Informacje

16.07.2017 12:46 piłka reczna plażowa

Piłkarze ręczni z hali przenieśli się pod most

SERWISY:

Latem piłkarze ręczni zamieniają parkiet na… piasek. W Warszawie grają na plaży "Poniatówka". - To widowiskowy sport, są wrzutki, rzuty z obrotem - mówi jeden z zawodników.

Na plaży "Poniatówka" pojawiło się boisko, gdzie rywalizują zawodnicy piłki ręcznej. Ale warunki do gry mocno odbiegają od tych, które znają z hali.

O kulisach tego przedsięwzięcia mówi Artur Niesłuchowski, organizator akcji. - Piłka ręczna plażowa ma już swoją historię, ale dopiero w ostatnich latach jest to coraz bardziej promowany sport - twierdzi.

Piłka ta sama, zasady różne

Jak opowiada, rywalizacja na warszawskiej plaży jest formą wakacyjnego treningu dla piłkarzy ręcznych, halowych. Jednak zastrzega, że zasady obu dyscyplin różnią się. - Mamy mniej zawodników na boisku, bramki są rzucane za dwa punkty, są widowiskowe. Wszystko służy temu, żeby ta dyscyplina podobała się publiczności, była jak najbardziej efektowna - mówi Niesłuchowski.

Precyzuje też, że w piłce plażowej w drużynie zobaczymy trzech zawodników i bramkarza. - Ten schodzi do każdej akcji ofensywnej, w jego miejsce pojawia się "wlotek". W ten sposób utrzymuje się zawsze przewagę w ataku, czterech zawodników atakuje na trzech obrońców, co daje możliwość, że zawsze znajduje się zawodnik wolny, któremu można podać piłkę i nie trzeba wprowadzać kozłowania - tłumaczy organizator.

"Decydują sekundy"

- To widowiskowy sport, są wrzutki, rzuty z obrotem, gramy dwa razy dziesięć minut i sekundy decydują o tym, że można wygrać lub przegrać. Na hali jednak gra się dwa razy 30 i margines błędu jest dużo większy - komentuje jeden z zawodników.

Drugi dodaje, że piłka ręczna halowa i piłka ręczna na piasku to dwa różne sporty. - Ciężko mi się przestawić - mówi, choć inicjatywę ocenia pozytywnie. - Na letni okres jest to wspaniały pomysł - dodaje.

kz/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

We wtorkowy poranek nasz reporter pojechał sprawdzić, czy drogowcy uporali się z wodą, która dzień wcześniej zalała węzeł Marynarska. Był tam świadkiem... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »