie frezowanie to prace na ulicy Zatorze. "To będzie nietypowa wymiana nawierzchni, bo drogowcy będą pracowali tylko nocami" - podkreślają urzędnicy. I tak w trzy kolejne noce: z 11 na 12, z 12 na 13 i z 13 na 14 września w godz. 22 - 6 zamknięta dla ruchu będzie ulica Zatorze (pomiędzy Wyczółki a Otomańską). Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Poleczki - Wirażowa - Cybernetyki - Obrzeżna - Kłobucka.

Od soboty remont Miodowej

Kolejne remonty rozpoczną się w sobotę. Wieczorem ruszy remont Miodowej i placu Krasińskich. W pierwszym etapie prac plac budowy obejmie chodnik na pl. Krasińskich po stronie Sądu Najwyższego. Przystanek, na którym zatrzymują się autobusy jadące w kierunku Żoliborza będzie czynny. Dojście do niego będzie możliwe od pomnika Powstania Warszawskiego oraz od przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Długą.

Natomiast od strony skrzyżowania ze Świętojerską będzie można dojść do wejścia na parking podziemny. Ponadto na jezdni wyłączony z ruchu zostanie jeden pas (wzdłuż krawężnika) w stronę Bonifraterskiej.

O frezowaniu ulicy 17 stycznia pisaliśmy przed tygodniem:

kw/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • łodyga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2017 14:13 ~łodyga

  ...a kiedy w końcu Łodygowa?????

 • nickt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2017 12:45 ~nickt

  ~mirol

  "Frezowanie na Ursynowie" ale juz gdzie to nie napisali...

  Ursynów to nie tylko KEN i Rosoła .. ul.Zatorze to też część Ursynowa

 • Lem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2017 09:17 ~Lem

  A co z ograniczeniem ruchu 10.09 na ul. Ł. Drewny? Jakaś impreza dla koniarzy, utrudnienia w ruchu, a tu ani słowa. Grunt to "rzetelność"!

 • mirol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2017 23:28 ~mirol

  "Frezowanie na Ursynowie" ale juz gdzie to nie napisali...

 • anna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2017 22:25 ~anna

  A kiedy zajmą się Powsińską do Powsinia?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

We wtorkowy poranek nasz reporter pojechał sprawdzić, czy drogowcy uporali się z wodą, która dzień wcześniej zalała węzeł Marynarska. Był tam świadkiem... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »