Informacje

30.03.2017 17:50 sprawdź utrudnienia

Metro na Wolę: z Wolskiej przenoszą się na Płocką

SERWISY:

W weekend 8-9 kwietnia rozpoczną się zasadnicze prace budowlane stacji "Płocka" na II linii metra. Konieczne będzie zamknięcie fragmentu ulicy Płockiej, autobusy pojadą objazdem przez Skierniewicką. W zmian ruch wróci na Wolską.

Stacja powstanie pod ulicą Płocką w rejonie skrzyżowania z ulicą Wolską. Na razie prace przygotowawcze toczą się na fragmencie Wolskiej. Na początku kwietnia plac budowy przeniesie się na ulicę Płocką. Konieczne będzie zamknięcie jej fragmentu - od ulicy Wolskiej do ulicy Ludwiki.

Zwężenia, objazdy

Dojazd do posesji przy ul. Płockiej 13, 15 i 17 będzie utrzymany od strony ul. Ludwiki, tymczasową dwukierunkową jezdnią. Natomiast na ul. Kasprzaka, w kierunku centrum, zostanie wytyczony "lewoskręt" w ul. Skierniewicką.

W związku z zamknięciem odcinka ulicy Płockiej autobusy linii 103, 136, N45 i N95 pojadą objazdem, przez równoległą Skierniewicką. Para przystanków ma powstać przy skrzyżowaniu z Siedmiogrodzką.

Stacja metra "Płocka" to jedna z trzech nowych stacji II linii, które powstaną w kierunku Bemowa w ramach tak zwanego etapu 3+3. Oprócz "Płockiej" planowane przystanki podziemnej kolejki to "Młynów" (pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny) i "Księcia Janusza" (pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza). Ten odcinek metra rozbuduje turecka firma Gulermak za ponad 1,1 mld zł.

- W przyszłym tygodniu, w weekend 7-9 kwietnia planujemy zakończenie robót w obrębie ulicy Wolskiej, zostanie otwarta dla ruchu, zamknięta w ten sam weekend zostanie ulica Płocka - powiedział Krzysztof Piasecki, kierownik kontraktu.

Wydali już 48,7 mln zł

Do wykonywania ścian szczelinowych "w zasadniczym zakresie" na stacji "Płocka" wykonawca ma przystąpić w czerwcu tego roku.

Piasecki poinformował, że w rejonie stacji "Księcia Janusza" prace są prowadzone od listopada ubiegłego roku, obecnie kończy się etap przebudowy sieci podziemnych. W pierwszej połowie kwietnia wykonawca chce rozpocząć roboty konstrukcyjne, czyli wykonywanie ścian szczelinowych. W rejonie stacji "Młynów" prace postępują równolegle, tutaj również w kwietniu Gulermak chce zacząć prace przy ścianach szczelinowych.

Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk podsumował dotychczasowe wydatki na rozbudowę II linii metra. Powiedział, że do tej pory - w związku z przebudową infrastruktury i innymi pracami przygotowawczymi, które były prowadzone po stronie zachodniej - wydatkowano kwotę około 48,7 milionów złotych, co stanowi około 4 procent wartości kontraktu.

W ramach etapu 3+3, oprócz trzech stacji w kierunku Bemowa, mają powstać trzy stacje na prawym brzegu Wisły, w kierunku Targówka: "Szwedzka" (pod Strzelecką po wschodniej stronie Stalowej), "Targówek" (w okolicy skrzyżowania Pratulińskiej z Ossowskiego) i "Trocka" (w rejonie skrzyżowania Pratulińskiej z Trocką). Stacje wybuduje włoska firma Astaldi za ponad 1 miliard złotych.

PAP/kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2017 11:27 ~wawa

  Wg pierwotnych informacji Wolska miała być zamknięta do 31 marca, tak więc coś się posypało z terminami.

 • Piotrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2017 10:54 ~Piotrek

  http://www.infoulice.um.warszawa.pl/sites/default/files/184069/komunikacja.png
  "Geniusze" już puścili tramwaj ul. Kasprzaka :P

 • wilq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2017 09:52 ~wilq

  mieszkaniec~mieszkaniec

  A może przydałaby się jakaś mapka - Płocka jest długa - ciągnie się od Obozowej do Kasprzaka - Na jakim odcinku Płocka będzie zamknięta cała?

  Mapki są dostępne tutaj:
  http://www.infoulice.um.warszawa.pl/node/121525

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2017 09:28 ~mieszkaniec

  A może przydałaby się jakaś mapka - Płocka jest długa - ciągnie się od Obozowej do Kasprzaka - Na jakim odcinku Płocka będzie zamknięta cała?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

We wtorkowy poranek nasz reporter pojechał sprawdzić, czy drogowcy uporali się z wodą, która dzień wcześniej zalała węzeł Marynarska. Był tam świadkiem... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »