Informacje

24.03.2016 15:30 potrwa cztery tygodnie

Sąd zarządził obserwację psychiatryczną Kajetana P.

SERWISY:

Sąd Okręgowy w Warszawie zarządził w czwartek czterotygodniową obserwację psychiatryczną Kajetana P., który przyznał się do zamordowania 30-letniej Katarzyny J. O taką obserwację wnioskowali w swej opinii biegli.

- Sąd zarządził badanie stanu zdrowia psychicznego podejrzanego Kajetana P., połączone z obserwacją sądowo-psychiatryczną w zakładzie leczniczym na oddziale psychiatrii sądowej szpitala w areszcie śledczym, na okres do czterech tygodni - poinformowała PAP sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak, rzeczniczka SO ds. karnych. Postanowienie to nie jest prawomocne.

Warszawska Prokuratura Okręgowa wystąpiła do sądu o obserwację P. tydzień temu. Nie ujawniono szczegółów uzasadnienia wniosku.

Obserwacja rozpocznie się siedem dni od momentu dostarczenia zawiadomienia podejrzanemu i jego obrońcy, jeśli ci nie złożą zażalenia.

Ma obrońcę z urzędu

Na wniosek obrońcy podejrzanego i podejrzanego sąd wyznaczył też Kajetanowi P. innego obrońcę z urzędu, w miejsce uprzednio wyznaczonego (z którego P. zrezygnował).

27-letni Kajetan P. jest podejrzany o to, że na początku lutego zamordował lektorkę języka włoskiego Katarzynę J. na Woli. Ciało 30-latki, z odciętą głową, przewiózł do wynajmowanego mieszkania na Żoliborzu i podpalił. Tam odkryli je strażacy, wezwani do pożaru.

Mężczyzna uciekł i ukrywał się przez prawie dwa tygodnie. 17 lutego Kajetana P. zatrzymano w stolicy Malty, La Valletcie. Dzień później maltański sąd wydał zgodę na ekstradycję Kajetana P. i 26 lutego został on przewieziony do Polski.

Przypadkowa ofiara

Podczas przesłuchania mężczyzna nie okazał skruchy. Z jego wyjaśnień wynika, że Katarzyna J. była przypadkową ofiarą. Mówił, że postanowił zabić człowieka "w ramach pracy nad sobą i walki ze słabościami". Telefon do kobiety znalazł na stronie internetowej z ogłoszeniami, ofertami korepetycji językowych; wybrał ją, bo nie zamieściła swojego zdjęcia.

W tej sprawie przesłuchano wszystkich świadków; jak informowała na początku marca prokuratura "dalszy bieg śledztwa zależy m.in. od tempa pozyskiwania opinii biegłych - w tym m.in. opinii traseologicznej, biologicznej, z mechanoskopii czy toksykologii". Za zabójstwo grozi kara dożywocia.

 

PAP/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • sprawiedliwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2016 00:05 ~sprawiedliwy

  ile trzeba dac w łapę żeby zamiast dozywocia w pierwszej rozprawie dostać badania psycho ?

 • Hanibal Lektor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2016 11:29 ~Hanibal Lektor

  kajetan - trzymaj sie, nie trac glowy!

 • Normalny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2016 20:27 ~Normalny

  ~Trololo - Ale kogo to obchodzi? Zabójców nie chcemy w społeczeństwie, czy są chorzy czy zdrowi na umyśle. Pieniądze można wydać znacznie lepiej niż na leczenie świrów (które i tak nic nie da).

  trololo~trololo

  Goran - litości. Przyznanie się nie jest królową dowodów. Nie wiadomo, czy był poczytalny w chwili zdarzenia, nie wiadomo, czy w ogóle jest poczytalny.


 • ble ble

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2016 19:45 ~ble ble

  Jesli obserwacja wykaze ze facet jest poczytalny to niech go wypuszcza :)

 • Jon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2016 18:51 ~Jon

  Ta sprawa jest bardzo przykra. Młoda wykształcona kobieta nie żyje, młody chłopak zawalił sobie życie. Nie wierzę w jego zeznania. Nie trzymają sie kupy. Gdyby planował zaplanowałby też ucieczkę, a nie jeździł taksówkami po mieście
  z przeciekającymi torbami. Gdzie tu logika? Wg mnie działanie pod wpływem afektu i w bardzo dużym stresie. Potem ta ucieczka przez Niemcy gdzie podobno godzinę studiował rozkład jazdy. To tak się przygotował na to niby zaplanowane spotkanie? Gość kręci.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2016 18:41 ~nick

  trololo~trololo

  Goran - litości. Przyznanie się nie jest królową dowodów. Nie wiadomo, czy był poczytalny w chwili zdarzenia, nie wiadomo, czy w ogóle jest poczytalny.

  Niepoczytalnym można być tylko w chwili popełniania morderstwa, a nie stale.

 • trololo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2016 17:02 ~trololo

  Goran - litości. Przyznanie się nie jest królową dowodów. Nie wiadomo, czy był poczytalny w chwili zdarzenia, nie wiadomo, czy w ogóle jest poczytalny.

 • Goran

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2016 16:32 ~Goran

  Czegoś tu nie rozumiem. Przyznał się do tej zbrodni, sprawa jest oczywista więc pytam po co obserwacja psychiczna. Szkoda czasu i pieniędzy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Tak mieszkańcy witali autobus

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Ruszyła przebudowa Marynarskiej

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zrywają asfalt nad głowami pieszych

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wjechał w kino Praha

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Taki będzie Sezam w nowej odsłonie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Nie chcą pracować na czarno

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zagrali "Skrzypka..." na placu

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Jak tu jechać? Pasy sieją zamęt

Jak tu jechać? Pasy sieją zamęt

Ulica Kasprzaka sprawia ostatnio sporo problemów kierowcom. Wszystko przez namalowane na jezdni pasy, które... się przecinają. "Stare pasy ruchu są nadal... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »