Informacje

03.07.2017 20:23 poznaliśmy szczegóły

Spotkania, spacery, likier i pierogi.
Wizyta pary książęcej w Polsce

SERWISY:

W czasie wizyty w Polsce książę i księżna Cambridge odwiedzą Warszawę i Gdańsk. Zwiedzą między innymi Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Stuthoff w Sztutowie, spotkają się z przedsiębiorcami i przespacerują gdańską starówką. Ujawniono właśnie szczegóły wizyty, która rozpocznie się 17 lipca.

"Książę i Księżna przybędą do Warszawy w południe 17 lipca. W Pałacu Prezydenckim Ich Królewskie Wysokości oficjalnie powita Prezydent Duda wraz z Pierwszą Damą" - podała w komunikacie ambasada brytyjska.

Po przyjeździe do stolicy Polski, książęca para zwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotka się z weteranami. William i Kate zapalą też znicze dla upamiętnienia powstańców.

Pomoc małym polskim firmom

Następnie goście przejadą do centrum The Heart w warszawskim wieżowcu Warsaw Spire, by tam spotkać się z młodymi przedsiębiorcami.

"The Heart, z którego roztacza się imponująca panorama stolicy Polski, to centrum współpracy startupów i korporacji. Książę i Księżna wezmą udział w tętniącym życiem wydarzeniu dotyczącym dziedzin, w których wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz poświęconym sesjom pitchingowym polskich startupów. Da to początek wydarzeniu 'Warsaw-London bridge', którego celem jest pomoc małym polskim firmom w uzyskaniu dostępu do rynków globalnych" - poinformowała ambasada.

Wieczorem William i Kate przejdą na spacer do Łazienek Królewskich i oranżerii, gdzie wezmą udział w przyjęciu wydanym przez ambasadora Wielkiej Brytanii w związku z urodzinami królowej. Książę wygłosi przemówienie, które zakończy pierwszy dzień wizyty.

Spacer starówką

Drugi dzień wizyty rozpocznie się w byłym niemieckim nazistowskim obozie Stutthof. William i Kate spotkają się z grupą byłych więźniów tego obozu.

Później książęca para pojedzie do Gdańska. Tam przespaceruje się starówką, spróbuje polskich pierogów i obejrzy wystawę bursztynów. Wysłuchają też występów lokalnych muzyków i artystów ulicznych.

"Na głównym miejskim placu Książę i Księżna włączą się w uliczną imprezę, gdzie zostaną poczęstowani Goldwasser – gdańskim likierem - i tradycyjnymi polskimi pierogami. Będą mieli również okazję przyjrzeć się pracy rzemieślników tworzących wyroby z bursztynu, a także posłuchać miejscowych muzyków i innych artystów nadających imprezie świąteczny ton" - zakomunikowała brytyjska placówka.

William i Kate odwiedzą też Teatr Szekspirowski w Gdańsku, którego William jest patronem. Para książęca będzie gościem specjalnego przedstawienia, zasiadając na widowni dziecięcej. Następnie goście wezmą w teatrze udział w niewielkim przyjęciu dla przedstawicieli świata sztuki, kultury oraz mediów z Polski i środowisk polonijnych w Wielkiej Brytanii.

"Przejdą przez słynną bramę Stoczni"

Na zakończenie wizyty w Gdańsku para uda się do Europejskiego Centrum Solidarności i przejdzie pod historyczną bramą Stoczni Gdańskiej. "Książę i Księżna zostaną oprowadzeni po muzeum i spotkają się z członkami-założycieli Solidarności. Przejdą także przez słynną bramę Stoczni, pozostającą symbolem protestów z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, a na koniec złożą wieniec pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Będzie to ostatni punkt drugiego dnia wizyty, po którym Książę i Księżna powrócą na noc do Warszawy" - poinformowała ambasada brytyjska.

Po wizycie w Polsce para uda się do Niemiec.

Zobacz też miasteczko na placu Krasińskich, gdzie ma wystąpić prezydent USA:

Czytaj też na tvn24.pl

PAP/tas/mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • waws

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 19:50 ~waws

  tomek4~tomek4

  A oni tu po co? Najeść się do syta i za darmo?

  To samo co Trampek zablokuje pół miasta i tyle nasze. To już wolę rodzinne królewską 

 • new legal act

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 11:49 ~new legal act

  Z powodu długowieczności kobiet tron będzie dziedziczony w co drugim pokoleniu. Czyli z dziadków przez wnuki.

 • tomek4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 11:27 ~tomek4

  A oni tu po co? Najeść się do syta i za darmo?

 • Tadeusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 10:57 ~Tadeusz

  Są bardzo sympatyczni, oby im się wizyta spodobała.

 • Złoto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2017 22:02 ~Złoto

  Goldwasser - coś specjalnie dla rodziny królewskiej. Pływają w tym likierze płatki prawdziwego złota. Ciekawe, czy następcy ( Drugi w kolejce ) brytyjskiego tronu i księżnej Cambridge będzie smakowało ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

We wtorkowy poranek nasz reporter pojechał sprawdzić, czy drogowcy uporali się z wodą, która dzień wcześniej zalała węzeł Marynarska. Był tam świadkiem... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »