Informacje

19.02.2016 11:51 "bardzo trudna sprawa"

Mecenas "od spraw beznadziejnych".
Ma bronić Kajetana P.

SERWISY:


- To będzie bardzo trudna sprawa – mówi reporterowi TVN24 Tadeusz Wolfowicz, który ma być obrońca Kajetana P. Mecenas znany jest z tego, że wcześniej bronił przed sądem osoby z pierwszych stron gazet.

Wolfowicz przyznał, że nie miał możliwości jeszcze porozmawiania z Kajetanem P. Nie miał też wglądu do akt. A pełnomocnictwa udzielili mu członkowie rodziny podejrzanego o brutalne zabójstwo. Ostatecznie na obrońcę może go wyznaczyć sam Kajetan P.

"Ważne będą ekspertyzy"

Zaznaczył jednak, że obrona 27-latka to bardzo trudne zadanie. - To będzie bardzo trudna sprawa, dla wszystkich jej uczestników – zaznaczył Wolfowicz. - Natomiast wahałbym się określić ją, a słyszałem o takiej jej cesze: niespotykaną w naszym sądownictwie. Przepraszam, ale takie tragedie, takie dramaty były już w przeszłości. Powiem coś, być może niepopularnego, z uwagi na usterki ludzkiej kondycji, obawiam się, że z takimi sprawami będziemy mieli jeszcze do czynienia - dodał.

Mecenas podkreślił, że odtworzenie okoliczności towarzyszących temu wydarzeniu należy do organów ścigania. - Do prokuratury i policji. Natomiast bardzo ważne znaczenie będą miały ekspertyzy – podkreślił Wolfowicz.

Jak mówił, opracowanie opinii z kilku co najmniej dziedzin będzie oznaczało bardzo długi okres postępowania w tej sprawie. - Myślę, że dopiero na bazie zawartości tych opinii, opracowań specjalistycznych może zostać podjęty plan obrony. Uważam, że w szczególności medycy i biegli psychiatrzy będą mieli ogromne pole do popisu. Ich ekspertyzy, konkluzje będą miały bardzo poważne znaczenie dla dalszego toku postępowania - wyjaśnił mecenas.

"Wstrząs i przeżycie"

Wolfowicz nie chciał teraz oceniać zachowania Kajetana P. - Jeżeli założyć doniesienia medialne, bo nie znamy zawartości materiału dowodowego, to wypowiadanie się w tej materii, jest wyłącznie spekulacją – zaznaczył. – Z pewnym zaskoczeniem przyjmuję do wiadomości wypowiedzi autorytetów z różnych dziedzin nauki, którzy wypowiadają się na przykład w sposób jednoznaczny i kategoryczny na temat poczytalności podejrzanego, jego motywów, reżyserii jego działania. Myślę, że to wyłącznie przypuszczenia – podkreślił.

Mecenas przyznał, że docierające do rodziny Kajetana P. informacje o całej sprawie to "ogromny wstrząs i przeżycie". Zaznaczył, że dramat przeżywają również najbliżsi pokrzywdzonej. - Powiem coś może niepopularnego, ale wydaje mi się, że pewne wyciszenie tej sprawy będzie dla dobra tego postępowania, a także rodziny pokrzywdzonej - powiedział Wolfowicz.

Zarzuty i przesłuchanie

Co się wydarzy, gdy Kajetan P. zostanie przetransportowany do Polski?. – Odbędą się czynności postępowania przygotowawczego. Myślę, że jedną z nich - nieuniknioną - będzie oczywiście postawienie osobiście zarzutu podejrzanemu i przesłuchanie go. Ufam, że w obecności obrońcy – zaznaczył Wolfowicz.

Kajetan P. może trafić do Polski w piątek lub sobotę – ustalił portal tvn24.pl.


Od spraw beznadziejnych?

- Na warszawskim rynku jest pan znany jako mecenas od spraw beznadziejnych – stwierdził reporter. Wolfowicz od tego stwierdzenia się odciął. Przyznał, że słucha takich określeń z zaskoczeniem.

Przypomnijmy: Tadeusz Wolfowicz bronił wcześniej Otylii Jędrzejczak, po tym, jak spowodowała wypadek samochodowy, w którym zginął jej brat. Był również pełnomocnikiem rodziny Jarosława Zabiegi, dziennikarza, który zmarł w wypadku z udziałem Macieja Z.

Obecnie broni Dariusza K. (znanego muzyka, byłego męża Edyty Górniak), który w lipcu 2014 roku miał śmiertelnie potrącić samochodem przechodzącą na pasach 63-letnią kobietę, będąc pod wpływem narkotyków.

ran/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dziura "naprawiona" kamizelką od tygodnia czeka na załatanie

Dziura "naprawiona" kamizelką od tygodnia czeka na załatanie

Jadących ulicą Rostafińskich wita nietypowe zabezpieczenie dziury w jezdni. Została oznakowana... odblaskową kamizelką. "Zmyślność ta dech w piersi... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »