Informacje

 

Warszawska straż pożarna wyjeżdżała do pomocy prawie 1000 razy. Zgłoszenia związane z potężną burzą docierały także do straży miejskiej - ta odnotowała ich ponad 300.

Gwałtowna nawałnica nadciągnęła nad stolicę około południa. Momentalnie zaczęliśmy dostawać sygnały o problemach. - Strażacy nie nadążają z interwencjami - mówił nasz reporter.

Sytuacja zaczęła się stabilizować po południu, czyli kilka godzin po przejściu burzy. - Łącznie mieliśmy ponad 900 zgłoszeń. Większość dotyczyła powalonych drzew. Na terenie warszawy pracowało 50 samochodów, w tym ochotnicze straże pożarne ze względu na liczbę zdarzeń. W akcji udział brało kilkuset strażaków - powiedział przed godziną 20 Tomasz Cisek ze stołecznej straży pożarnej i dodał, że "do strażaków wpływają jeszcze pojedyncze zgłoszenia"

Sporo pracy mieli strażnicy miejscy, którzy podjęli ponad 300 interwencji. Dotyczyły one powalonych drzew, połamanych konarów i gałęzi, które spadły na zaparkowane auta, ulice lub chodniki, uszkodzonych trakcji tramwajowych, podtopień oraz uszkodzonej sygnalizacji świetlnej.

Zablokowane ulice

Jak dowiedzieliśmy się od służb, jedna osoba została ranna w wyniku nawałnicy. Był to kierowca samochodu, na który drzewo runęło przy placu Wilsona.

Ogromna nawałnica spowodowała zniszczenia w całej stolicy.

- Drzewo spadło między innymi na samochody przy ulicach Mickiewicza i Grzybowskiej. Częściowo nieprzejezdna jest też aleja Jana Pawła II – relacjonował w czwartek chwilę przed 14 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Po 15 nasz drugi reporter zauważył drzewo, które kompletnie zniszczyło ogródek przed jedną z restauracji przy ulicy Świętokrzyskiej. - Drzewo połamało stoliki, krzesła i zablokowało chodnik - mówił Mateusz Szmelter.

Zablokowana była też częściowo Wisłostrada na wysokości Bielan czy ulica Rozbrat, gdzie został wstrzymany ruch, również autobusów. Reporterzy 24 informowali nas także o zwalonym drzewie w alei Krakowskiej, które blokowało ruch.

Chwilę po przejściu burzy nie działała sygnalizacja na rondzie Dmowskiego i ONZ. - Drzewo spadło też na budkę z warzywami przy ulicy Staszica - mówił reporter tvnwarszawa.pl, Artur Węgrzynowicz.

Powalone gałęzie i konary sparaliżowały również komunikację tramwajową na Żoliborzu. Drzewa spadły na trakcję w ulicy Mickiewicza i Popiełuszki.

"W związku z trudnymi warunkami pogodowymi występują utrudnienia, opóźnienia w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej. Wprowadzone zostaje wzajemne honorowanie biletów w pociągach i pojazdach komunikacji miejskiej w strefie I i II" - podawał Zarząd Transportu Miejskiego.

Utrudnienia dla pociągów

Spore utrudnienia były też na kolei. "Około godziny 12:50 po ulewnym deszczu oraz gradobiciu nad Warszawą drzewo spadło na sieć trakcyjną pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim. Ruch pociągów na linii dalekobieżnej i aglomeracyjnej został wstrzymany. Na miejsce został skierowany zespół szybkiego usuwania usterek" - poinformował Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak zaznaczył, o godz. 14.20 przejezdny był jeden tor dalekobieżny pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim. Po 15 reporterka TVN24 relacjonowała, że pociągi jadące z Dworca Wschodniego miały kilkaset minut opóźnienia.

"Gwałtowne załamanie pogody spowodowało także zmiany na linii średnicowej. W rejonie stacji Powiśle fragmenty drzew spadły na sieć trakcyjną. Na linii podmiejskiej pociągi kursują po jednym torze" - informował Jakubowski.

W komunikacie przesłanym do mediów PKP poinformowało o zakończeniu utrudnień około godziny 18.

Problemy w całym mieście

- W związku z nawałnicą pojawiły się pewne wyłączenia w dostawie energii elektrycznej i nasze ekipy na bieżąco to naprawiają – mówił Jakub Zajdel z firmy Innogy.

Ratusz informował też, że doszło do awarii energetycznej w rejonie ulic: Bohaterów Warszawy, Chrościckiego, Traktorzystów, a także na Białołęce przy ulicach Cytadeli i Zdziarskiej.

 

ran/jb//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • akuku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2017 08:18 ~akuku

  Najbardziej drzew szkoda..

 • Krzysiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2017 07:12 ~Krzysiek

  tutturut~tutturut

  a psioczyli na lex Szyszko...

  Lex Szyszko nie zakładał, że wolno wycinać słabe i chore drzewa i pewnie większość wyciętych drzew była silna i zdrowa.

 • konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2017 06:43 ~konrad

  Jesteśmy przygotowani, czy nie tak brzmiało zapewnienie bezmózgowców ?

 • muszlak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 23:26 ~muszlak

  Na Kawęczyńskiej przy bazarku, po 20 minutach wichury (koło 12:30) wyrwało też drzewo z korzeniami, grad walił wielkości kasztanów. Armagiedon

 • konus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 18:18 ~konus

  Codziennie ludzie giną w wypadkach samochodowych.Unicestwić wszystkie samochody!!!!!!

 • Antek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 17:21 ~Antek

  tutturut~tutturut

  a psioczyli na lex Szyszko...


  Jedna burza i zaraz mają być wszystkie drzewa wycięte?

 • zoliborz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 17:13 ~zoliborz

  Niestety drzewa na alei Wojska Polskiego jak i na Mickiewicza są w fatalnym stanie, niezadbane. Przy każdej większej wichurze nie polecam przebywać w tych rejonach.

 • gonzo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 16:37 ~gonzo

  wszystko fajnie, tylko dlaczego, aby obejrzeć 15 sekund filmu muszę oglądać pół minuty reklam? Trochę przesadzacie..

 • CoZaMasakra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 16:11 ~CoZaMasakra

  Taaa... bo to pierwsza i ostatnia nawałnica w Warszawie...

 • Maria

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 16:10 ~Maria

  Jak ludzie zaczną skarżyć miasto i żądać odszkodowań to może ci co wydają zgodę na sadzenie drzew przy ulicach i domach zmądrzeją. A gdzie ci co nie pozwalają wycinać drzew jak im teraz?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Parkowanie "po królewsku". Zastawił chodnik, bo robił zakupy

Parkowanie "po królewsku". Zastawił chodnik, bo robił zakupy

To Wilanów, więc postanowił zaparkować "po królewsku". Kierowca tej hondy jak gdyby nigdy nic zostawił auto na chodniku przed sklepem.... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »