Informacje

27.02.2013 08:35 wypożyczalnie ruszą w drugiej połowie marca

Veturilo z nowym zabezpieczeniem

SERWISY:

- Wypożyczalnie rowerów Veturilo, po przerwie zimowej, ponownie ruszą w drugiej połowie marca. Rowery będą dodatkowo chronione przed kradzieżą - zapowiedziała Anna Knowska, rzeczniczka prasowa operatora systemu. W ubiegłym sezonie zaginęło 55 jednośladów.

Początkowo po przerwie zimowej system wypożyczalni rowerów Veturilo miał ponownie ruszyć 1 marca, jednak firma Nextbike (operator systemu) złożyła wniosek do ZTM o jego przesunięcie. Jak wyjaśniła Knowska, zimowa aura - niska temperatura i opady śniegu, uniemożliwiają montaż nowych stacji.

Zaginęło 55 rowerów

Knowska powiedziała, że rowery będą lepiej chronione przed kradzieżą. Jak wyjaśniła, oprócz obejmy, która służyła m.in. do przypinania jednośladu, rower będzie zabezpieczał także elektrozamek wmontowany w stojak. - W poprzednim sezonie zaginęło 55 rowerów. Jednoślady podczas zimowej przerwy poddano konserwacji. Wszystkie trafiły do magazynu, usterki zostały naprawione, liczba rowerów uzupełniona - powiedziała Knowska.

Zgodnie z umową 70 nowych stacji (1100 rowerów) ma ruszyć w tym samym terminie, co stacje działające w poprzednim sezonie (58 stacji 1050 rowerów). Nowe stacje powstaną m.in. w Śródmieściu i na Pradze. Dodatkowo z własnych środków wypożyczalnie sfinansują dzielnice: Białołęka, Targówek i Żoliborz - te wypożyczalnie mają ruszyć w kwietniu. Trzy stacje ze swoich środków sfinansuje także Ochota.

290 tys. wypożyczeń

System wypożyczania rowerów został w stolicy wprowadzony w sierpniu ub. roku, wówczas mieszkańcom udostępniono 58 stacji i 1050 rowerów. Od chwili jej uruchomienia na początku sierpnia do końca listopada, kiedy zakończył się sezon, odnotowano ponad 290 tys. wypożyczeń.

Pierwsze 20 minut jazdy z Veturilo jest darmowe, za kolejne 40 minut należy zapłacić złotówkę a za drugą godzinę jazdy 3 zł. Trzecia godzina jazdy kosztuje 5 zł, a czwarta i kolejna - 7 zł. Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia - 200 zł.

PAP/ran

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Nie przepuścił radiowozu na sygnale

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Przewróciła się ciężarówka, puszki na jezdni

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zderzenie radiowozu z tramwajem

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Śledczy rozbijają grupę mokotowską

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Legia świętowała mistrzostwo

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Najszybsze auto świata na Narodowym

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Kiedy parkował, skrzyżowanie było zamknięte. Zablokował ruch

Kiedy parkował, skrzyżowanie było zamknięte. Zablokował ruch

Kierowca granatowej alfy romeo zaparkował na zamkniętym fragmencie ulicy Popiełuszki, przy Krasińskiego. Najprawdopodobniej nie wiedział, że w sobotę ulica... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »