Informacje

15.07.2017 12:44 NAD WISŁĄ Rusza Punkt Wymiany Odpadów

Woda za pustą butelkę, bilety do teatru za odpady

SERWISY:

Butelka wody, bilet do kina lub do teatru - przynieś odpady, a dostaniesz upominek. Nad Wisłą ruszył Punkt Wymiany Odpadów. To kolejny element kampanii Dzielnica Wisła, której w tym roku przyświeca hasło "kultura osobista".

Punty Wymiany Odpadów (PWO) zlokalizowane są na plaży Poniatówka, w sąsiedztwie Strefy Rekreacyjnej Dzielnicy Wisła oraz po drugiej stronie rzeki w okolicy przystanku autobusowego Most Poniatowskiego 06. Jak zapowiada ratusz, punkty działają przez cały sezon w piątki od godz. 16.00 do 24.00,w soboty od 12.00 do 24.00 i niedziele od 12.00 do 22.00.

– Każdy może wymienić tu selektywne odpady recyklingowane, czyli szklane i plastykowe butelki na gadżety – zachęca Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta, Urzędu m.st. Warszawy i dodaje, że odpady te muszą być zebrane nad Wisłą. – Naszym celem jest edukacja, poprzez zachęcenie do sprzątania do sobie na bulwarach czy plażach - mówi.

Bilety do kina, teatru i na rejsy

Nagrody za zebrane odpady są różnorodne i zmieniają się każdego weekendu. Mieszkańcy będą mogli otrzymać między innymi bilety do kina, teatru, a także muzeów. Dodatkowo śmieci będzie można wymienić na bilety na rejsy po Wiśle. Jak przekonuje ratusz, sukcesywnie w sezonie pojawiać się będą również inne niespodzianki np. bio-żelki w kształcie łódek.

– Trwa Rok Rzeki Wisły, ale dbać o stan królowej polskich rzek powinniśmy dbać nie tylko od święta. Po raz kolejny w kampanii Dzielnica Wisła przypominamy użytkownikom nabrzeży, jak ważne w dbaniu o czystość i kondycję rzeki jest ich zachowanie. Nad Wisłą należy po sobie sprzątać, a teraz także warto to robić – przypomina Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.

Pełna butelka za pustą

Nowością tego sezonu będzie automat do wymiany pustych plastikowych butelek na wodę niegazowaną. Jeden z automatów do ich wymiany znajduje się w PWO przy moście Poniatowskiego, drugi w Beach Barze Aquatica nieopodal plaży Rusałka/ZOO.

– Sięgamy do nowoczesnych sposobów zbiórki odpadów, przyjaznych i bezpiecznych dla mieszkańców, które znajdą akceptację i spełnią swoją funkcję. Zastosowanie automatów na odpady będzie swoistym pilotażem i pokaże nam, czy jest miejsce w przestrzeni publicznej dla tego typu rozwiązań – podsumowuje Jolanta Krzywiec, dyrektor Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi m.st. Warszawy.

md/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • missyelliott

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2017 10:11 ~missyelliott

  ja Polak~ja Polak

  Polska to kraj rządzący przez debili.W Szwajcarii takie automaty do butelek są od 20 lat

  Takie dziwaczne mody ze "zgniłego zachodu" są "obce kulturowo" naszej obecnej ukochanej władzy ;] podobnie jak jazda rowerem czy wegetarianizm ;]

 • fray

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2017 17:04 ~fray

  Od takie ekologiczne "lanie wody".

 • stefan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2017 14:40 ~stefan

  A ile trzeba przynieść butelek by dostać normalnego prezydenta

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2017 08:51 ~waw

  A ile trzeba przynieść butelek, by dostać normalnego prezydenta Warszawy?

 • marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2017 22:49 ~marta

  Na zachodzie znane od wielu lat- dostaje się za plastik jakieś marne grosze ale dla Ziemi rozwiązanie super..Oczywiście najpierw trzeba było od "zachodu" czerpano ruję i porubstwo bo władza na tym najbardziej zarabiała zwłaszcza media..to co było tam dobre to było be...sukinkoty..Ciekawe jak są utylizowane sztuczne cycki..

 • fikol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2017 22:26 ~fikol

  Kiedyś były grube, plastikowe butelki, w które lano Ptysie, Helleny oraz te inne wielkokoncernowe napoje i każdy odnosił, bo taka butelka kosztowała 1,25 zł o ile dobrze pamiętam, więc 1/4 ceny napoju. A ja jako dzieciak, jak widziałem taką na podwórku, to hyc i szybko do sklepu po zarobek.

 • eloe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2017 19:58 ~eloe

  chociaż szklana ta butelka wody czy znowu plastik? serio to ja nie rozumiem, dlaczego nie ma zakazu sprzedaży tego cienkiego plastiku, i nikt nie wprowadzi plastików z kaucją.

 • Lcf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2017 19:19 ~Lcf

  Hmm ja bym się zapytał czemu taki punkt nie stoi w każdym większym sklepie?
  I dlaczego muszę płacić krocie za wywóz segregowanych śmieci, kiedy wcześniej firma odbierała je ode mnie za darmo, ba i nawet worki zostawiała ...
  No jak nie wiadomo o cho chodzi, to chodzi o pieniądze i ich wyciągnięcie z każdej kieszeni ...

 • Cebulaki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2017 19:00 ~Cebulaki

  Pomysłodawca nie wie, że skończy się jak promocja z Lidlem i tłumy zaczną ze śmieci komunalnych wymieniać na bonusy. Brzeg będzie dalej zasyfiony, a nagrody trafią do Januszy biznesu.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2017 18:52 ~Nick

  W Pradze taki automat na butelki np po piwie stoi w każdym większym sklepie. Ale u nas to i tak nie zda rezultatu bo większość butelek to bezzwrotne.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Parkowanie "po królewsku". Zastawił chodnik, bo robił zakupy

Parkowanie "po królewsku". Zastawił chodnik, bo robił zakupy

To Wilanów, więc postanowił zaparkować "po królewsku". Kierowca tej hondy jak gdyby nigdy nic zostawił auto na chodniku przed sklepem.... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »