Informacje

17.05.2017 18:57 39. edycja

"Jest płaska, szybka i sprawdzona".
Znamy trasę Maratonu Warszawskiego

SERWISY:

24 września tysiące biegaczy ustawi się na starcie przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego, aby zmierzyć się z dystansem 42 km i 195 m. Organizatorzy przygotowali dla uczestników taką samą trasę jak w poprzedniej edycji.

Maraton Warszawski to impreza organizowana nieprzerwanie od 1979 roku. Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczna edycja wielkiego biegu będzie miała widowiskową i co najważniejsze, znaną już uczestnikom trasę.

Biegacze wystartują spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego, pobiegną Krakowskim Przedmieściem w kierunku Ronda de Gaulle’a, przez pl. Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, pl. Na Rozdrożu aż do pl. Unii Lubelskiej. Następnie pobiegną Puławską, Domaniewską, Nowobukowińską, Rolną i al. Wilanowską w kierunku Ursynowa.

Z Ursynowa na Wilanów

Na Ursynowie pobiegną al. KEN, ul. Gandhi, Rosoła i Płaskowickiej. Później skręcą w Kokosową, Orszady i znajdą się w Wilanowie, gdzie pobiegną ulicami: Prymasa Augusta Hlonda i al. Rzeczypospolitej w kierunku Sobieskiego.

Kolejnymi punktami na trasie będą: al. Wincentego Witosa, Czerniakowska i Gagarina przy Łazienkach Królewskich. Następnie maratończycy pobiegną przez Łazienki oraz Agrykolę do Myśliwieckiej i Rozbratu. Miną Muzeum Narodowe, Kruczkowskiego, potem skręcą w Tamkę, w Zajęczą i mostem Świętokrzyskim dostaną się na drugą stronę Wisły.

Tam pobiegną wzdłuż rzeki Wybrzeżem Szczecińskim oraz Wybrzeżem Helskim, a potem ulicą Ratuszową i Namysłowską. Skręcą w lewo w ul. Szarzyńskiego, dotrą do ronda, a następnie wbiegną na Most Gdański. Dalej fala maratończyków popłynie ulicą Słomińskiego, Międzyparkową i Bonifraterską. Następnie ul. Muranowską i gen. Andersa w stronę Żoliborza.

Zawrócą przy 37 km

Tam przemierzą ulicę Mickiewicza, miną pl. Wilsona i wbiegną w Krasińskiego. Następnie będzie ich można zobaczyć na ulicy Gwiaździstej. Przy 37 km zawrócą i pobiegną Wisłostradą aż do Wybrzeża Gdańskiego, gdzie będzie czekała na nich meta i tłum kibiców.

Dlaczego zdecydowano się na powtórzenie ubiegłorocznej trasy? - Ze względu na jej charakter i pozytywne opinie zasłyszane od biegaczy. Jest płaska, szybka i sprawdzona. Dodatkowo umożliwi to uczestnikom sprawdzenie się rok po roku w tych samych warunkach, może nawet pobicie własnych życiówek. Stałe trasy maratonów są standardem na świecie. Z perspektywy globalnej powtórzenie trasy w Warszawie nie jest zaskoczeniem – komentuje Marek Tronina, prezes Fundacji "Maraton Warszawski".

To nie jedyna impreza sportowa organizowana przez fundację "Maraton Warszawski". W marcu wystartował 12. PZU Półmaraton Warszawski, a w ubiegły weekend, w Parku Szczęśliwickim odbyła się sztafeta maratońska - Ekiden.

skw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Zawłaszczył dwie koperty. Urzędnicy uprzejmie donoszą

Zawłaszczył dwie koperty. Urzędnicy uprzejmie donoszą

Zajął dwa miejsca dla niepełnosprawnych, choć nie miał do tego uprawnień. Obfotografowali go urzędnicy. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »