Informacje

12.04.2017 14:00 w czwartek wernisaż

Nieokiełznana natura "Arobala"

SERWISY:


Ilustracje jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich rysowników Bartka "Arobala" Kociemby będzie można obejrzeć na wystawie w nowo powstałej galerii I Do Art przy Burakowskiej. W "Mokradle" artysta powraca do swoich ulubionych motywów – postaci i roślin.

"Rośliny otaczają postacie i są centralnym elementem wszystkich prac. To spacer przez pierwotną naturę. Błądzimy wzrokiem po nieokiełznanych kształtach roślin, które rozrastają się bez kontroli i przybierają czasem formę świata zwierzęcego, zmieniają się w faunokształty. Te rośliny to także nawiązanie do uczuć i emocji - dzikich, niebezpiecznych i nieujarzmionych" – czytamy w zapowiedzi wystawy.

Prace powstały w technice kolażu. Poszczególne elementy rysunków były wycinane i komponowane. Wszystkie utrzymane w jednej gamie kolorystycznej. "Przechadzka po tytułowym mokradle staje się okazją do zmierzenia się z czymś, co jest dzikie, a równocześnie daje możliwość poszukiwania autentycznego kontaktu ze sobą i światem" - tłumaczą organizatorzy.

Sztuka w fabryce koronek

Bartek Kociemba Arobal urodził się w Szczecinie, ale żyje i tworzy w Kopenhadze. Jest autorem ilustracji prasowych i książkowych, plakatów teatralnych, a także okładek płyt, m.in. Moniki Brodki, Fisza i Emade. Rysuje portrety ludzi i roślin. Przez kilka lat tworzył plakaty dla Teatru Dramatycznego. Współpracuje m. in. z Instytutem Teatralnym i Teatrem Wielkim Operą Narodową.

I Do Art to nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy stworzone w industrialnej przestrzeni dawnej fabryki koronek przy ul. Burakowskiej 5/7. Wernisaż pierwszej wystawy odbędzie się w czwartek 13 kwietnia o godz. 19.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

We wtorkowy poranek nasz reporter pojechał sprawdzić, czy drogowcy uporali się z wodą, która dzień wcześniej zalała węzeł Marynarska. Był tam świadkiem... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »