Informacje

23.01.2014 20:59 burmistrz dzielnicy się tłumaczy

Konserwator, policja, straż, inspekcja pracy. Kontrole klubu go-go

SERWISY:


Były już kontrole policji i konserwatora. Wnioski o sprawdzenie działalności budzącego kontrowersje klubu go-go na Krakowskim Przedmieściu trafiły też do straży pożarnej czy inspekcji pracy. W budynku mogło dojść do naruszenia prawa - powiedział burmistrz dzielnicy Śródmieście na specjalnej sesji, poświęconej spornemu miejscu.

Klub go-go przy Krakowskim Przedmieściu stał się powodem zwołania nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy. Radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali przyjęcie stanowiska, w którym sprzeciwiają się funkcjonowaniu lokalu.

"Szczególne oburzenie wywołuje fakt, że wspomniany klub umiejscowiony jest na Trakcie Królewskim w centrum historycznym m. st. Warszawy, w bezpośredniej bliskości miejsc kultu religijnego, najważniejszych urzędów Państwa oraz miejsc pamięci martyrologii narodowej" – czytamy w dokumencie.

Radni zażądali wyjaśnień od burmistrza i zaapelowali o przeciwstawienie się erotycznemu biznesowi.

"Na razie tylko podejrzenia"

Wojciech Bartelski, odnosząc się do prośby radnych,  przypomniał, że kamienica nie jest własnością miasta.

- Budynek został w ubiegłym roku przekazany spadkobiercom byłych właścicieli. Jest własnością prywatną. Właściciele uznali za stosowne wynająć go tej firmie – mówił burmistrz.

- Wedle relacji mieszkańców i osób postronnych w tej nieruchomości mają miejsce przypadki nieprzestrzegania przepisów prawa. Wedle naszych informacji może to dotyczyć takich przepisów jak prawo budowlane – dodał i zastrzegł od razu, że to na razie tylko podejrzenia.

Sprawa alkoholu do sądu

Burmistrz Śródmieścia oświadczył, że sprawdzono legalność sprzedaży alkoholu w lokalu.

- Koncesja, którą się wylegitymowano, nie uprawniała do sprzedaży stolikowej alkoholu. Alkohol został zarekwirowany. Podmiot nie przyjął tego do wiadomości. Sprawa będzie miała swój koniec w sądzie – poinformował.

Policja, straż, inspekcja pracy?

- Mamy informacje o naruszeniu przepisów prawa drogowego. Straż miejska i policja obiecały monitorować sytuację i rygorystycznie egzekwować przepisy. Inspekcja pracy i straż pożarna zostały poproszone o zbadanie działalności pod kątem, odpowiednio, kodeksu pracy i przepisów przeciwpożarowych – kontynuował burmistrz.

Bartelski poruszył też kwestię osób pracujących w go-go.

- Istnieją także niepotwierdzone relacje, że zatrudnione w tym przybytku są osoby narodowości niepolskiej, może to oznaczać konieczność zbadania pozwolenia na pracę tych osób, szczególnie, że to osoby spoza UE – podsumował Wojciech Bartelski.

Obecny na sesji przedstawiciel policji potwierdził interwencję, podczas której zarekwirowano 1500 sztuk sprzedawanego nielegalnie alkoholu. Było też kilka interwencji dotyczących zakłócania ciszy nocnej i nieprawidłowego parkowania.

Przedstawiciel straży pożarnej przyznał, że na razie nie podjęła ona jeszcze czynności kontrolnych. Ale ustala, kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo w budynku.

Konserwator podejrzewa

Głos zabrał także Piotr Brabander, stołeczny konserwator zabytków.

- Budynek jest obiektem zabytkowym wpisanym do rejestru zabytków. Wpłynął jeden wniosek do urzędu konserwatorskiego o umieszczenie reklamy lokalu. Postępowania jest prowadzone – oświadczył konserwator.

Jak dodał, w obiekcie trwa już kontrola.

- Za wcześnie by mówić, czy nastąpiło naruszenie prawa, natomiast można podejrzewać, że mogło. Funkcjonowanie tego typu działalności w obiekcie, który nie był użytkowany przez ostatnie lata, prawdopodobnie wymagało przeprowadzenia pewnych prac. Na wszelkie prace wymagane jest pozwolenie organu konserwatorskiego. Takiego pozwolenia stołeczny konserwator dotychczas nie wydawał - tłumaczył Brabander.

Przegłosowali stanowisko

Nadzwyczajna sesja rady dzielnicy nie spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Nieliczne osoby, które zabrały głos, narzekały głównie na hałas dobiegający z klubu.

Stanowisko zostało przyjęte. "Za" głosowali radni PiS. "Przeciw" byli przedstawiciele twojego Ruchu. Radni PO nie głosowali.

 

To stanowisko zostało przyjęte (kliknij na obrazek, aby go powiększyć):

 

 

Radni o klubie go-go:bako/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dziura "naprawiona" kamizelką od tygodnia czeka na załatanie

Dziura "naprawiona" kamizelką od tygodnia czeka na załatanie

Jadących ulicą Rostafińskich wita nietypowe zabezpieczenie dziury w jezdni. Została oznakowana... odblaskową kamizelką. "Zmyślność ta dech w piersi... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »