Informacje

28.08.2017 10:20 Kostka granitowa

Zaczął się remont Krakowskiego Przedmieścia. Autobusy na objazdach

SERWISY:


W poniedziałek rano rozpoczął się remont nawierzchni na Krakowskim Przedmieściu. Ulica została zamknięta dla ruchu, a autobusy skierowano na objazdy. Zmiany będą obowiązywać do końca września.

Prace będą dotyczyły odcinka od Nowego Światu do Królewskiej, ale w pierwszym etapie robotnicy wzięli się za najbardziej wyeksploatowane fragmenty Krakowskiego Przedmieścia: w rejonie pomnika Mikołaja Kopernika i w zatokach autobusowych przy Uniwersytecie Warszawskim.

Potwierdził to reporter tvnwarszawa.pl, który w poniedziałek udał się na Krakowskie Przedmieście. - Prace ruszyły. Rozpoczęto od zatoki autobusowej na wysokości Krakowskiego Przedmieścia numer 7, nieopodal skrzyżowania z Królewską - powiedział Artur Węgrzynowicz.

Dalsze remonty, jak zastrzegają pracownicy z Zarządu Dróg Miejskich, będą uzależnione od warunków pogodowych.

Na jezdni pojawi się nowa nawierzchnia z kostki granitowej o wymiarach 15 na 30, na 18 centymetrów, w kolorze szarożółtym. Z kolei w zatokach kostka granitowa będzie jasnobeżowa. Podbudowa - zarówno jezdni, jak i zatok - zostanie wykonana z betonu.

Autobusy na objazdach

W związku z pracami, od 28 sierpnia do 30 września ulica Krakowskie Przedmieście na odcinku Królewska - Świętokrzyska została zamknięta dla ruchu. Autobusy są kierowane na trasy objazdowe. Utrudnienia dotyczą linii E-2, 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 oraz N44.

E-2: w kierunku pętli PŁOCKA-SZPITAL. Zaczyna trasę od skrzyżowania Nowy Świat i Świętokrzyska. Potem jedzie ulicami: Świętokrzyska - Mazowiecka - Królewska i dalej swoją trasą. Natomiast w kierunku pętli WILANÓW zaczyna przejazd od skrzyżowania pl. Piłsudskiego/Królewska i dalej jedzie Królewską - Mazowiecką - Kredytową - Jasną - Zgoda – Krucza – Al. Jerozolimskie - Bracka - pl. Trzech Krzyży i dalej swoją trasą.

102, 105: w kierunku pętli MŁYNÓW i OS.GÓRCZEWSKA jedzie od skrzyżowania Świętokrzyska/Nowy Świat. Pojem ulicami: Świętokrzyska - Mazowiecka - Królewska i dalej swoimi trasami. Natomiast w kierunku pętli PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA i BROWARNA, startuje od skrzyżowania Królewska/Mazowiecka, a potem kieruje się na ulice: Mazowiecka – Kredytowa - Jasna - Świętokrzyska i dalej swoimi trasami.

111: w kierunku pętli ESPERANTO, od skrzyżowania Nowy Świat ze Świętokrzyską, a potem ulicami: Świętokrzyska - Mazowiecka - Królewska - pl. Piłsudskiego i dalej swoją trasą. Zaś w kierunku pętli GOCŁAW, od skrzyżowania pl. Piłsudskiego/Królewska: Królewska - Mazowiecka - Kredytowa - Jasna - Zgoda - Krucza - Al. Jerozolimskie i dalej swoją trasą.

Linie 116, 180, 222, 503: w kierunku pętli CHOMICZÓWKA, BIELAŃSKA i KONWIKTORSKA jadą od skrzyżowania Nowy Świat i Świętokrzyska, a dalej: Świętokrzyska - Mazowiecka - Królewska - Krakowskie Przedmieście i potem swoimi trasami. Natomiast w kierunku pętli WILANÓW, SPARTAŃSKA i NATOLIN PŁN., jeżdżą od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście i Królewska, a potem: Królewska - Mazowiecka - Kredytowa – Jasna - Zgoda – Krucza - Al. Jerozolimskie - Bracka - pl. Trzech Krzyży i dalej swoimi trasami.

128, 175: w kierunku pętli PL.PIŁSUDSKIEGO, od skrzyżowania Nowy Świat/Świętokrzyska: Świętokrzyska - Mazowiecka - Królewska - pl. Piłsudskiego i dalej swoimi trasami. Zaś w kierunku pętli SZCZĘŚLIWICE i LOTNISKO CHOPINA, od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/Królewska: Królewska - Marszałkowska - Al. Jerozolimskie i dalej swoimi trasami.

Linie  178, 518, N44: w kierunku pętli KONWIKTORSKA, NOWODWORY i ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ  jeżdżą od skrzyżowania Świętokrzyska i Mazowiecka, a dalej pojadą ulicami: Mazowiecka - Królewska - Krakowskie Przedmieście i potem swoimi trasami. Zaś w kierunku pętli PKP URSUS i DW.CENTRALNY, od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/Królewska: Królewska - Mazowiecka – Kredytowa - Jasna - Świętokrzyska i dalej swoimi trasami.

Przejście chodnikami jest cały czas możliwe, zaś na chodnikach pomiędzy pomnikiem Mikołaja Kopernika, na wysokości Oboźnej a Królewską wprowadzono możliwość jazdy rowerem (ciąg pieszo-rowerowy).

"Wyeksploatowany odcinek"

Dwa lata temu remont przeszedł odcinek Krakowskiego Przedmieścia od Królewskiej do Senatorskiej. Teraz miasto bierze się za kolejny fragment.

"To mocno wyeksploatowany odcinek" - przyznają urzędnicy. "Przyczynił się do tego m.in. większy niż zakładano ruch pojazdów, w tym autobusów komunikacji miejskiej. Duże znaczenie miała też intensywniejsza eksploatacja drogi w związku z budową w tym rejonie II linii" - wyjaśniają.

Prace, które właśnie się rozpoczęły zostały poprzedzone analizą mającą rozstrzygnąć, jakie roboty są konieczne, aby wyremontowana nawierzchnia była bardziej odporna na zużycie. Wykonał ją Instytut Badawczy Dróg i Mostów.

"Zbadaliśmy też stan nawierzchni i podbudowy jezdni. Dzięki temu opracowana została technologia, zapewniająca większą trwałość kamiennej nawierzchni jezdni. Warto dodać, że podobna, trwalsza technologia zostanie wykorzystana podczas rozpoczynającej się wkrótce modernizacji ulicy Miodowej i pl. Krasińskich" - wyjaśniają pracownicy ZDM.

Nowym Światem w jedną stronę

Oprócz Krakowskiego Przedmieścia, rozpoczęto również na Nowym Świecie, gdzie wyremontowane będą zatoki autobusowe przy Foksal i przy Ordynackiej. Na potrzeby tych robót jezdnia w rejonie przystanków została zwężona, a na odcinku pomiędzy rondem de Gaulle’a i Świętokrzyską  obowiązuje jeden kierunek ruchu - w stronę Krakowskiego Przedmieścia.

Objazd w przeciwnym kierunku został poprowadzony ulicami: Jasną - Zgoda - Bracką i Kruczą.

kw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 21:39 ~Edek

  Coroczny remont Krakowskiego przedmieścia.

 • pewnie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 18:48 ~pewnie

  pis będzie montował barierki na stałe i 10 pomników smoleńskich

 • warszawianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 18:20 ~warszawianin

  kostka za PRL wytrzymała przed i po kilkadziesiąt lat. Może redaktor napisze ile razy partacze zleceni przez ratusz wymieniali kostkę na Krakowskim Przedmieściu. Chyba 5 razy. Moze NIK przyjrzy się tym firmom zlecającym przez ratusz. i czy po poprzednim partactwie naprawili za własne pieniądze a nie znów podatnika. Moze znów potrzeba komisji ws niegospodarnosci w ratuszu.

 • pigwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 14:46 ~pigwa

  Kto kogo~Kto kogo

  A którędy przemaszeruje impreza cykliczna w celu modlitewnym ?

  Przeniesie się przed dom gnoma tam jest szeroka ulica.

 • wwww

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 14:21 ~wwww

  szkoda, że nie do placu Zamkowego

 • Podfruwajka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 14:05 ~Podfruwajka

  Misha~Misha

  A cały czas słyszymy od władz miasta że to ciężarówki niszczą ulice i wyszło szydło z worka że jednak autobusy mają swój spory udział w niszczeniu ulic... Może warto jednak pomyśleć o ulicach o większej nośności...

  Akurat wyjątkowo w tym przypadku SZYDŁO nie zawiniła, bo ona się przemieszcza tylko Casą

 • Remont cykliczny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 14:03 ~Remont cykliczny

  A nie można było tak od początku, ? Po co były te wszystkie prowizorki, rozjeżdżane co dwa lata ? Prawdę mówiąc i to co ma być teraz, nie gwarantuje trwałości, bo tam jest za wąsko, więc komunikacja musi jeździć częściej.

 • gaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 13:43 ~gaga

  a tu dzieci i młodziez do szkół, ludzie do pracy, a mieszkancy okolic to juz w ogole mają prze......ane. Najpierw metro rozwaliło okolicę na parę lat, potem pol roku zamknięci w weekendy.....brawo!!!

 • Kto kogo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 13:29 ~Kto kogo

  A którędy przemaszeruje impreza cykliczna w celu modlitewnym ?

 • astro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2017 12:08 ~astro

  Kto bogatemu zabroni?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

We wtorkowy poranek nasz reporter pojechał sprawdzić, czy drogowcy uporali się z wodą, która dzień wcześniej zalała węzeł Marynarska. Był tam świadkiem... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »