Informacje

20.03.2017 13:02 od ministra spraw wewnętrznych

To oni wytropili "Hossa". Nagrody dla policjantów

SERWISY:


Minister spraw wewnętrznych i administracji wyróżnił w poniedziałek liczne grono mundurowych. Wśród nagrodzonych znaleźli się też policjanci, którzy namierzyli kryjówkę Arkadiusza Ł. ps. Hoss.

Ale oprócz nagród dla policjantów, który doprowadzili do zatrzymania "Hossa", minister wręczył wyróżnienia za ratowanie ludzkiego życia.

- Jestem dumny z tego, że mogę wyróżnić prawdziwych bohaterów - powiedział minister Mariusz Błaszczak. - To jest wielka wartość, największa; ratowanie życia ludzkiego to jest rzecz niezwykła, rzecz, o której należy mówić - dodał.

"Ponownie zatrzymali"

Błaszczak poinformował, że przed jawną częścią uroczystości wyróżnił też policyjną grupę "Łowcy Cieni" z Poznania i funkcjonariuszy CBŚP z Warszawy, którzy "ponownie zatrzymali człowieka nazywanego tym, który stworzył mafię wyłudzającą od starszych ludzi pieniądze na tak zwanego wnuczka".

Minister zaznaczył, że musiał tak zrobić ze względu na charakter ich służby. Błaszczak ubolewał, że "Hoss" został wypuszczony za kaucją i był poszukiwany ponownie, wyraził przekonanie, że nie będzie trzeba go zatrzymywać po raz trzeci.

Poszukiwany listem gończym 49-letni Arkadiusz Ł. stał na czele grupy zajmującej się wyłudzaniem, w kilku krajach Europy, pieniędzy od starszych osób tzw. metodą na wnuczka. Został zatrzymany na początku lutego, ale wówczas sąd uznał, że nie ma potrzeby jego aresztowania i wyznaczył mu policyjny dozór.

"Hoss" wkrótce zniknął i przez kilka tygodni był poszukiwany. Ujęto go w czwartek na warszawskim Żoliborzu. Stołeczna prokuratura okręgowa zarzuciła "Hossowi" dokonanie oszustw na łączną kwotę ponad 1,4 mln zł.

Więcej odznaczeń

W poniedziałek nagrody od szefa MSWiA otrzymali także policjanci, którzy odnaleźli porwaną 12-letnią Amelkę z Golczewa. Dziewczynka została uprowadzona na początku marca niedaleko swojego domu. Wśród nagrodzonych są także policjanci, którzy pomogli rodzicom duszącego się noworodka, udzielił pierwszej pomocy dziecku pogryzionemu przez psa w miejscowości Dubin.

Minister wręczył także Krzyże Zasługi za Dzielność oraz Medale za Ofiarność i Odwagę - otrzymali je funkcjonariusze, którzy m.in. uratowali tonących, wynosili z mieszkań ofiary pożarów i ratowali próbujących popełnić samobójstwo.

Główne zdjęcie: Radek Pietruszka/PAP

PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Zablokowali przejście dla pieszych. Obok przedszkola i przychodni

Zablokowali przejście dla pieszych. Obok przedszkola i przychodni

Brak miejsca do parkowania? Dla tych kierowców to nie problem. Postanowili swoje auta zostawić na przejściu dla pieszych. Nie przejęli się nawet bliskością... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »