Informacje

28.11.2012 17:39 połączenia na podwarszawskie lotnisko

Nie tylko taksówką. Jak tanio dojechać do Modlina?

SERWISY:


Autobus, pociąg, taksówka a może własny samochód? Dostać się na lotnisko w Modlinie można na wiele sposobów. Wszystko zależy od grubości portfela i czasu jaki możemy poświęcić na podróż.

1. AUTOBUS TRANSLUD

- Za półtorej godziny mam samolot. Dojadę na czas na lotnisko? – zapytaliśmy kierowcę autobusu firmy Translud, jadącego do Modlina.

- Zdąży pan. Na 100 procent, jeżeli nie będzie po drodze wypadku. Nigdy nie było przypadku, żeby ktoś, kto ze mną jechał i spóźnił się na samolot – zapewnia pan Wojciech i wymienia zalety jazdy autobusem: – Bilet kosztuje 8 zł. Bagaż przewożony jest gratisowo.

Problemem może być przesiadka. Na pętli "Twierdza Modlin", trzeba zmienić busa. Autobusy są ze sobą skoordynowane. - Jeżeli mam opóźnienie, dzwonię i mówię, żeby kolega na mnie poczekał, wtedy pasażer od razu się przesiada – mówi pan Wojciech. W drugim autobusie nie trzeba kupować dodatkowego biletu, ważny jest ten zakupiony w Warszawie.

Autobusy Translud wyjeżdżają z przystanku na ul. Marszałkowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Złotą. W dni robocze odjeżdża do Modlina 31 autobusów. Pierwszy o 6:30, ostatni o 22:20. Są to linie numer 2 i 6.

SPRAWDŹ ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW TRANSLUD

SPRAWDŹ ROZKŁAD AUTOBUSÓW Z TWIERDZY MODLIN NA LOTNISKO


2. A
UTOBUS POLONUS

Drugą tanią opcją jest dojazd autobusem firmy Polonus. Jeździ on na pętle w "Twierdzy Modlin" z al. Jana Pawłą II obok Złotych Tarasów. W dni robocze jeździ 7 autobusów. Pierwszy o 8:40, ostatni o 20:20. Przystanek w Warszawie jest słabo oznaczony, dlatego warto wszystko wcześniej sprawdzić w internecie.

- Podróż trwa 70 minut. My jeździmy przez Jabłonne i Nowy Dwór Mazowiecki. Bilet kosztuje 8 zł. – mówi kierowca autobusu pan Wojciech. Polonus również nie jeździ bezpośrednio na lotnisko. Na przystanku "Twierdza Modlin" trzeba się przesiąść. Jednak Polonus nie jest skoordynowany z autobusami jeżdżącymi bezpośrednio na lotnisko.

SPRAWDŹ ROZKŁAD JAZDY POLONUSA

3. MODLINBUS

Jedynym autobusem jeżdżącym bezpośrednio na lotnisko jest oficjalny ModlinBus. Startuje on z przystanków przy al. Jerozolimskich 56 c. (parking Uniwersum), a także z Lotniska Modlin do Warszawy. Autobus jest znacznie wygodniejszy od tych Polonusa i Transludu, ale bilet kosztuje aż 33 zł. (kupiony przez internet może kosztować 25 zł).

SPAWDŹ CENNIK MODLINBUS

4. KOLEJE MAZOWIECKIE

Do Modlina można dojechać również Kolejami Mazowieckimi. Pociągi na trasie Modlin - Warszawa zatrzymują się na stacjach: Nowy Dwór Mazowiecki, Chotomów, Legionowo Przystanek, Legionowo, Warszawy Płudy, Warszawa Toruńska, Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna oraz Warszawa Zachodnia.

Czas przejazdu z Centralnego na stację Modlin to ok 44 minuty. Autobus z dworca bezpośrednio na lotnisko jedzie ok. 10 min. Bilet kosztuje 12zł, obejmuje trasę: Warszawa - Lotnisko Modlin.

SPRAWDŹ ROZKŁAD KOLEI MAZOWIECKICH

5. WŁASNY SAMOCHÓD

Na lotnisko Modlin można dojechać oczywiście również własnym autem. Samochód możemy zostawić na parkingu lotniska. 1 dzień parkowania kosztuje 60 zł.

SPRAWDŹ CENNIK LOTNISKOWEGO PARKINGU

6. TAKSÓWKA

W niedzielę i święta oraz w środku nocy dojad do Modlina może być utrudniony. Wtedy najprawdopodobniej będziemy zmuszeni jechać taksówką. Za kurs na lotnisko, Sawa Taxi z centrum Warszawy liczy sobie 149 zł. Nie jest to najtańsza oferta i tak np. firma Night Drivers oferuje dojazd za 90 zł.

Jak wy jeździcie do Modlina? Która opcja jest dla was najlepsza? Czekamy na wasze propozycje.

lata//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Zawłaszczył dwie koperty. Urzędnicy uprzejmie donoszą

Zawłaszczył dwie koperty. Urzędnicy uprzejmie donoszą

Zajął dwa miejsca dla niepełnosprawnych, choć nie miał do tego uprawnień. Obfotografowali go urzędnicy. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »