Informacje

19.02.2016 11:51 "bardzo trudna sprawa"

Mecenas "od spraw beznadziejnych".
Ma bronić Kajetana P.

SERWISY:


- To będzie bardzo trudna sprawa – mówi reporterowi TVN24 Tadeusz Wolfowicz, który ma być obrońca Kajetana P. Mecenas znany jest z tego, że wcześniej bronił przed sądem osoby z pierwszych stron gazet.

Wolfowicz przyznał, że nie miał możliwości jeszcze porozmawiania z Kajetanem P. Nie miał też wglądu do akt. A pełnomocnictwa udzielili mu członkowie rodziny podejrzanego o brutalne zabójstwo. Ostatecznie na obrońcę może go wyznaczyć sam Kajetan P.

"Ważne będą ekspertyzy"

Zaznaczył jednak, że obrona 27-latka to bardzo trudne zadanie. - To będzie bardzo trudna sprawa, dla wszystkich jej uczestników – zaznaczył Wolfowicz. - Natomiast wahałbym się określić ją, a słyszałem o takiej jej cesze: niespotykaną w naszym sądownictwie. Przepraszam, ale takie tragedie, takie dramaty były już w przeszłości. Powiem coś, być może niepopularnego, z uwagi na usterki ludzkiej kondycji, obawiam się, że z takimi sprawami będziemy mieli jeszcze do czynienia - dodał.

Mecenas podkreślił, że odtworzenie okoliczności towarzyszących temu wydarzeniu należy do organów ścigania. - Do prokuratury i policji. Natomiast bardzo ważne znaczenie będą miały ekspertyzy – podkreślił Wolfowicz.

Jak mówił, opracowanie opinii z kilku co najmniej dziedzin będzie oznaczało bardzo długi okres postępowania w tej sprawie. - Myślę, że dopiero na bazie zawartości tych opinii, opracowań specjalistycznych może zostać podjęty plan obrony. Uważam, że w szczególności medycy i biegli psychiatrzy będą mieli ogromne pole do popisu. Ich ekspertyzy, konkluzje będą miały bardzo poważne znaczenie dla dalszego toku postępowania - wyjaśnił mecenas.

"Wstrząs i przeżycie"

Wolfowicz nie chciał teraz oceniać zachowania Kajetana P. - Jeżeli założyć doniesienia medialne, bo nie znamy zawartości materiału dowodowego, to wypowiadanie się w tej materii, jest wyłącznie spekulacją – zaznaczył. – Z pewnym zaskoczeniem przyjmuję do wiadomości wypowiedzi autorytetów z różnych dziedzin nauki, którzy wypowiadają się na przykład w sposób jednoznaczny i kategoryczny na temat poczytalności podejrzanego, jego motywów, reżyserii jego działania. Myślę, że to wyłącznie przypuszczenia – podkreślił.

Mecenas przyznał, że docierające do rodziny Kajetana P. informacje o całej sprawie to "ogromny wstrząs i przeżycie". Zaznaczył, że dramat przeżywają również najbliżsi pokrzywdzonej. - Powiem coś może niepopularnego, ale wydaje mi się, że pewne wyciszenie tej sprawy będzie dla dobra tego postępowania, a także rodziny pokrzywdzonej - powiedział Wolfowicz.

Zarzuty i przesłuchanie

Co się wydarzy, gdy Kajetan P. zostanie przetransportowany do Polski?. – Odbędą się czynności postępowania przygotowawczego. Myślę, że jedną z nich - nieuniknioną - będzie oczywiście postawienie osobiście zarzutu podejrzanemu i przesłuchanie go. Ufam, że w obecności obrońcy – zaznaczył Wolfowicz.

Kajetan P. może trafić do Polski w piątek lub sobotę – ustalił portal tvn24.pl.


Od spraw beznadziejnych?

- Na warszawskim rynku jest pan znany jako mecenas od spraw beznadziejnych – stwierdził reporter. Wolfowicz od tego stwierdzenia się odciął. Przyznał, że słucha takich określeń z zaskoczeniem.

Przypomnijmy: Tadeusz Wolfowicz bronił wcześniej Otylii Jędrzejczak, po tym, jak spowodowała wypadek samochodowy, w którym zginął jej brat. Był również pełnomocnikiem rodziny Jarosława Zabiegi, dziennikarza, który zmarł w wypadku z udziałem Macieja Z.

Obecnie broni Dariusza K. (znanego muzyka, byłego męża Edyty Górniak), który w lipcu 2014 roku miał śmiertelnie potrącić samochodem przechodzącą na pasach 63-letnią kobietę, będąc pod wpływem narkotyków.

ran/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • LUCY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2016 20:59 ~LUCY

  A jeśli został w to uwikłany? Może był niewygodnym świadkiem czegoś? Człowiek wykształcony inteligentny z wyższych sfer społecznych. Nagle zabija lektorkę i rozpala ognisko w mieszkaniu ściągając tam straż pożarną. Przecież musiał wiedzieć że przyjadą. To wszystko jest niespójne. A do tego tyle zachodu ze strony policji żeby dorwać zwykłego przestępcę. Tyle pieniędzy i osób zaangażowanych w dorwanie kogoś komu nawet nikt nie postawił zarzutów. A jeśli jest niewinny? Nie wierzę w to morderstwo. Wydaje mi się że on nie był na to przygotowany. Podróżował publicznym transportem żeby go więcej osób zapamiętało i rozpoznało. Nie był agresywny. To jest co najmniej dziwna sprawa.

 • ashe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.02.2016 11:23 ~ashe

  kolega~kolega

  wstyd brac taka sprawe! Nie wszystko na sprzedaz:)

  Mylisz się i to bardzo. Chyba krótko żyjesz. Dokładnie wszystko jest na sprzedaż. To tylko kwestia ceny...

 • xaov

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2016 23:48 ~xaov

  @mahrabija
  To jest właśnie jego praca. Broni się każdego, niezależnie od tego co zrobił, choćby dlatego, że czasem coś co wydaje nam się oczywiste wcale takim być w rzeczywistości nie musi. Zbrodnia obrzydliwa, rozumiem rozgoryczenie, ale każdemu przysługuje prawo do sprawiedliwego procesu w tym skorzystania z usługi kogoś kto będzie go w tej sprawie reprezentował. Więc do zakończenia sprawy i uprawomocnienia się wyroku jest on zwykłym obywatelem z tym, że prawdopodobnie zabił człowieka i proces ma rozstrzygnąć o jego winie. Niekiedy sprawa ma drugie dno i właśnie dlatego jest on konieczny.

 • mahrabija

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2016 14:00 ~mahrabija

  i tego człowieka nazywacie mecenasem? Żeby bronic mordercy-bo tu nikt nie ma wątpliwosci ze to on zabil- trzeba byc człowieczenstwa! Jak mozna nazywac mecenasem kogos kto broni mordercy-to uczciwe? rozumiem, ze temu panu chodzi o rozglos i kase?

 • Agi82

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2016 21:27 ~Agi82

  szanowny panie mecenasie, mówi pan o dramacie rodziny podejrzanego- ale nie wspomina o dramacie rodziny ofiary. Czy to dla tego, że matka Kajetana P. jest prokuratorem? Żenujące jest to, że pozwala Pan sobie na komentarze tego rodzaju będąc człowiekiem wykształconym i inteligentnym. Paskudne zachowanie.

 • Andreas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2016 17:45 ~Andreas

  Witam .dlaczego nikt sie nie interesuje sekcja zwlok ofiary ,czy jest kompletna czy brakuje czegos ? czy to byl akt kanibalizmu a moze handel organami ?

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2016 16:44 ~gosc

  Kto wam nie pozwala na pokazywanie wszystkich komentarzy?????????????48j8bo

 • kolega

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2016 11:02 ~kolega

  wstyd brac taka sprawe! Nie wszystko na sprzedaz:)

 • michel40

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2016 08:27 michel40

  Dotychczasowe postępowanie Kajetana P. jest jak najbardziej logiczne. Zabił, chciał zatrzeć ślady poprzez spalenie, następnie ucieczka, zgłoszenie zagubienia paszportu, wszystko poukładane i przemyślane, zatem żaden psychol, zdrowy człowiek.

 • Nikt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2016 08:13 ~Nikt

  To jeszcze ktoś go broni?To na być kara czy nagroda?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

We wtorkowy poranek nasz reporter pojechał sprawdzić, czy drogowcy uporali się z wodą, która dzień wcześniej zalała węzeł Marynarska. Był tam świadkiem... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »