Informacje

04.09.2017 06:16 komunikacja zastępcza

Linia do Grodziska zamknięta.
Dzisiaj prawdziwy test

SERWISY:

To będzie poważny test zarówno dla kolejarzy, jak i pasażerów. W pierwszy powakacyjny poniedziałek nawet 250 tysięcy osób będzie musiało ułożyć sobie na nowo plan podróży do Warszawy. Wszystko w związku z zamknięciem linii do Grodziska. Na tvnwarszawa.pl przyjrzymy się sytuacji na miejscu.

Wprawdzie linię zamknięto już w niedzielę, ale to poniedziałek będzie jak papierek lakmusowy. Nie dość, ze pierwszy dzień powszedni ze zmianami, to jeszcze pierwszy po wakacjach w poniedziałek. To oznacza, że do nowej sytuacji będzie musiało się przystosować bardzo wielu pasażerów.

A, jak pisaliśmy już w niedzielę, system informacji nie wyglądał najlepiej. CZYTAJ WIĘCEJ.

Zastępcze linie

Czego muszą spodziewać się pasażerowie?

Pasażerowie, którzy z Piastowa, Pruszkowa, Brwinowa i Milanówka dojeżdżają do Warszawy koleją, będą musieli przesiąść się do zastępczej komunikacji – linii autobusowych ZG, ZB, ZM oraz ZP.

Dodatkowo Zarząd Transportu Miejskiego zmieni rozkłady linii autobusowych kursujących do Ursusa i Włoch. W czasie trwającej co najmniej 12 miesięcy modernizacji torów zamknięte będą przystanki PKP Włochy, PKP Ursus i PKP Ursus Niedźwiadek. W zamian na ulice wyjadą dodatkowe autobusy. Na wielu liniach 12-metrowe pojazdy zostaną zastąpione pojemniejszymi, przegubowymi.

Po remoncie nawet 120 km/h

Po zakończeniu prac, pociągi będą mogły rozpędzić się tu do 120 km/h. Dziś nie przekraczają 90 km/h. Podróż do Grodziska skróci się dzięki temu o kilka minut, ale ważniejsze jest to, że wzrośnie przepustowość linii.

Będzie też nowy układ torowy i nowa sieć trakcyjna. Do tego nowe perony i przejścia pod oraz nad nimi, a także system informacji dla pasażerów. Koszt inwestycji to 285 milionów złotych. Jest częściowo współfinansowana z funduszy europejskich. Realizuje ją konsorcjum firm Intercor oraz Mosty Łódź. Jak informuje "Rynek Kolejowy", firmy zaproponowały skrócenie zamknięcia torów bez zmiany ceny. PKP PLK dopiero analizują tę propozycję, a jej szczegóły nie są znane ze względu na tajemnice handlową.

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Zawiedziony

    zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2017 08:21 ~Zawiedziony

    Tylko dlaczego te wszystkie remonty czy nowe inwestycje drogowo-kolejowe tak się ciągną w nieskończoność? Co przechodzę obok łącznika ul. Nowokabackiej (Rosnowskiego) to nie widać żadnego postępu. Hałdy ziemi, koparki jak stały tak stoją, nic się nie dzieje, a ludzie muszą ciągle jeździć prawie polną drogą. I tak jest z każdą taką inwestycją - ciągnie się jak guma z majtek.

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

Nietypowy objazd zalanej trasy. Ze skuterem pchał się do windy

We wtorkowy poranek nasz reporter pojechał sprawdzić, czy drogowcy uporali się z wodą, która dzień wcześniej zalała węzeł Marynarska. Był tam świadkiem... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »