Informacje

25.01.2016 19:58 "Braki, sprzeczności, nieścisłości"

Władze dzielnicy krytycznie o planie siedmiu wież. Komisja też na "nie"

SERWISY:

Powstający plan miejscowy okolic ronda Czterdziestolatka, który dopuszcza budowę w tym miejscu siedmiu wieżowców budzi coraz większe kontrowersje. Zastrzeżenia do wysokościowców zgłaszają władze Śródmieścia. Negatywnie projekt zaopiniowała też dzielnicowa komisja ładu przestrzennego.

Wieże mogłyby powstać w rejonie ulic Wspólnej, Emilii Plater, Chałubińskiego i Al. Jerozolimskich. Najwyższy z siedmiu budynków mógłby się piąć na 230 metrów.

W poniedziałek dzielnicowa komisja ładu przestrzennego opiniowała projekt nowej zabudowy tej części Śródmieścia. Wypowiedziała się o nim negatywnie.

- Przeciw było osiem głosów, za – jeden. Dwie osoby się wstrzymały – poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl radny Jan Śpiewak. – Dla nas to bardzo dobra informacja. Jesteśmy w połowie drogi, aby uchronić Śródmieście Południowe przed agresywną zabudową. Mamy nadzieję, że w czwartek rada dzielnicy podtrzyma tę opinię – podkreślił przewodniczący stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

"Braki, sprzeczności, nieścisłości"

Wcześniej o projekt planu miejscowego zapytaliśmy władze Śródmieścia.

- Zarząd dzielnicy Śródmieście, po wnikliwej analizie, stwierdził wiele braków, sprzeczności i nieścisłości w tekście i rysunku ww. planu, dotyczących głównie zapisów warunków ochrony konserwatorskiej budynków oraz formy i sposobu kształtowania budynków wysokościowych – poinformował naszą redakcję Mateusz Dallali, rzecznik Śródmieścia.

Jak podkreślił, część uwag może być uwzględniona przez Radę Warszawy, która ma ostateczny głos w sprawie planów zagospodarowania. Ale poważnych korekt w ten sposób przeprowadzić się nie da.

- Wiele z nich wymagać będzie ponownego przeprowadzenia procedury uzgodnieniowej, a następnie ponownego wyłożenia planu - zaznacza Dallali. - Zarząd dzielnicy Śródmieście rekomenduje radnym dzielnicy uwzględnienie w swojej opinii do planu sugerowanych uwag – dodaje.

Kontrowersyjne wieże

Uchwalanie planu dla tzw. rejonu Poznańskiej na terenie Śródmieścia Południowego wchodzi w decydującą fazę. W czwartek zaopiniuje go rada Śródmieścia, ale już podczas prac w dzielnicowej komisji ładu przestrzennego pojawiły się głosy sprzeciwu. Zapisów projektu planu broniła na naszych łamach jego autorka.

Główne kontrowersje budzi rozmieszczenie siedmiu wysokich wież w okolicy ronda Czterdziestolatka. Zaprotestowali przeciwko temu aktywiści, a przedstawiciele jednej z sieci komórkowych ostrzegali, że budynki mogą utrudniać łączność.CZYTAJ WIĘCEJ O KONTROWERSJACH WOKÓŁ PLANU

ran/jk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dziura "naprawiona" kamizelką od tygodnia czeka na załatanie

Dziura "naprawiona" kamizelką od tygodnia czeka na załatanie

Jadących ulicą Rostafińskich wita nietypowe zabezpieczenie dziury w jezdni. Została oznakowana... odblaskową kamizelką. "Zmyślność ta dech w piersi... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »